Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Producent ekspresów do kawy kupi fabrykę Nokii

Producent ekspresów do kawy kupi fabrykę Nokii

LuiN 25 Stycznia 2012 19:33

0 0

Włoski koncern De'Longhi dogadał się z Nokią w sprawie przejęcia jej rumuńskiej fabryki w Cluj. Transakcja zostanie sfinalizowana jeszcze w I kwartale tego roku.

We wrześniu 2011 roku Nokia ogłosiła, że finalnie zamknie fabrykę w Cluj, zwalniając ostatnie 2,2 tys. pracowników. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały upublicznione.

factory cluj Produkcja Nokii w rumuńskim Cluj rozpoczęła się po głośnym medialnie zamknięciu fabryki w niemieckim Bochum na początku 2008 roku. Rumuńska fabryka była jedenastą fabryką Nokii. W czerwcu 2010 roku w fabryce w Cluj pracowało 4 tys. pracowników, a fabryka otwierała nową linię produkcyjną, która zająć miała się bardziej zaawansowanymi telefonami.




De'Longhi jest producentem rozmaitych artykułów użytku domowego, przede wszystkim jednak włoska firma z prawie 110-letnią tradycją znana jest na świecie z jej ekspresów ciśnieniowych do kawy. Do tej pory firma produkowała sprzęt w Chinach, pozostawiając jednak dział projektowy we Włoszech.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2012-01-25 19:46:53

    Trochę inaczej mi się ta nazwa tej mieściny przeczytała, zboczenie jakieś czy co :-D Panie autorze, zjadł Pan słówko w ostatnim zdaniu. "Do tej PORY firma.."

  • 1

    6. ~G.M  2012-01-25 20:35:00  host: 178.73.49.28

    Brakuje chyba "pory" w ostatnim zdaniu

  • 0

    8.  2012-01-25 20:38:32

    świetnie. Lubię kawę

  • 1

    9. ~  2012-01-25 20:48:04  host: z27-05.opera-mini.net

    Czy to oznacza, że telephony i smartphony renomowanej i rekomendowanej, firmowej marki NOKIA jako pierwsze zaczną parzyć kawę?

  • 0

    10. ~pixel  2012-01-25 20:51:54  host: p5485C259.dip.t-dialin.net

    to się nazywa "cappuccino city"

  • 0

    11.  2012-01-25 20:54:57

    Mam eksperes cisnieniowy DeLonghi i sobie chwale. Dobrze, ze chociaz fabryke wykorzystaja, choc pewnie wiele przerobek bedzie wymagac.

  • -1

    14. ~  2012-01-25 21:08:53  host: 155.static.118-96-152.astinet.telkom.net.id

    Też wyrzucam Nokie do kosza na śmieci, ten produkt traci w moich oczach wiarygodność.

  • 0

    15. ~  2012-01-25 21:52:38  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    za 2 lata..."...jaki masz fon? ja? De longhi e 52,ma opatentowny suwak ekranowy,robi kawe i goli. :)

  • 0

    16.  2012-01-25 22:27:28

    @ 1 - narkoman... W miescinie to moze ty mieszkasz... Cluj bardzo ciekawe miasto. Przyjedz, zobacz, pomieszkaj i pozniej sie wypowiadaj... Swoja droga czyta sie Kluż.

  • 0

    17. ~gekon  2012-01-25 23:08:00  host: host-109-107-2-57.ip.jarsat.pl

    nokia? a co to jest?

  • 1

    18. ~  2012-01-25 23:12:55  host: z42-08.opera-mini.net

    17. Podobno nie ma głupich pytań... Ale tylko podobno...

  • 1

    19. ~gekon  2012-01-25 23:16:00  host: host-109-107-2-57.ip.jarsat.pl

    przepraszam! nokia? a co to było?

  • 0

    20.  2012-01-26 00:52:08

    Gdzie oni teraz będą tłuc ten swój szajs? Tylko w Indiach??

  • 0

    21.  2012-01-26 08:20:22

    @ 20 - z Rumunii przenoszą się... kilka km do Mołdawii.

  • 0

    22. ~  2012-01-26 10:00:20  host: public-gprs284598.centertel.pl

    Heh, parodia...

  • 0

    23. ~bananadj  2012-01-26 10:03:18  host: 135-040.nitka.net.pl

    Ja też bym z chęcią zamieniłbym swoją nokię na expres, więcej pożytku mniej kłopotu.

  • 1

    24. ~oommen  2012-01-26 11:01:59  host: edg162.internetdsl.tpnet.pl

    Są na dobrej drodze do chin...

  • 0

    25. ~  2012-01-26 22:01:53  host: accl209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niestety nawet najlepszy producent telefonów zaczyna zlecać robote chińczykom.Najtańsze modele nokia robione w chinach maja na płytach głównych logo foxconu TRAGEDIA

Dodaj swoją opinię