Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Promienie Roentgena wykryją wadliwe produkty Apple'a

Promienie Roentgena wykryją wadliwe produkty Apple'a

Q! 6 Marca 2012 08:07

0 0

Foxconn, producent urządzeń m.in. dla Apple, unowocześni swoje linie produkcyjne w celu wykrycia usterek jeszcze przed wyjazdem telefonów i tabletów z jego fabryki. W tym celu wykorzystane zostaną promienie Roentgena.

Linie produkcyjne Foxconna zostaną dodatkowo wyposażone w zautomatyzowane stanowiska do prześwietlania podzespołów wykorzystywanych do produkcji sprzętu elektronicznego. Ich zadaniem będzie wyszukiwanie źle wykonanych lutów oraz błędów na płytkach drukowanych.




W ten sposób Foxconn, który zatrudnia w całych Chinach ponad 1,2 mln pracowników, chce jeszcze bardziej ulepszyć proces produkcyjny. Wykorzystanie promieni Roentgena pozwoli na wyeliminowanie usterek, które nie zostały zauważone i wyeliminowane przez pracowników.

Nie wiadomo jaki jest cel wprowadzanych nowości - czy wynika on z obaw producenta o jakość wytwarzanych produktów, czy chce on w coraz większym stopniu powierzyć produkcję maszynom, zmniejszając w ten sposób koszty produkcji.

Źródło tekstu: CNET     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2012-03-06 08:31:14

    No tak, w normalnych firmach inwestuje sie w dobry proces produkcyjny aby uniknac takich problemow. W mojej branzy (troche lepsza jakosc) takie problemy sie rozwiazuje w trakcie developmentu produktu. A jezeli juz sie stosuje podobne techniki jak przeswietlanie itp, to tylko jako dorazny srodek zaradczy w przypadku wielkiego G ;)

  • 0

    2. ~a_lex  2012-03-06 08:39:34  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Sprzęt wykonany w Chinach też obowiązują dyrektywy unijne tzn. lutowanie elektroniki cyną bezołowiową, znacznie gorszą od tradycyjnej? Nie za bardzo rozumiem szkodliwość tej starej, lepszej cyny z domieszką ołowiu - przecież i tak sprzęt elektroniczny poddaje się recyklingowi?

  • 1

    3. ~  2012-03-06 08:47:04  host: z47-16.opera-mini.net

    @2 - to mam lepszą zagadkę. Wprowadzili ROHS - czyli min. luty bezołowiowe, zakazując zwykłych żarówek na rzecz tych z ołowiem. Teraz zagadka, pod adresem tych .... co to wymyślili: co jest. groźniejsze, ołów ze zbitej żarówki, czy ołów z pękniętego lutu, oraz co się częściej zdaża.

  • 0

    4. ~  2012-03-06 09:31:14  host: z18-09.opera-mini.net

    @3 w swietlowkach jest rtec a nie olow.

  • 0

    5. ~Lork  2012-03-06 09:57:34  host: aeje214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Biedni pracownicy fabryk którzy będą koło tych rentgenów pracowali :/

  • 0

    6. ~  2012-03-06 10:28:10  host: z47-16.opera-mini.net

    @4- zgadza się, pomyłka wynikła z zapalczywości :) pozdrawiam

  • 0

    7.  2012-03-06 11:58:26

    A gdby jeszcze ktoś potrafił wytłumaczyć, jak ten ołów z lutów ma mi zaszkodzić? Przecież go nie zjem ... Co do świetlówek - teraz kupiłem jakąś droższą i markową to może trochę posłuży - bo jak dotąd te "super trwałe" świetlówki wytrzymują mi krócej niż żarówki.

  • 0

    8. ~Misiek  2012-03-06 12:06:39  host: 89-72-108-255.dynamic.chello.pl

    To się nazywa skojarzenie - szybko czytałem i przeczytałem, że Foxconn zatrudnia 1,2 mln prawników...

  • 0

    9. ~foks  2012-03-06 12:28:07  host: aadf188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jaki jest cel? zmiana polityki jakosci, nowe narzedzia/dzialania zapobiegawcze

  • 0

    10.  2012-03-07 00:10:55

    Znając Foxconna, jedyną ochroną pracowników przed promieniami X będą T-shirty :).

  • 0

    11. ~  2012-03-07 00:37:01  host: z33-14.opera-mini.net

    @10 - nie koszule non iron :-) taki dowcip zgreda

Dodaj swoją opinię