Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Profil polskiego dłużnika telekomunikacyjnego

Profil polskiego dłużnika telekomunikacyjnego

WitekT 7 Października 2008 14:54

0 0

Statystyczny dłużnik telekomunikacyjny to mężczyzna w wieku 21-30 lat, mieszkaniec woj. śląskiego , zalegający na sumę między 1000 a 2000 zł - wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej S.A.

Jak wynika z danych BIG, statystycznie kobiety sumienniej regulują swoje należności za usługi telekomunikacyjne. W całej bazie stanowią tylko 39%.




Średnie zadłużenie jest najwyższe w woj. zachodniopomorskim, gdzie wynosi 1351 zł, zaś najniższe - w dolnośląskim, gdzie wynosi 951 zł. Biorąc pod uwagę całość zaległości w Polsce, 14,4% przypada na śląskie, a po 10,9% na mazowieckie i wielkopolskie. Najmniejszy udział w całym długu mają opolskie (2,6%), świętokrzyskie (2,4%) i podlaskie (1,7%).

Struktura wg wieku dłużników:

Wiek dłużnika

Udział procentowy

Mniej niż 20 lat

0,2%

21-30 lat

34,5%

31-40 lat

25,7%

41-50 lat

18,5%

51-60 lat

13,6%

Powyżej 60 lat

7,5%


Struktura wg wielkości zadłużenia:

Wielkośc zadłużenia

Udział procentowy

Poniżej 500 zł

14,96%

501-1000 zł

21,2%

1001-2000 zł

48%

2001-5000 zł

14,5%

5001-10000 zł

0,3%

Powyżej 10000 zł

0,04%


Największe, zarejestrowane zadłużenie wobec firmy telekomunikacyjnej ma mieszkaniec woj. śląskiego. Wynosi ono aż 28 tys. zł.

Źródło tekstu: BIG     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~marlon_j  2008-10-07 15:34:20  host: arq29.internetdsl.tpnet.pl

    jestem z opolskiego, niby najniższy udział a sam mam ponad 3000 długu

  • 0

    4.  2008-10-07 15:42:28

    Ale pojechali po ślązakach poprawcie się tam.

  • 0

    5. ~  2008-10-07 15:43:02  host: krt.net.pl

    niestety walka z dłużnikami jest ciężka... oczywiście do tych długów należy naliczyć głównie kary za zerwanie umów itp - tepsa mi niesłusznie naliczyła karę w wysokosci 4000 zł hakiem, mimo, że byt prawny ustał więc umowa nie została zerwana a wygasła ;)

  • 0

    6. ~m  2008-10-07 16:12:53  host: abdx77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ad.1 Ale tylko w rękach polityków. :)

  • 0

    7. ~tkubon  2008-10-07 16:18:07  host: ip-94-42-42-205.multimo.gtsenergis.pl

    ***marlon_j: Ja też i zawsze regularnie płacę za to co korzystam. Nie masz się czym chwalić prawdę mówiąc, pisząc że masz 3000zł

  • 0

    8.  2008-10-07 16:19:40

    #4 Ślązakach się pisze :> sam jestem Ślązakiem :D

  • 0

    9. ~olo  2008-10-07 16:20:06  host: dhcp8-12.eastwest.com.pl

    ja wg Kruka mam juz ok 13tys wiec jestem w tyle za liderem :D Ale co tam - nic mi nie zrobią, 3 lata juz dawno minely hehe

  • 0

    10. ~pepe  2008-10-07 16:24:00  host: 212.244.24.35

    podawanie ilości dłużników w danym województwie w liczbach bezwzwględnych jest mylące powinien to być "wskaźnik" na np. 1000 mieszkańców, ps a ilu z tych dłużników to obciążeni bezzasadnie karami umownymi?

  • 0

    11. ~ttt  2008-10-07 17:54:21  host: ip-94-42-23-96.multimo.gtsenergis.pl

    I jak tu telekomy mają inwestować ciężką kasę w infrastrukturę.

  • 0

    12. ~pduncz  2008-10-07 20:21:11  host: 82-dzi-20.acn.waw.pl

    #5 - skoro byt ustał, to nie Tobie tepsa naliczyła, tylko ustałemu bytowi. Co się martwisz :-)

  • 0

    13. ~xxx  2008-10-07 21:29:27  host: ema124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pies i jego właściciel mają średnio po 3 nogi.

  • 0

    14.  2008-10-07 23:09:31

    Na Śląsku mieszka ok 12% populacji naszego kraju - gratuluje bezsensownych procentów - #pepe - 100% racji - Ale statystykę zostawcie bo mądra jest świetnym źródłem - ale potrzebna jest mądra interpretacja

  • 0

    15.  2008-10-07 23:36:14

    Idę spać bo język mi się płacze ;-)

  • 0

    16.  2008-10-08 14:50:36

    No to się idealnie nadaje jako komentarz do newsa dlaczego w Polsce są takie ostre regulaminy ;-) I w kontrze do komentarzy, że złodziejscy polscy operatorzy Bóg wie czego chcą od uczciwych klientów ;-)

  • 0

    17.  2008-10-08 14:53:44

    hainasz - 12% to i tak przy 14,4% przypadających na śląskie, jest to więcej niż proporcjonalnie na liczbę mieszkańców ;-))

  • 0

    18. ~  2008-10-08 17:59:04  host: f96-026.opera-mini.net

    sadze ze większość z tych długów to tak jak mówiono tylko na papierze. i w sadzie trzeba z opami walczyć ze sie z nimi juz dawno zerwało umowe i z nich nie korzysta a oni i tak wysyłają faktury z rachunkami. inny przyklad. wiele osob ma umowe na abonament. i nawet jakby mial możliwość z pakietów obniżających koszty połączeń to nie korzystają. np zamiast placic 5gr w pakiecie do danej sieci i na stacj. to placa 72gr/min standardowo. inna sprawa. dotyczy ona plusa. jesli ktos ma na karte. kupi sobie pakiet internetowy i zle ustawi telefon to mimo pakietu moze w szybkim tepie stracic wszystko z karty. (w takim wypadku np 10-30-50zl Najwyzej zablokują mu karte. klient sie wkurzy na plusa i wyrzuci karte w cholere) gorzej jesli to jest abonament i klient nie jest świadomy zlych ustawień. mysli ze korzysta z pakietu a tu niemiła niespodzianka. tutaj wcale nie zdziwiłbym sie ze klientowi wyjdzie po 1000-5000zl nagle rachunek i klient nie ma nagle jak go opłacać. taki przekręt jak kiedys w TP bylo z rozmowami międzynarodowymi, wdzwanianym połączeniem do internetu i innymi rzeczami, np audio tele. klient nie byl świadomy kosztów. podobnie plus(i pewnie reszta opow robi podobnie) dziala teraz

  • 0

    19.  2008-10-08 18:34:31

    18. - jeśli chcę korzystać z samochodu, to się uczę jeździć... jeśli chcę bawić się piłą łańcuchową, to zanim wezmę do ręki przeczyam zasady obsługi... Debil tylko kupuje pakiety internetowe i nie zastanawia się jak działa jego telefon i jak się go obsługuje. Mi debili nie żal.

  • 0

    20. ~  2008-10-08 20:01:38  host: f96-034.opera-mini.net

    DO WLO: WG TWOJEJ TEORII KAZDY STARSZY PRAWIE ZE CZŁOWIEK TO DEBIL BO MA PROBLEM Z OBSLUGA TELEFONU CZY KOMPUTERA. WLO TOBIE MOZE NIE SZKODA TAKICH LUDZI. JA JESTEM INNY. MI ICH SZKODA

  • 0

    21. ~Marcin  2008-10-08 22:13:24  host: host130-191.crowley.pl

    A ja mam Simplusa i nie martwię się opłatami. Po prostu mam kasę gadam, nie mam kasy nie gadam. Chociaż ostatnio gadam więcej, bo do pięciu znajomych dzwonie za 5 gr. Hmm, gadając za 5 gr musiałbym nieźle gadać żeby dobić do średniej :)

  • 0

    22. ~nick  2008-10-10 18:18:08  host: cby242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Idealnie pasuje do profilu z tą różnicą że nie mam długu i nigdy nie byłem dłużnikiem telekomunikacyjnym. Natomiast operator chujach w tej chwili okrada mnie dokładnie na 411.31 PLN jednoczesnie uniemożliwiając kożystanie z tych środków lub ich wypłacenie.

Dodaj swoją opinię