Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Produkty Apple'a będą składane w USA?

Produkty Apple'a będą składane w USA?

Q! 30 Maja 2012 10:24

0 0

Podczas konferencji D10 Tim Cook, prezes Apple, powiedział, że chciałby, aby wszystkie produkty jego firmy składane były w USA. Czy za tymi słowami pójdą konkretne decyzje?



Zanim tak się stanie, to warto mieć na uwadze, że wybrane podzespoły sprzętów Apple'a od dawna produkowane są w USA. Dotyczy to m.in. szklanych paneli obudowy w iPhonie 4/4S (Kentucky) czy procesorów Samsunga dla iPhone’ów i iPadów (Austin w Teksasie).

Jednak Cook powiedział że ma nadzieję, że wszystkie części do sprzętu Apple'a uda się składać w USA. Zapewnił także, że wykorzysta wszystkie możliwości firmy, aby tak się właśnie stało.




Zanim to nastąpi, pracownicy firmy Foxconn, która jest głównym producentem podzespołów dla Apple'a, będą mogli liczyć na lepsze warunki pracy. Stanie się tak do połowy przyszłego roku, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Oprócz tego Foxconn zbudował właśnie nową, wartą 210 mln dolarów fabrykę, w której produkowany będzie sprzęt wyłączenie dla Apple'a. Szerzej o tym informowaliśmy tutaj.

Wiele zatem wskazuje na to, że przeniesienie części produkcji sprzętu Apple'a z Chin do USA zajmie firmie jeszcze trochę czasu.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 60
  • 0

    43. ~applefan  2012-05-30 13:45:58  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @41 ja zawsze kupuje fona na wolnym rynku i mam abo bez telefonu na mniej jak 24M. Twoja Nokia na allegro jest nic nie warta po roku, a mój iPhone traci może z 20% ceny - ale tylko wtedy jak jest wyjątkowo styrany. Dlatego, że masz teoretycznie wszystko za darmo w tej swojej Nokii to Nokia właśnie na oczach wszystkich tak pięknie kona...

  • 0

    44.  2012-05-30 13:59:50

    @35 czytanie ze zrozumieniem Cię przerasta? Po cholerę tłumaczysz mi kwestie finansowe skoro tego tematu nie poruszyłem? To jakbym teraz użył argumentu o tańcu godowym borsuka europejskiego. Przeczytaj mój post do którego się odnosisz jeszcze tyle razy aż zrozumiesz (czyli baaardzo dużo) bo nie chce mi się powtarzać po raz kolejny tego samego. W skrócie wynika, że jesteś zakłamanym hipokrytą nawet wobec samego siebie.

  • 1

    45.  2012-05-30 14:06:17

    @43 ale Nokie dosyć wolno tracą wartość. Znaczy się kilka miesięcy po premierze cena leci na łeb, na szyje ale potem cena trzyma bardzo długo w porównaniu do konkurencji. Mógłbyś chociaż raz się zamknąć, żeby grono ludzi nie musiało prostować bredni które wypisujesz? Nie ma innych portali? Jakieś ApplePanem.pl albo KochamCięiP.com? Gdzieś gdzie Cię przyjmą z otwarty=mi rękoma i razem z Tobą będą trwać w malutkim świecie?

  • 0

    46.  2012-05-30 14:25:18

    @43 Ja nigdy nie sprzedaje fona tylko daje komuś z rodziny do dalszego użytkowania więc Twoje dane o spadku wartości dla mnie są nic nie warte. A po drugie wole mieć za darmo aplikacje niż pchać kase w d**e apple za coś co mogę mieć właśnie za darmo.

  • 0

    47. ~paranoia  2012-05-30 14:35:50  host: public-gprs515262.centertel.pl

    to po jaką cholerę apple finansowało nową fabrykę foxconna???

  • 0

    48. ~applefan  2012-05-30 15:10:08  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @47 ale przecież Apple nie przenosi dzisiaj produkcji. Jeśli już to się stanie to będzie to pewnie proces.

  • -1

    49. ~KanonierKa  2012-05-30 15:27:54  host: 037008207137.oswiecim.vectranet.pl

    Do wszystkich tych, którzy psioczą na applefana: Co wam tak żyły wyskoczyły, na widok komentarzy applefana ? Temat jest o Apple, nie podoba się, nie czytać a już tym bardziej nie czepiać się applefana ! Ktoś ma inne zdanie, na dodatek pisze o Apple, to już byście go zjedli ! Leczycie kompleksy ? Trochę luzu...

  • 0

    50. ~a_lex  2012-05-30 15:39:50  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Może po prostu apple ma za dużo kasy, już mu się po szafach nie mieści - no i wymyślili jak zaradzić ;)

  • 0

    51.  2012-05-30 15:59:33

    @49 No właśnie ma inne zdanie. Tyle, że inne od siebie samego sprzed paru dni.

  • 0

    52.  2012-05-30 16:04:24

    Kilka dni temu Chiny były najlepszym miejscem produkcji i nawalił za tym masę argumentów. W dyskusji walczył jak lew o swoje racje. Teraz nagle twierdzi, że w USA będzie najlepiej. No witki opadają.

  • -1

    53. ~  2012-05-30 16:22:18  host: t19-11.opera-mini.net

    @52 ma chyba erekcję jak widzi nick applefan z takim podnieceniem z nim dyskutuje

  • 0

    54. ~  2012-05-30 16:34:30  host: z46-12.opera-mini.net

    @48 ale tworzenie nowych fabryk to inwestycja na wiele lat, jeśli apple finansuje w tym roku fabrykę to ta inwestycja zwróci się im dopiero za 3-5 lat więc jeśli teraz chcą przenieść fabryki do usa a to znów będą musieli wydać miliony nawet jeśli nie zamierzają tego zrobić w tym roku, a fabryka foxconna biorąc pod uwagę ze tylko produkty appla będą tam produkowane zostanie zamknięta po przeprowadzce. To jest debilizm inwestycyjny. Ale jak znam życie zaraz będziesz gadać, ze appla na to stac :) stac nie stac, to nie jest wazne to czysty debilizm.

  • 0

    55. ~  2012-05-30 17:07:47  host: z55-04.opera-mini.net

    Czy ja chwale apple za to, przenosza fabryki do USA? Uwazam po prostu, ze skoro do tej pory udowodnili, ze sa mistrzami w: tworzeniu produktow, sprzedazy, logistyce i produkcji to decyzje zwiazane z ta ostatnia beda jak zawsze trafne, przemyslane i bardzo dobre dla samej firmy. @53 to, ze okreslam byt @52 i jemu podobnych to jest dla mnie oczywiste...

  • 0

    56. ~  2012-05-30 17:09:13  host: z55-04.opera-mini.net

    Tu Applefan :) Zainstalowalem IP na iPhonie ale jednak safari jest bardziej przewidywalne :)

  • 0

    57. ~Vaver  2012-05-30 17:15:21  host: mconnect.com.pl

    Czyli nie ważne co powie, zrobi apple i tak jest i będzie Twoim bogiem. Btw, jak tam tworzenie nowych aplikacji? ;)

  • 0

    58. ~Tom  2012-05-30 17:31:14  host: 178-37-92-162.adsl.inetia.pl

    Uprasza się o niedokarmianie fanboja :] Twoje miejsce jest na myapple.pl szanowny kolego. Ciekaw jestem, czy posiadasz coś poza IZabawką? Ja ostatnio mam wrażenie, że ta firma zaczyna przypominać Samsunga. Nie żebym miał coś do tej koreańskiej firmy. Oni też produkują telewizory... Zapewne nie będą tak prestiżowe jak ITelewizor. Tymczasem linia MacPro jest w głębokiej d..., a z MacBook Pro któryś "jogurt" zamierza zrobić ultrabooka :]

  • 0

    59. ~  2012-05-30 17:32:41  host: z46-12.opera-mini.net

    No tak applefan to wielki deweloper :D ale do tej pory nic nie pokazal, chociaż po to by ludzie bardziej go szanowali(bo na razie to osoba malo wiarygodna...)

  • 0

    60.  2012-05-30 19:53:10

    53 Mila89 jak Ci dzień minął? Dużo ludzi na obrażałeś przez słuchawkę w pracy czy tylko tutaj chamstwo Ci się udziela?

  • 0

    61. ~  2012-05-31 09:06:33  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    powiem złosliwie, ze przy cenach tychze produktów, to moga sobie składać nawet w Szwajcarii

  • 0

    62. ~MarcinGSm  2012-05-31 19:47:20  host: dmg5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wreszcie największe firmy się budzą i widzą że dzięki nim chiny rosna w siłe a ich rodzime kraje popadają w kłopoty finansowe przez przenoszenie produkcji do komunistycznego kraju

Dodaj swoją opinię