Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Projekt VoIPedia

Projekt VoIPedia

sirmark 30 Sierpnia 2007 23:31

0 0
Z inicjatywy FreecoNet powstała pierwsza polska encyklopedia wiedzy o VoIP. VoIPedia ma zawierać podstawowe informacje o VoIP dla początkujących użytkowników telefonii internetowej, ale i sporo informacji dla osób, które poszukują bardziej zaawansowanej wiedzy o technologii VoIP, kierunkach jej rozwoju, nowych zastosowaniach i możliwościach.VoIPedia to projekt analogiczny do popularnej Wikipedii, gdzie redakcją haseł zajmują się użytkownicy Internetu. Hasła są następnie poddawane ocenie redaktorów - wolontariuszy, a potem, w drodze głosowania wszystkich użytkowników, zatwierdzane bądź odrzucane.

Stworzyliśmy VoIPedię z zamiarem budowania jednej, kompleksowej bazy wiedzy o VoIP. Jest sporo serwisów internetowych mówiących o VoIP, ale nie stanowią one kopalni wiedzy o tej technologii. Wspólnymi siłami - twórców FreecoNet oraz naszych użytkowników - daliśmy temu przedsięwzięciu pewien zarys i początek. Teraz zachęcamy wszystkich użytkowników telefonii internetowej do budowania wraz z nami tej największej polskiej bazy wiedzy o VoIP. Wokół VoIPedii zamierzamy zgromadzić społeczność pasjonatów i zwykłych użytkowników VoIP, którzy będą też ambasadorami telefonii internetowej w swoich środowiskach" - mówi Jan Wyrwiński, kierownik projektu FreecoNet.

Wszyscy zainteresowani lekturą i współtworzeniem VoIPowej encyklopedii, znajdą ją pod adresem www.voipedia.pl.

Źródło tekstu: FreecoNet     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1.  2007-08-31 16:23:22

    Fajny pomysł, szkoda tylko że tam jeszcze haseł nie ma. chociaż sip mogli wprowadzić

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-240-162.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet