Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Proekologiczne telefony Siemens Gigaset

Proekologiczne telefony Siemens Gigaset

sirmark 9 Listopada 2007 16:46

0 0

eco dectSiemens SHC przystosowuje większość swoich produktów Gigaset, w tym bezprzewodowe telefony stacjonarne, do standardu ECO-DECT. Urządzenia będą oznaczone specjalnym logotypem, który będzie potwierdzeniem wydajności energetycznej danego produktu oraz zdolności płynnej redukcji mocy transmitowanych fal radiowych. Wdrożenie technologii ECO-DECT to kontynuacja prowadzonego przez Siemens SHC programu na rzecz środowiska naturalnego. System zarządzania środowiskiem w Siemens SHC otrzymał certyfikat DIN ISO 14001.

Wszystkie bezprzewodowe telefony stacjonarne zgodne z technologią ECO-DECT zmniejszają pobór prądu, dzięki zastosowaniu nowych, adaptacyjnych zasilaczy, które zużywają 60 proc. energii mniej niż tradycyjne urządzenia. Dodatkowo udoskonalenie pracy wyświetlaczy w słuchawkach, zastosowanie inteligentnego systemu ładowania baterii oraz inne elementy technologii ECO-DECT wpływają na oszczędzanie prądu, zapewniając dłuższy czas czuwania oraz prowadzenia rozmów.
Bezprzewodowe telefony stacjonarne Gigaset A160, A260, AL145, E360, S670 oraz C470, S670, SL370, SL560, jak i ich odpowiedniki wyposażone w automatyczną sekretarkę lub wersje ISDN, automatycznie redukują siłę transmitowanych fal radiowych zależnie od odległości słuchawki od bazy. Moc transmisji może zmniejszyć się wręcz do zera, gdy słuchawka zostanie umieszczona w stacji bazowej. Po aktywacji opcji ECO w menu słuchawki, moc transmitowanych fal radiowych sygnału zmniejsza się wtedy nawet do 80 proc., niezależnie od liczby używanych w systemie słuchawek i ich odległości od stacji bazowej. Dodatkowo, wszystkie słuchawki posiadają zdolność płynnej regulacji siły transmitowanych fal radiowych w zależności od dystansu dzielącego je od stacji bazowej, bez wpływu na jakość połączeń głosowych.

Produkcja telefonów zgodnych z ECO-DECT podporządkowana jest wysokim standardom związanym z ochroną środowiska i ekologiczną gospodarką surowcami. Wybierane są takie projekty, które wymagają użycia mniejszej ilości materiałów oraz do których wytworzenia stosuje się podzespoły spełniające wysokie normy w zakresie ochrony środowiska. Do produkcji wykorzystywane są zaawansowane maszyny o zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię. Pozostałości z procesu produkcji sortuje się i poddaje procesowi recyklingu. Normy związane z ochroną środowiska znalazły też zastosowanie w procesie pakowania produktów, uwzględniając w tym formę, wielkość oraz materiały wtórne stosowane w opakowaniach

Źródło tekstu: Siemens     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2007-11-11 23:14:33

    No to świetnie. Lud powinien oszczędzać środowisko naturalne, chociażby po to, żeby rządzący mogli się rozbijac paliwożernymi BMkami po zatłoczonej wawie:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet