Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Procesor Apple A11 Bionic to nowy król wydajności

Procesor Apple A11 Bionic to nowy król wydajności

msnet 15 Września 2017 13:59

6 3

a11 bionic

Według Geekbench procesor A11 Bionic, zastosowany między innymi w iPhone'ie X, jest o 50% wydajniejszy, niż Snapdragon 835.

Na stronie geekbench.com pojawiły się wyniki testu procesora dotyczące smartfonu iPhone X, który ma tam oznaczenie iPhone 10,5. Uzyskane rezultaty to 4061 w trybie single-core i 9959 dla multi-core. Gdy porównamy tę drugą wartość z liczbą 6643, czyli wynikiem Motoroli Moto Z2 Force z procesorem Snapdragon 835, okaże się, że nowy układ Apple'a jest o około 50% wydajniejszy. Podobnie rzecz się ma z Exynosem 8895 zastosowanym w Samsungu Galaxy S8+, w przypadku którego otrzymaliśmy w multi-core wynik 6655.




geekbench wyniki

Apple A11 Bionic jest procesorem złożonym z dwóch szybkich rdzeni i czterech energooszczędnych.

Zobacz: Apple iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus zaprezentowane
Zobacz: Polskie ceny Apple iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu iPhone X w katalogu.

Źródło tekstu: geekbench.com, wł     

w sumie: 22
  • 0

    3. ~Seth  2017-09-15 14:12:45  host: host-89-229-81-45.dynamic.mm.pl

    Pytanie, czy to przypadkiem nie jest już nic nie znaczący onanizm, bo gra się odpali o 0,0000000001 sekundy szybciej. Na smartfonach nie wykonuje się operacji wymagających nieskończenie mocnych procesorów (tzn takich, które skonsumują każdą szybkość i będzie to zauważalne).

  • 0

    4. ~nbplus  2017-09-15 14:13:28  host: a02-02-08.opera-mini.net

    Ale po co, na co to komu..? Ganianie w kółko własnego ogona.

  • 0

    5. ~tommy  2017-09-15 14:16:35  host: vi65.internetdsl.tpnet.pl

    Jakoś OP5 nie widać, a na spokojnie 6735 / 1977.

  • -1

    6. ~Hotelarz  2017-09-15 14:27:24  host: user-94-254-130-187.play-internet.pl

    Co z tego jak bateria w nowych iPhone'ach woła o pomstę do nieba.

  • 1

    7. ~iphoneski  2017-09-15 14:36:03  host: apn-37-248-160-3.dynamic.gprs.plus.pl

    6: a co ty mozesz wiedzieć na ten temat jak nowego iPhone widziałaś najwyzej w telewizji, gołodu.pcu

  • 2

    8.  2017-09-15 14:55:21

    Najpierw posiadacze Snapow 835 pisali ze jak mozna bylo do LG g6 dac "tak wolny" procesor snap 821(mimo ze wg mnie jest bardzo wydajny i wystarcza) a teraz jak sie okazalo o ze A11 jest o 50% szybsza od 835 to pisza ze "na co to komu" itd :)

  • -1

    9. ~Malta  2017-09-15 14:55:44  host: user-94-254-144-72.play-internet.pl

    Tylko po co to?!
    - sztuka dla sztuki - to już było i się ludziom znudziło.
    Wyniki te można traktować co najwyżej jako ciekawostkę, w praktyce ma to niewielkie znaczenie, zaś dla ogromnej większości prawie żadne.
    Poza tym nawet jak kogoś jarają benchmarki to przecież w Samsungu Galaxy S8 można zmniejszyć rozdzielczość ekranu, nawet do HD+ i wykręcić lepsze wyniki.
    @7. Jasne - żeby w ogóle móc cokolwiek powiedzieć o iPhone to trzeba napisać i obronić pracę magisterską o nim ;-)

  • 0

    10. ~lazuri  2017-09-15 15:02:26  host: 188.166.75.11

    A kiedyś chyba pisali że nie potrzeba im więcej rdzeni

  • 0

    11. ~me  2017-09-15 15:04:48  host: 188.146.37.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    6665?

  • 1

    12. ~Malta  2017-09-15 15:07:05  host: user-94-254-144-72.play-internet.pl

    @8. Jesteś pewny, że to ci sami piszą, co wcześniej pisali...?!
    Myślisz, że jest jakieś zarejestrowane stowarzyszenie miłośników Snapdragona 835? ;-)
    Masz na myśli jakieś konkretne osoby, czy tak sobie tylko infantylnie generalizujesz?
    PS Ja uważam, że Snapdragon 821 jest wystarczający dla G6, jednakże jak producent zaoszczędził na tańszym SoC, czy aparacie fotograficznym (słabsza matryca niż nawet w G5) to powinno to znaleźć swoje odzwierciedlenie w znacznie niższej cenie startowej dla klientów, a nie wystawiać G6 w cenie zbliżonej do bogaciej wyposażonych flagowców konkurencji - tylko tyle i aż tyle.
    Zresztą rynek szybko zweryfikował zawyżoną cenę G6, która to w krótkim czasie drastycznie spadła w stosunku do tej z premiery rynkowej.

  • 1

    13.  2017-09-15 15:47:56

    "Apple A11 Bionic jest procesorem złożonym z dwóch szybkich rdzeni i czterech energooszczędnych"

    czyli jakich??? cortex-a72 i a53????????????????

  • 0

    14. ~sueshack  2017-09-15 15:54:18  host: 80.245.23.162

    Jestem dziwnie spokojny, że jak tylko równie wydajny procesor pojawi się w telefonach z Androidem, nagle jego wydajność stanie się koniecznie niezbędna i będzie kolejnym argumentem za tym, że nie warto kupować iPhone xD

  • -1

    15. ~Cdd.....  2017-09-15 16:28:06  host: a28-02-07.opera-mini.net

    Co to da taka prędkośc jak brak zasięgu na terenie kraju w wielu miejscowościach. Brak info, czy zwuększona jest czułość na odbiór sygnału antenowego. Bez czułości to do bani z szybkością, bo brak sygnału.

  • 0

    16. ~kwistas​  2017-09-15 18:48:15  host: public-gprs351152.centertel.pl

    Kirin 970 powinien go dogonić

  • 0

    17. ~  2017-09-15 19:11:57  host: 178-37-233-117.adsl.inetia.pl

    Bionic? Czyli co? Telemetria^2? Oni sie lubija w akronimach, jak ostatnia konferencja wlascicieli FB "f8", co wiele mowi o pogladach wlascicieli tego 1,5 mld baranow. Pisze powaznie.

  • 0

    18.  2017-09-16 13:48:34

    Porównanie pomiędzy różnymi architekturami i systemami operacyjnymi jest mało wiarygodne. Nie ma pewności, że w obu testach wykonywane są dokładnie te same zadania.

  • 0

    19.  2017-09-16 13:53:13

    @13. Aktualnie Apple ma wykupioną licencję od ARM na zestaw instrukcji i sami skonstruowali swoje CPU. Ale trudno uwierzyć, że są o lepsi od twórców z wieloletnim doświadczeniem. Najprawdopodobniej ich kompilator wprowadza jakieś optymalizacje, które niekoniecznie oferują tę samą precyzję obliczeń lub niektóre pętle pomija, gdyż znane są ich wyniki.

  • -1

    20.  2017-09-16 15:57:12

    Jak to bylo? Hmm. A juz pamietam z komentarzy! "Apple daje do swoich smartfonow 2 letnie podzespoly ktore sa daleko za konkurencja i poza tym padnie w ciagu 2 lat".

  • 0

    21.  2017-09-17 23:50:59

    liczby szokują, chętnie bym zobaczył zestawienie ile z tej mocy jest wykorzystywanych a ile się marnuje. To zadziwiające że moc wzrasta lawinowo ale ja bym wolał zobaczyć jak tej mocy przybywa nam w pojemnościach baterii bo jakoś tutaj woli do ścigania się wśród producentów niestety nie widać.

  • 0

    22. ~maniek  2017-09-24 10:15:41  host: 212.160.142.67

    Zastanawia mnie zamieszczenie w zestawieniu Huawei Mate 8 z procesorem Kirin 950. Dlaczego nie zamieszczono Huawei Mate 9 z procesorem Kirin 960, ma procesor kolejnej generacji. Niedługo wyjdzie Mate 10 z Kirin 970. Czyżby Kirin 960 był mocniejszy lub równy prockom exynos i dlatego nie pojawił się w zestawieniu? To taki sukces wygrać ze starszym modelem z 2015 roku? Zastanawia mnie tak dobry wynik, 5 pozycja w rankingu, starego Huawei Mate 8, czyli telefonu z prockiem Kirin 950 dwie generacje starszym od obecnie wprowadzanego. Na tej podstawie i na własnym doświadczeniu z Huawei P10 uważam, że tak mało reklamowany Kirin jest jednak dobrym wyborem. Jestem zadowolonym, od dnia premiery użytkownikiem Huawei P10, to mój pierwszy telefon tej firmy.

Dodaj swoją opinię