Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Producenci przetestują 12 GB karty pamięci

Producenci przetestują 12 GB karty pamięci

sirmark 8 Stycznia 2008 17:57

0 0

SanDisk poinformował, że zaczął wysyłać próbki 12 GB kart pamięci microSDHC największym producentom telefonów komórkowych do testów i oceny.

Karta 12GB odzwierciedla rosnącą popularność telefonów komórkowych z pamięciochłonnymi funkcjami, takimi jak odtwarzanie muzyki, fotografowanie, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz nawigacja GPS.




Sandisk przygotował także program "edukacji gniazdowej" (na stronie www.wakeupyourphone.com), który ma uświadomić klientom obecność gniazda na karty pamięci w większości dostępnych na rynku telefonów komórkowych, a także korzyści płynące z jego użycia.

SDHC to oznaczenie kart formatu SD lub opartego na SD, które mają pojemność większą niż 2GB i są zgodne z nową specyfikacją SD 2.0 umożliwiającą obsługę pojemności od 4 do 32GB. Specyfikacja została opracowana przez SD Association, branżową organizację normalizacyjną, która zdefiniowała również trzy klasy definiujące minimalną stałą szybkość transferu danych. Nowe karty spełniają wymagania SD Speed Class 4.

Źródło tekstu: Sandisk     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~HIRO  2008-01-08 18:35:39  host: 82.160.4.8

    florek - ale oni jeszcze nie "testują" a czy "otrzrymali do testów" też niewiadomo. Co dziwnego jest w słowie "potestują"? Nie po naszemu czy co? :-O

  • 0

    5.  2008-01-08 18:41:54

    4: to można rzec "otrzymają do testów". Mi też słowo 'potestują' jakoś nie pasi.

  • 0

    6.  2008-01-08 18:42:50

    można też po prostu powiedzieć "przetestują" :-)

  • 0

    7. ~Marci  2008-01-08 19:11:11  host: aedq19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wow 12GB w MicroSD nieźle, a ja od wczoraj mam 6GB karte bo miałem 2GB ale sprzedałem bo za mało było dla mnie 6GB starczy z nawiążką, w sumie to dobrze że będę 12GB wtedy i ceny 6 i 8GB powinny jeszcze bardziej spaść.

  • 0

    8. ~  2008-01-08 19:30:23  host: ip-157-25-233-120.multimo.gtsenergis.pl

    To dopiero telefony będą zamulać ;)

  • 0

    9. ~loool  2008-01-08 20:11:37  host: guc10.internetdsl.tpnet.pl

    nie będą bo będą je robic pod te karty nie?? CHYBA LOGICZNE

  • 0

    10.  2008-01-08 20:23:14

    r: no niech Wam bedzie ;)

  • 0

    11.  2008-01-08 20:42:37

    PJ - SD a MicroSD troszke sie roznia :)

  • 0

    12.  2008-01-08 21:03:52

    #10: ale się człowiek czuje doceniony, dziękujemy za uwzględnienie sugestii :-) A tak swoją drogą to jestem ciekaw po co ludziom tyle pamięci w telefonach?

  • 0

    13.  2008-01-08 21:42:17

    r: sugestie zawsze mile widziane. A co do ilosc to ja tez nie wiem ;) , ale niektorzy chca miec wszystkie mp3 w jednym miejscu, chca ogladac filmy w telefonie, a i na przyszlosc przy mobilnym tv sie to przyda.

  • 0

    14.  2008-01-08 22:18:08

    SirmarK: Ale co, będą sobie nagrywali programy z tej telewizji komórczanej na tą kartę? Hmm, brzmi ciekawie :-) Przyznam się, że mam mp3-kę ma ona bardzo mało pamięci, nawet nie wiem ile. 256MB chyba. Ale starcza. Bo nie przerzucam całych swoich archiwów na nią tylko słucham kilku ulubionych kawałków i to też jedynie w przerwach, kiedy mi się znudzi słuchanie radia. A co do oglądania TV na ekranie komórki to miałem kiedyś taki miniaturowy telewizorek z ekranem LCD. Powiem szczerze - dość męcząca sprawa. Ze względu na ten mikroskopijny ekranik. No ale wiem, od tamtego czasu sprzęt elektroniczny nieco się rozwinął. Zobaczymy czy będzie się to wszystko nadawało do użytku. Oby wprowadzanie tych technologii nie trwało wieki bo jak będę staruszkiem to na pewno żadnego programu na takim miniekraniku nie dojrzę ;-)

  • 0

    15.  2008-01-09 02:50:34

    pozyjemy zobaczymy, ja 3mam kciuki:) pewnie znowu na poczatku ceny komoreczek obslugujacych te karty beda kosmiczne:) wlasnie naszla mnie wizja, ze za kilka lat, komorki (albo to co do nich zostanie dolozone) moga wyprzec stacjonarne komputery z calkowitego uzycia:D minimalizacja caly czas w modzie:)

  • 0

    16. ~gigi  2008-01-09 09:20:56  host: 195.117.208.112

    ja tam lubie oglądać włatcóf much na moim k750i ;] nie obraz a teksty mi sie podobają :]

  • 0

    17. ~fazafm.com  2008-01-09 10:18:23  host: bdo148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w tej chwili brak mi na to kasy ale w niedalekiej przyszlosci kupie karte 8GB z tego conajmniej 5 GB zajmie muzyka pozostala czesc zdjecia i byc moze jakas nawigacja z mapami + filmiki . Mam teraz 2GB bo jakiejs karty potrzebowalem jednak naprawde jest to w tym momencie za malo. Kazdy ma swoje ptrzeby moje sataja sie wieksze w miare uzytkowania.

  • 0

    18.  2008-01-09 11:46:40

    Ja mam karty 1GB i fakt, ze powoli kończy mi sie miejsce, wiec ucieszy mnie fakt jak spadna ceny 2 i 4 GB. @fazafm z wlasnego doswiadczenia wiem, ze wielu plikow nie uzywa sie i mozna je spookojnie skasowac, bo ja np reszte plikow mam na kompie

  • 0

    19. ~znawca  2008-01-09 12:00:43  host: atropos.tpi.pl

    Zapomnieliście że duża pamięć może służyć jako Pendrive i mieć inne zastosowania.

  • 0

    20.  2008-01-09 12:35:18

    vincenzo - te 5 GB muzyki to juz wybrane ze 150 GB - zawsze podlaczajac do wzmaciniacza mozna z takim zbiorem dobra impreze zrobic :)

  • 0

    21.  2008-01-09 12:57:36

    Fazafm - oczywiscie, to zalezy od preferencji usera. Ja Mp3 z komory sporadycznie uzywam wiec nie potrzebuje az takich pojemnosci. Czesto mam przy sobie laptopa, ktorego podlaczam do HiFi i wtedy to jest dzwiek :) Jedno jest pewne - jak wchodza nowe pojemnosci to szybciej spadaja stare i o to chodzi :)

  • 0

    22.  2008-01-09 17:47:37

    Niektórzy to mają fantazję. Robić imprezę z telefonem podłączonym do wzmacniacza, hehe. Trochę siara...

  • 0

    23. ~n  2008-01-09 18:18:10  host: enf17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest taki gość, który nazywa się Gates, pewnie znacie. Powiedział kiedyś, że 640 kB ramu będzie wielkością optymalną i nie będzie potrzeby jej zwiększania w dalszej przyszłości. Jaki prorok taka przepowiednia ;) to dla tych, którzy zastanawiają się po co aż tyle pamięci w komórce.

Dodaj swoją opinię