Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prognoza wyników Samsunga po 2Q2011

Prognoza wyników Samsunga po 2Q2011

Q! 7 Lipca 2011 19:41

0 0

Samsung przedstawił swoje prognozy finansowe za II kwartał 2011 roku. Całkowity zysk firmy spadł o ponad jedną czwartą, jednak dział komórkowy zanotował rekordowe wyniki.

W II kwartale 2011 roku firma ma zanotować sprzedaż na poziomie 36,9 mld dolarów. W tym czasie zysk spadł w porównaniu z danymi sprzed roku o 26% i wyniósł 3,5 mld dolarów.




Jednocześnie spółka poinformowała, że dział zajmujący się telefonami komórkowymi może zanotować rekordowe wyniki. W II kwartale sprzedaż smartfonów Samsunga miała wzrosnąć aż czterokrotnie i osiągnęła poziom 19,2 mln sztuk.

Na taki wynik ma się złożyć się m.in. sprzedaż 3 mln sztuk Galaxy S II, co zostało osiągnięte w ciągu 55 dni od daty jego premiery. Tym samym model ten stał się najlepiej sprzedającym się telefonem tego producenta w historii.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2011-07-07 19:43:46

    zdecydowanie nowe smartfony od samsunga wiodą prym i podbijaja wyniki działu telefonii ;)

  • 0

    2. ~Paweł  2011-07-07 20:17:29  host: 89-75-134-146.dynamic.chello.pl

    Kiedy Samsung wypuści nowe modele z Bada OS ???

  • 0

    3. ~  2011-07-07 20:20:40  host: ddx228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A na 3. i 4. kwartał złoży się sprzedaż Samsunga C3322 i Samsunga B7510. A tak z innej beczki, to gdyby wiadomość o Nowym Playu Online na Kartę została wypuszczona 55 dni przez 7. lipca, czyli przed startem tej oferty, i gdyby utrzymywała się na górze jeśli chodzi o opinie i odsłony i zawsze była by na samej górze wszystkich wiadomości, a wiadomości nowsze były by pod nią, to w ciągu 55 dni ilość jednej z tych rzeczy: opinii, odsłon i ocen też osiągnęłaby wartość 3 mln (podejrzewam, że byłaby to liczba odsłon). A i tak ten news robi ogromną furorę i jest w czołówce jeśli chodzi o opinie i odsłony, chociaż pewnie od jutra to się zmieni [zmiejszy, zmieni pozycję na liście top opinii i odsłon].

  • 0

    4. ~  2011-07-07 20:23:52  host: ddx228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poprawka: "...Nowym Playu Online na Kartę ALL INCLUSIVE", "opinni, odsłon LUB ocen", "...[zmNiejszy, zmieni pozycję na liście top opinii i odsłon]".

  • 0

    5. ~  2011-07-07 20:27:07  host: v09-15.opera-mini.net

    Pawel nowy fon z bada wyjdzie we wrzesniu wraz z nowym softem v 2.0 i nakladka TouchWiz taka sama jak w galaxy s2

  • 0

    6. ~Mike  2011-07-07 21:34:43  host: 87-205-129-175.adsl.inetia.pl

    Kiedy Samsung wypuści wreszcie nieplastikowy telefon z górnej półki?

  • 0

    7.  2011-07-07 21:35:13

    Samsung ma wiele udanych modeli telefonow wiec nie samo Galaxy o sukcesie swiadczy. Nokia powinna brac przyklad z samsunga. On tez ma wlasny system a produkuje tez telefony chyba ze wsystkimi liczacymi sie systemami do komorek.

  • 0

    8. ~ZON  2011-07-07 21:58:47  host: ip-89-29-24-182.customer.poda.cz

    Ciekawe jaki wpływ będzie miała rezygnacja Apple z części dostarczanych przez Samsunga o wartości 8mld dolarów?

  • 0

    9.  2011-07-07 22:09:21

    Samsung ma ok 20% rynku telefonów w skali globalnej. Sprzedaż globalna to ok 1,3mld telefonów czyli kwartalnie ok 330mln. Udział Samsunga 20% to daje ok 66mln telefonów. Już kilka lat temu produkował ponad 50mln kwartalnie: http://tinyurl.com/6y3etaz Skąd wam się wzieła więc liczba 19,2mln w 2 kwartale? Może chodzi o smartfony?

  • 0

    10.  2011-07-07 23:24:25

    @9 - Dokładnie, chyba mowa tu o smartfonach a nie telefonach, wygląda na to że wynik Samsunga skoczył ostro od ostatniego pomiaru. Cóż, sprzętowi tej firmy nie można wiele zarzucić, byle tak dalej.

  • 0

    11.  2011-07-07 23:28:41

    oczywiście, że o smartfony bo jak inaczej mogłaby wzrosnąć sprzedaż czterokrotnie - toż to byłoby mistrzostwo wszechświata

  • 0

    12.  2011-07-07 23:31:57

    @rcicho, Hose, angelo - smart, smartfonów czywiście. Thx za czujność. ;-)

  • 0

    13. ~  2011-07-07 23:50:40  host: c22-243.blackberry.net

    Q, wyjasnij prosze jak to si? stalo, ?e podales wyniki Samsunga, a Samsung ich jeszcze nie podal? Samsung podal dzi? prognoze wynikow. A tu masz gratisowo link do zrodla: http://www.samsung.com/us/aboutsamsung/news/newsIrRead.do?news_c tgry=irnewsrelease&news_seq=19882

  • 0

    14.  2011-07-07 23:54:57

    @13 - tak, to są prognozy. Uściśliłem i przyjąłem jednocześnie, że jeśli firma coś prognozuje, to ma ku temu bardzo mocne podstawy. Ale dzięki za zaznaczenie.

Dodaj swoją opinię