Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Programuj razem z Motorolą

Programuj razem z Motorolą

sirmark 23 Maja 2006 17:07

0 0

Motorola uruchomiła stronę internetową, której celem jest udostępnienie kodu źródłowego, umożliwienie prowadzenia oryginalnych projektów open source oraz wymiana pomysłów i informacji między programistami z całego świata.

Wirtyna działa w ramach programu Motoroli o nazwie MOTODEV, który jest inicjatywą wsparcia dla programistów. Open source ma ułatwić dostęp do aplikacji, protokołu IP i kodu, przez stworzenie otwartego, uproszczonego kanału współpracy pomiędzy Motorolą, a ludźmi ze środowisk związanych z systemami Linux, Java i telefonią komórkową.
Udostępnienie kodu w środowisku wolnego oprogramowania to nie tylko sposób na stworzenie nowych aplikacji dla Motoroli, ale również szansa na wprowadzenie innowacji i pojawienie się nowych usług komórkowych na całym świecie.

Motorola udostępni na stronie opensource.motorola.com kod źródłowy, w tym jądra oprogramowania i sterowników dla urządzeń Motoroli pracujących w systemie Linux – takich jak A1200/MING oraz A780/E680. Zasoby obejmą również technologię Java, w tym strukturę testową, przykłady testowania, a wkrótce kody, dokumenty i specyfikacje do JSR (Java Specification Requests) Motoroli, takie jak MIDP 3.0 (Mobile Information Device Profile). Na stronie pojawią się także nowe projekty i prace Motoroli w ramach całego portfela IP, w tym odpowiednie kody Linuksa i Javy.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-05-23 17:21:06

  Super. Ciekawe, czy umożliwią wgrywanie własnego firmware'u do np. A780 :) Ciekawa inicjatywa...

 • 0

  2. ~v  2006-05-23 18:21:55  host: c124-155.icpnet.pl

  jesli by sie nie dalo, to bylo by to bez sensu...

 • 0

  3. ~  2006-05-23 20:22:48  host: 82.139.59.155

  Bardzo ciewkawe jest to, że jest tam A1200. Po prostu piękny telefon i w dodatku opensource. Jądro 2.4, czyli można wymienić go na 2.6. A rozszerzenie Javy to zwyczajne rozpowszechnienie i ustandaryzowanie Javy dla JUIX-a ;) Trochę zasatanawiający jest brak zainteresowania Personal Java.
  // mobiKAR.net - mobile KARAOKE

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet