Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Projekt Fuchsia jednak powoli zastąpi Androida?

Projekt Fuchsia jednak powoli zastąpi Androida?

Ta_Monika 21 Lipca 2018 18:57

4 3

fuchsia os

Od nieco ponad dwóch lat, grupa więcej niż stu programistów pracuje nad rozwojem systemu operacyjnego, mającego być odpowiedzią na bolączki Androida i realną szansą na odebranie klientów firmie Apple. Główną zaletą Fuchsia OS ma być integracja z usługami głosowymi, które Google uważa za kluczowe w rozwoju technologii mobilnej. Kolejnym plusem Fuchsia OS ma być dostępność dla wielu rodzajów urządzeń, od smartfona przez tablety po telewizory i lodówki czy samochody oraz duży nacisk na bezpieczeństwo i aktualizacje z nim związane.
.
Ekspansja systemu planowana jest na 10 najbliższych lat, co prawda w 2015 roku Google oficjalnie zapowiedziało, że nie ma w planach zastąpienia Androida innym systemem, to jednak można spodziewać się przeciwnego rozwoju sytuacji. "Odejście od Androida może dać Google szansę na usunięcie błędów, popełnionych dziesięć lat temu", powiedział Jeffrey Grossman, współtwórca komunikatora Confide. Google w chwili obecnej nie podaje, gdzie miałoby zostać wykorzystane nowe oprogramowanie. Niektórzy mówią, że Fuchsia to sposób Google na powstrzymanie inżynierów przed odejściem do konkurencji.




Ciekawa jestem, czy rzeczywiście jest szansa na zastąpienie Androida i stworzenie stabilnego, jednakowo wyglądającego na wielu rodzajach urządzeń środowiska. Co o tym sądzicie?

Zobacz: Google prezentuje pierwszą wersję Android Things
Zobacz: Fuchsia OS będzie czymś zupełnie innym od Androida
Zobacz: Fuchsia OS - co takiego szykuje Google?

Źródło tekstu: bloomberg.com, wł     
Źródło zdjęć: Mobilescout.com, TechnoNow

w sumie: 24
  • 0

    5. ~  2018-07-21 20:38:23  host: 77.111.247.6

    No tak- Najpierw wydam plecenie głosowe: USUŃ TROLLA, a potem poproszę lodówkę o szampana. S U P E R!

  • 0

    6.  2018-07-21 20:58:21

    Bez znaczenia czy będzie pod taką czy inną nazwą ze zmienionym designem, bo kto lubi iOSa to i tak przy nim zostanie. Nie ma co kogoś na siłe zachęcać.

  • 0

    7. ~gosciu  2018-07-21 21:05:27  host: d92-172.icpnet.pl

    A nie mogą tych ficzerów dodać po prostu do androida w kolejnej wersji?

  • 0

    8. ~pabloki  2018-07-21 21:05:58  host: user-188-33-222-17.play-internet.pl

    to bedzie android pod inną nazwą . logo wygląda jak dziura w d...e.

    3 podsłuchiwanie tez bedzie tylko nikt o tym nie powie . przeciez asystent głosowy musi miec cały czas nasłuch. podsłuchają i dostaniesz odpowiednia reklamę .

  • 0

    9. ~mkkot  2018-07-21 22:17:54  host: user-94-254-162-76.play-internet.pl

    Google ma ból czterech liter, bo Android działa na Linuksie, a oni by go chcieli zupełnie zamknąć.

  • 0

    10. ~mkkot  2018-07-21 22:22:51  host: user-94-254-162-76.play-internet.pl

    Ta_Monika tak z ciekawości, przecież macie w redakcji sztywne zasady dotyczące pisania newsów, czemu Ty jedna możesz się do nich nie stosować i zawsze zadajesz w newsie pytanie?

  • 0

    12. ~gfv  2018-07-21 22:36:41  host: eea221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fuchsia to system całkowicie zamknięty, więc nie będzie można przeprowadzić audytu.

  • 0

    13.  2018-07-21 22:45:32

    @10 znaki zapytania nie są zakazane ;) Niemniej stwierdzenie, że "zawsze" zadaję pytanie nie do końca odpowiada rzeczywistości

  • 0

    14. ~  2018-07-22 00:33:20  host: a28-02-09.opera-mini.net

    Będę zadowolony jeśli to będzie system który się nie będzie wieszał i który nie zajmie całej pamięci jaką widzi

  • 0

    15. ~Adam  2018-07-22 00:50:53  host: 78-10-216-125.static.ip.netia.com.pl

    Moje Huawei P9 Lite 2017 dostalo aktualizacje do Android 8 :) i tez ta na kladka do wersju 8 :D
    Dodam ze telefon z wolnego rynku, a nie od operatora kupiony :D

  • 0

    16.  2018-07-22 08:14:40

    Kolejne bzdury o niczym.
    Od wielu lat przekonać się można że rozwiązania uniwersalne są do niczego.
    Tak było z Windowsami, tak jest z Androidem.
    Kto będzie w stanie zapewnić aktualizacje oprogramowania dla takich urządzeń (od smartfonu,poprzez zegraki, tablety, opaski, lodówki, ...)?

    PS
    Znowu jest "Co o tym sądzicie" ...

  • 0

    17. ~3z4PX  2018-07-22 09:14:56  host: a29-02-06.opera-mini.net

    Przecież są systemy łaczności gdzie prawie cały świat słyszy prowadzoną dyskusję międzý osobami w kontakcie.

  • 0

    20. ~Rolna  2018-07-22 10:01:33  host: h09-08-02.opera-mini.net

    Te logo tej "fuszi" jest okropne i obrzydliwe.

  • 0

    22. ~  2018-07-22 12:03:18  host: a22-07-03.opera-mini.net

    15, też kupuje telefony na wolnym rynku a nie od operatora który sprzedaje telefon z trojanem czyli wirusem szpiegującym żeby móc zablokować telefon, ze zmienionym oryginalnym menu na swoje śmieciowe zamulające i może jeszcze sim lock do tego - niech sami sobie kupują takie telefony, ja wolę kupić w jakimś media markt, euro rtv agd albo allegro albo od producenta jeśli ma sklep,a kupowanie telefonu z trojanem i zmienionym menu zostawiam innym...

  • 0

    23. ~  2018-07-22 14:23:43  host: 5.174.180.15

    @9 Stwierdzenie, że „Android działa na Linuksie” to spore nadużycie :P

  • 0

    24. ~  2018-07-22 17:47:44  host: 159-205-151-145.adsl.inetia.pl

    @23 Kernel Linuxa, system plikow Linuxa, struktura Linuxa. Wiec niby na czym na pracowac? Na Windowsie?

  • 0

    25. ~fssz  2018-07-22 19:09:48  host: user-94-254-228-135.play-internet.pl

    Może jakimś Fuchsem coś z tego będzie...

  • 0

    26.  2018-07-22 19:10:08

    @10 możesz mi o nich opowiedzieć? Bo chyba coś mnie ominęło w tym temacie.

  • 0

    27.  2018-07-22 19:50:46

    Dojdą w nazwach do Z i wprowadza Fuksję

  • 0

    28. ~Gollum  2018-07-23 08:36:12  host: hq.npn.com.pl

    "...jednakowo wyglądającego na wielu rodzajach urządzeń środowiska" - oby do tego nigdy nie doszło. Nie potrzeba nam nowego iOS, który musi u każdego wyglądać tak samo, nie ma miejsca na fantazję użytkownika bądź po prostu skrojenia interfejsu do własnych upodobań. To jest akurat siła Androida.

Dodaj swoją opinię