Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Netmaksu

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Netmaksu

sirmark 20 Marca 2014 10:29

10 0
netmaks info Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące usługi NetMaks, czyli Darmowego Internetu Unijnego, oferowanego przez spółkę Milmex Systemy Komputerowe - informuje serwis RMF24.



Jak twierdzi prokuratura z Sosnowca, która zajmuje się sprawą, firma Milmex mogła oszukać co najmniej 3 tys. osób. Mimo podpisania umów, klienci byli pozbawieni dostępu do sieci. Choć internet był darmowy, klienci podpisywali jednak umowy kredytowe na finansowanie usługi w wysokości 2,5 tys. zł. Raty miał spłacać dostawca. W wielu przypadkach się z tego nie wywiązał. Prokuratura twierdzi też, że Milmex mógł się dopuścić przywłaszczenia mienia znacznej wartości - chodzi o leasingowany sprzęt telekomunikacyjny.

Zobacz: TELKO.in: Milmex ma poważne problemy z Netmaksem, ale chce iść po nowe częstotliwości
Zobacz: UKE kontroluje Milmex, składa doniesienie do prokuratury

Kłopoty z dostępem do internetu - jak zapewniała firma - miały się zakończyć najpóźniej do końca lutego. Obecnie na swojej stronie informuje, że przywracanie sygnału potrwa najpóźniej do końca marca

Sprawę do prokuratury przekazało UKE, które wcześniej wezwało spółkę do złożenia wyjaśnień dotyczących problemów ze świadczeniem usługi. Kontrolę zapowiadała także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która przekazała firmie 22 mln zł na projekt stworzenia infrastruktury do szerokopasmowego przesyłu danych.

Zobacz: PARP skontroluje Milmex

Źródło tekstu: RMF24, wł     

Dodaj do:

Tagi: internet | milmex | netmaks | prokuratura

w sumie: 29
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10. ~Staszi  2014-03-20 11:58:37  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Dziki, bogaty kraj...

    Dostaną rok w zawieszniu, o ile wogóle ich złapio :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    11. ~asbc  2014-03-20 12:00:03  host: ip-78-30-95-192.free.aero2.net.pl

    a wystarczylo brac aero. W zyciu na nikogo bym kredytu nie wzial .To byla niezla piramida

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    12. ~katrina  2014-03-20 12:01:12  host: 178.180.73.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Nie tylko klienci czują się oszukani. Podobno pracownikom sa winni około 3 pensji i do tej pory kasy nie wypłacili. Złodzieje i tyle

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13. ~Dupelek  2014-03-20 12:36:16  host: n12-04-03.opera-mini.net

    Widzę, źe macie ogromną wiedzę jak innych oszukiwać i robić idiotów. Jak się z wami skontaktować źeby nie wpaść w to ścierwo?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14.  2014-03-20 12:36:34

    Skończy się to zapewne jak wiele innych przekrętów w Polsce,spółka ogłosi bankructwo a kredyt spłacą ci co go wzięli tj klienci.Zapewne większość majątku już dawno siedzi na zagranicznych kontach, a szefostwo się śmieje że udało się tylu ludzi oszukać zanim się jakiś urząd połapał w tym co się dzieje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15.  2014-03-20 12:48:40

    @14 Tia, jeśli nie zwieja za granicę to dostaną potem rok/dwa w luksusowej celi (przecież w polskim państwie złodzieje muszą mieć komfort i wygodę) i po wyjściu życie ustawione do emerytury.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    18. ~  2014-03-20 13:40:53  host: ip-78-30-104-189.free.aero2.net.pl

    @16, to Ty jesteś głupi. Internet mobilny z limitem można mieć nawet za 10 zł/mc. Nie robię z siebie żebraka, ale Ty nie rób z siebie krezusa. Są ludzie, którym 10 zł / mc to za duży rachunek.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    19.  2014-03-20 15:16:09

    No jak mówiłem, ze to złodziejska metoda, to byli tacy co twierdzili, ze głupi jestem. Teraz widać, ze jednak naiwnych nie brakowało. A problem umiejętności czytania niestety się pogłębia - zaświadczenia na jakieś nowe dys[...] wynaleźli ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    20.  2014-03-20 15:17:58

    Calm7 - jakimi darmowymi? Przecież na milę śmierdziało od tego! Umowa kredytu na ponad 2 tysiące? No przestań! Że napisał, ze zwrócą? Chyba w naturze - nakładą po mordzie ubiegających się o zwrot ;-) Naprawdę od początku mnie dziwiło, ze ludzie są aż tak - sorry - głupi, ze to kupowali.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-03-20 15:20:13

    18 - ale na ten podrabiany spirytus już ich stać?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    22. ~Calm7  2014-03-20 15:34:13  host: n11-07-01.opera-mini.net

    wlo. Może i śmierdziało, ale kto tak naprawdę pierwszy smrodu nie poczuł? Użytkownik końcowy? Ktoś chyba na to zezwolił.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2014-03-20 15:36:21

    A ktoś zezwala na metodę na wnuczka albo na policjanta (dzisiaj rano w radiu o takiej słyszałem np.)? No na bandytyzm nie ma przyzwolenia prawa przecież. Nie wolno kłamać, okradać, zabijać... A Polacy - katolicki ponoć naród - co robią?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~  2014-03-20 16:28:14  host: ip-93-154-240-246.free.aero2.net.pl

    21* Musisz ich zapytać, Twoje towarzystwo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    27. ~p  2014-03-20 18:54:37  host: apn-46-215-121-218.dynamic.gprs.plus.pl

    @25 moze rozwiniesz myśl?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28.  2014-03-20 19:22:33

    24 - myślisz? źle myślisz ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-03-20 23:13:31

    Nie wywiazuja sie z umowy itd itp to do paki ich jak to niegdys mowil general z ck dezerterow. Sledztwo bedzie sie ciaglo latami i w koncu stwierdza NIC. Eh, polska rzeczywistosc...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    30.  2014-03-21 05:28:06

    To śmierdziało na kilometr już w trakcie uruchamiania usługi i to nawet nie tylko z powodu kredytu, który spłacali w twoim imieniu. Oni reklamowali usługę i ją świadczyli choć nie mieli do końca zredagowanego regulaminu jej świadczenia... Pierwsze wersje regulaminu mówiły wprost o abonamencie przedpłaconym... Ciekawym jest też, że jeszcze tydzień temu prokuratura (nie pamiętam z którego miasta) nie widziała powodów do wszczęcia postępowania wobec poszkodowanych z Nysy (pamiętam krótki reportaż w TVP Info), którzy dostają wezwania do zapłaty z banku, a internetu nie ma. A z tym kredytem w banku - pisaliśmy już rok temu, gdy wprowadzali ten "unijny" Internet, że to może się tak skończyć http://www.telepolis.pl/wiadomosci/-aktualizacja-ii-darmowy-internet-unijny-na-2-lata-w-sieci-netmaks,2,3,27692.html

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    31. ~Jacek  2014-03-21 11:41:43  host: ip-37-209-139-192.free.aero2.net.pl

    Lepiej być żebrakiem niż frajerem ! Najczęściej są to durnie, którzy nie potrafią załatwić sobie Aero2 a udawają bogaczy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~bolek  2014-04-29 11:23:53  host: 212.182.28.240

    Mnie nie interesuje to,że Prokuratura w Sosnowcu wszczęła śledztwo w sprawie Netmaksu.Mnie interesuje kiedy zakończy śledztwo.A nie zakończy nigdy.Wystarczy ,że już zakończyła w sprawie Amber Goldu.Co za kraj!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~bolek  2014-06-27 10:51:02  host: 212.182.28.240

    Nas interesuje kiedy prokuratura w Sosnowcu zakończy śledztwo,a nie że wszczęła.Wszczęła również w sprawie Amber Goldu i co? i g........o!!!

Dodaj swoją opinię