Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Projekt VoIPedia

Projekt VoIPedia

sirmark 30 Sierpnia 2007 23:31

0 0

Z inicjatywy FreecoNet powstała pierwsza polska encyklopedia wiedzy o VoIP. VoIPedia ma zawierać podstawowe informacje o VoIP dla początkujących użytkowników telefonii internetowej, ale i sporo informacji dla osób, które poszukują bardziej zaawansowanej wiedzy o technologii VoIP, kierunkach jej rozwoju, nowych zastosowaniach i możliwościach.

VoIPedia to projekt analogiczny do popularnej Wikipedii, gdzie redakcją haseł zajmują się użytkownicy Internetu. Hasła są następnie poddawane ocenie redaktorów - wolontariuszy, a potem, w drodze głosowania wszystkich użytkowników, zatwierdzane bądź odrzucane.
Stworzyliśmy VoIPedię z zamiarem budowania jednej, kompleksowej bazy wiedzy o VoIP. Jest sporo serwisów internetowych mówiących o VoIP, ale nie stanowią one kopalni wiedzy o tej technologii. Wspólnymi siłami - twórców FreecoNet oraz naszych użytkowników - daliśmy temu przedsięwzięciu pewien zarys i początek. Teraz zachęcamy wszystkich użytkowników telefonii internetowej do budowania wraz z nami tej największej polskiej bazy wiedzy o VoIP. Wokół VoIPedii zamierzamy zgromadzić społeczność pasjonatów i zwykłych użytkowników VoIP, którzy będą też ambasadorami telefonii internetowej w swoich środowiskach" - mówi Jan Wyrwiński, kierownik projektu FreecoNet.

Wszyscy zainteresowani lekturą i współtworzeniem VoIPowej encyklopedii, znajdą ją pod adresem www.voipedia.pl.

Źródło tekstu: FreecoNet     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2007-08-31 16:23:22

    Fajny pomysł, szkoda tylko że tam jeszcze haseł nie ma. chociaż sip mogli wprowadzić

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet