Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Promocja "Smoked by Windows Phone" sukcesem? Niekoniecznie

Promocja "Smoked by Windows Phone" sukcesem? Niekoniecznie

Q! 27 Marca 2012 13:48

0 0

Reklamowana jako wielki medialny sukces kampania Smoked by Windows Phone ma również tę ciemniejszą stronę, o której Microsoft nie mówi głośno. W czym tkwi problem?

Zasady akcji Smoked by Windows Phone są proste. Jeśli użytkownik telefonu z systemem innym niż Windows Phone 7 wykona określone czynności szybciej niż osoba obsługująca system Microsoftu - otrzyma nagrodę.

W pierwszej edycji, która odbyła się podczas targów CES w Las Vegas, stawką było 100 dolarów oraz możliwość wymiany posiadanego już telefonu na ten z systemem Windows Phone 7. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz Microsoft rozszerzył promocję na wybrane punkty sprzedaży swoim telefonów z WP7 w amerykańskiej sieci AT&T. Stawka wzrosła do laptopa HP Folio 13 z limitowanej serii oraz telefonu Nokia Lumia 800. Wartość nagród to 1948 dolarów.




Jeden z uczestników twierdził, że wygrał konkurencję, która polegała na sprawdzeniu prognozy pogody w dwóch różnych miastach. Jednak obsługa sklepu odmówiła wydania mu nagrody. Sprawa doszła do samego Microsoftu, który przekazał zwycięzcy nagrody oraz oficjalne przeprosiny.

Nagrody te trafiły już na serwis aukcyjny Ebay, a dochód z ich sprzedaży ma zostać w całości przekazany na cele charytatywne. Jednak nie wszystko kończy się tak dobrze.

W serwisie Digg znaleźć można opinie znacznie większej liczby rozgoryczonych klientów, którzy pomimo wygrania konkurencji nie otrzymali obiecanej nagrody. Co z tym robi Microsoft? Nic. I niewiele wskazuje na to, żeby sprawy te zakończyły się po myśli wygranych. A może przegranych?

Źródło tekstu: The Verge, Digg, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    3. ~  2012-03-27 14:39:13  host: 85.219.163.130

    A ludzie myśleli że za darmo dostaną laptopa :) przecież wiadomo że obsługa punktów dawno już pobrała nagrody dla siebie i swoich znajomych albo posprzedawała na lewo i nie było już co rozdawać :)

  • 0

    4.  2012-03-27 14:56:20

    @1 Na cześć monopolu Hip Hip Hura!

  • 0

    5. ~  2012-03-27 15:26:33  host: public-gprs514481.centertel.pl

    sprytna akcja zeby wyłudzic dobry telefon wzamian za jakąs niedorobiona nikie

  • 0

    6. ~gt  2012-03-27 15:44:39  host: 178-73-20-226.home.aster.pl

    @5: gdyby użytkownicy tych rzekomo "dobrych telefonów" tacy byli zachwyceni swoimi słuchawkami, to chyba nie braliby udziału w konkursie, w którym można wygrać wymianę na "niedorobioną nokię"...

  • 0

    7. ~  2012-03-27 15:49:14  host: dsu49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 Zastanów się co piszesz, przecież w tym "konkursie" też można było wygrać.....Nokię ;p

  • 0

    9. ~mag  2012-03-27 16:09:39  host: 195.68.192.100

    windows w telefonie działa lepiej. jest wygodniejszy w obsludze niz android czy iOS. w domu sa telefony na wszystkich systemach i wole bawic sie tym na windowsie. a telefony to: HTC Titan, Samsung Galaxy sII i iPhone 4s. uzywam glownie do przegladania internetu, youtube, facebook, foursquare, czasem gry. ceniacym estetyke - polecam :)

  • 0

    10. ~crack  2012-03-27 16:25:35  host: 188.146.178.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Zapoznajcie się z systemem Meego na Nokii N9, a potem wypowiadajcie się na temat innych systemów. Mimo kilku wad jest to najbardziej rewolucyjny system na smartfonach jaki ujrzał świat. Szkoda, że jego rozwój został zahamowany przez Nokię, a właściwie ludzi z microsoftu, którzy w tej chwili trzymają na niej swoje brudne łapska....

  • 0

    13. ~  2012-03-27 16:39:12  host: z57-07.opera-mini.net

    Chochlik mały, zejdź z Mańka!

  • 0

    14. ~Lolek  2012-03-27 16:48:39  host: 212.160.172.70

    Do sasa-Masz też koszmary?Nawiedzają cię telefony nokii i biją po twarzy? Jesteś zdrowy czy psyhicznie chory człeku? A zresztą pewnie ci za to płacą pajacu;)

  • 0

    16. ~riki  2012-03-27 19:56:36  host: z36-16.opera-mini.net

    W czym tkwi problem? Ano w tym że symbiana należało zlikwidować bo nie można było inwigilować użytkownika. A w rzeczywistości to wm i android do tego służą, dlatego była taka nagonka potężnych korporacji aby go unicestwić.Tylko tyle i aż tyle.Sam mam w tej chwili wm i widzę jak na bieżącąo system kontroluje personalizację telefonu.

  • 0

    17. ~  2012-03-27 21:06:29  host: z59-16.opera-mini.net

    Slyszalem opinie posiadaczy lumi ze windows mobile to telefom multimedialny.Bylem w saturnie i tak, brak paska przewijania w plajerze mp3.Nie obsluguje divixow,brak karty pamieci na moje ulubione seriale.Dzwiek jak w tanich androidach.Ekran wypukly!Nie ma sily,nawet jak pokryty gorilla to i tak w maxsymalnym punkcie wypuklosci zaliczy rysy.A cena to jakis zart.

  • 0

    18. ~  2012-03-27 21:18:11  host: z55-06.opera-mini.net

    Owszem, nie ma przewijania, aviki transkoduje do mp4 przez Zune, dźwięk nie mam zastrzeżeń - tak samo dobry jak na GSII czy iP3GS. Lumia 710 akurat ma płaski ekran, ale co do multimediów, to jest jeszcze Radio Mix - czyli sam sobie tworzysz radio internetowe.

  • 0

    19. ~Rafiki  2012-03-27 21:57:09  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    Ci "pozkodowani", to spryciarze, którzy nie sprawdzili zasad gry i próbowali oszukiwać używając modyfikacji systemów - np w Androidzie korzystali z skrótów na ekranie blokowania, które zostały zmodyfikowane przez nich i dopasowane do zadań gry. Ergo to zwykli oszuści, którzy nie potrafią grać fair. Liczy się czysty Android/iOS/Meego/Symbian vs czysty WP.

  • 0

    21. ~Maximus  2012-03-27 23:36:48  host: public-gprs514483.centertel.pl

    Jak w serwisie Digg zawiąże się akcja, w której będzie można dokopać Android OS to wtedy ja też się zgłoszę! :-) No chyba, że ten Digg to siedlisko androidowych maniaków...

  • 0

    22. ~Maximus  2012-03-27 23:46:57  host: public-gprs218392.centertel.pl

    ...a że hostów ci u mnie dostatek to pojawię się tam w większej liczbie rozgoryczonych klientów ;-) A co? Sprawdzi to ktoś? Opinia to opinia, co nie?

  • 0

    23.  2012-03-27 23:52:07

    Skomentowałbym to bardzo nieprzychylnie dla M$, ale autor tego newsa nie wydaje się być obiektywnym, więc nie mam zamiaru M$ obrażać.

  • 0

    24. ~  2012-03-28 00:15:45  host: z55-06.opera-mini.net

    @19 - uczyli angielskiego, i o amerykańskim zapomnieli? Przecież jest napisane, że stockowa wersja softu miała te widgety.

  • 0

    25. ~telefonistka  2012-03-28 07:48:21  host: mail.cskmswia.pl

    Najczęściej pobieraną aplikacją na windowsphone jest program do backupu bo tak często trzeba robić twardy reset

  • 0

    26. ~  2012-03-28 08:19:44  host: z47-06.opera-mini.net

    @25 - bzdura.

  • 0

    27. ~Q  2012-03-28 12:36:23  host: static-223-197.is.net.pl

    @19: no nie mozna bo jak widac WM nie potrafi sie odpowiednio dac zmodyfikowac i obrywa po d...e. Zreszta, jakos nie widze Lumii wygrywajacej z SGS II.

Dodaj swoją opinię