Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Proces wdrażania cyfrowej telewizji stoi w miejscu - brakuje ustaw

Proces wdrażania cyfrowej telewizji stoi w miejscu - brakuje ustaw

LuiN 20 Listopada 2009 09:48

0 0

Posłowie zrzeszeni w sejmowych komisjach Infrastruktury oraz Kultury i Środków Przekazu wysłuchali wczoraj informacji o problemach z wdrażaniem usługi cyfrowej telewizji naziemnej. Nie doszli jednak do żadnych konkluzji - podaje Rzeczpospolita.

Wśród zmian w polskim prawie, koniecznych na potrzeby cyfryzacji, w życie weszło do tej pory jedynie rozporządzenie ministra infrastruktury, precyzujące parametry techniczne odbiorników cyfrowej telewizji naziemnej.




Projekt planu wdrażania cyfrowej telewizji naziemnej wciąż przechodzi ścieżkę legislacyjną, która ma się zakończyć nadaniem mu statusu uchwały Rady Ministrów. Załącznikiem do planu są założenia do ustawy, bez której nie da się zakończyć cyfryzacji - czytamy w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

Telewizja miała wystartować we wrześniu tego roku. Od strony formalnej działa jednak tylko w ramach testów.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2009-11-20 10:11:32  host: spryvps1.prolucid.com

    Grubasów na stołkach opłacają platformy cyfrowe, więc po co mają się spieszyć z czymkolwiek?

  • 0

    2. ~Longman  2009-11-20 10:21:52  host: addh105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zgodzę się w 100% z przedpiszcą. Co by robiła taka KRRiT gdyby scyfryzowano eter i przez to "pęd do nadajników" by się zmniejszył? Swoją drogą obecna sytuacja rodzi zabawne sytuacje. Nie piszę nawet, że telewizję DVB-T ma nawet Białoruś http://www.brtpc.by/services/television/digital/ choć to prawda. Chodzi mi o to, że taką TV Polonia cyfrowo i naziemne można odebrać na Litwie (i od stycznia przyszłego roku) z Berlina. Z Polski zaś nie!

  • 0

    3. ~  2009-11-20 10:27:04  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    A jak mieli dojść do konkluzji - teraz hazard mają na głowie - żeby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się lepiej.

  • 0

    4. ~  2009-11-20 10:33:20  host: spryvps1.prolucid.com

    Jesteśmy zaściankiem, w instytucjach siedzą opłacane komuchy, nie chcą zmian i tyle. Wystarczy sobie przypomnieć, co zrobił Farfał, jakie miał plany. A skończyło się na tym, że odpalił paczkę tvp fta i po miesiący wyleciał na zbity pysk. Gdy niektóre państwa europejskie już wyłączyły analog i odpalają 3-4 mux, my nadal testujemy...

  • 0

    5. ~okol  2009-11-20 10:40:24  host: v02-16.opera-mini.net

    tutaj naprawde by się przydała komisja śledcza jak to możliwe że w karaju w ktorym jest najwięcej platform tak trudno jest wprowdzić dvb-t teraz tvp nadaje w formacie 16:9 i zgadnijcie gdzie można w tym formacie obejżeć ano tylko napłatnych platformach cyfrowych to wszystko jest chore

  • 0

    6. ~Longman  2009-11-20 11:08:28  host: addh105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4, dokładnie. Znów mamy zbieżne zdanie. Mnie dziwił entuzjazm niektórych mediów do nieustannych prób wywalenia Farfała, przy czym jako argument podawano jego kontrowersyjną przeszłość. Sam natomiast przyznam, że od dłuższego czasu był to jedyny szef który znał się na technice. Przylazł "słuszny Szwedo" i zaczęła się jazda.

  • 0

    7. ~myszor  2009-11-20 11:20:06  host: c83-252-29-222.bredband.comhem.se

    To prawda dziadostwo w tej PL jest straszne , mieszkam teraz w Szwecji i tu jest 5 mux i włączają już 6 ,o analogu to juz dawno zapomnieli chyba w grudniu 2007 wyłączyli ostatni nadajnik , a analog dostepny tylko z kabla w comhem za free :)

  • 0

    8. ~SuperCOW  2009-11-20 12:08:25  host: 94.254.197.228

    RE: ~Longman: Bez przesady w Białorusi 0.2-2KW, a w Polsce 70KW a w przyszłym tygodniu 100KW i jak zejdą na kanał mniej interferencyjny! Dziś dzień dobrej propagacji mam 80%, kwadraty pojawiają się poniżej 65%. Odbieram sygnał z 73KM z odbicia od bloku. Karta telewizyjna przed z oknem odbiera sygnał bez wzmacniacza! na patyku 10cm Ps. Obraz z DVB-T jest lepszy obraz niż z kabla sssyfrowege!!! http://marcinnoga75.blogspot.com/

  • 0

    9.  2009-11-20 12:09:51

    Farfał to był jedyny prezes TVP, który coś zrobił w sprawie jakości i zasięgu telewizji publicznej. Facet znał się na rzeczy. Plan był niezły: FTA, FTV, osobno płatne kanały a nie całe paczki w których jest jeden wartościowy kanał. No cóż, żydowskim mediom to się nie podobało. Płaćcie Polaczki za coś co na całym świecie jest za darmo.

  • 0

    10. ~tomala  2009-11-20 12:26:40  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    takie dziwne ze barakuje ustaw? A kto rzadzi? Albo raczej kto udaje ze rzadzi. Szkoda gadac.

  • 0

    11. ~Longman  2009-11-20 12:49:15  host: addh105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @SuperCOW (6), moc to tylko jeden z parametrów i to wcale nie najważniejszy. Mały hint - dziś zmieniono kanał DVB-T ze Śremu z 39 na 23 przy jednoczesnym zwiększeniu mocy z ERP 50 kW na 100 kW a zasięg nie poprawiła się, a wręcz pogorszyła. Na Bornholmie moc nadajników liczy się - uwaga, uwaga - w watach (sic!). W Danii w kilowatach (5,10, 15...). Nawet w Polsce są takie obiekty na których moc kilku kilowatów wystarczyłaby do pokrycia w promieniu ponad 100 kilometrów. Przykładem Ślęża http://pl.wikipedia.org/wiki/RTCN_Ślęża - sama góra ma 718 metrów plus nadajnik 136. Ja radio analogowe (ESKA Wrocław, 60 kW) ze Ślęży odbieram w Poznaniu z bardzo dobrą jakością, mimo odległości ponad 200 kilometrów w linii prostej. Na DVB-T pewnie wystarczyłoby z 20 kW.

  • 0

    12. ~Longman  2009-11-20 13:09:39  host: addh105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Buhaha, w kontekście co powyżej blubry ryżego wytrzeszcza brzmią wyjatkowo ironicznie: "Zastaliśmy analogową, zostawimy cyfrową. Przygotowujemy Polskę do masowego przystosowania do szerokiego pasma - mówił, porównując się do Kazimierza Wielkiego, Donald Tusk." http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7274153,Tusk__Moj _rzad_poradzil_sobie_z_kryzysem_nieznanym.html

  • 0

    13.  2009-11-20 13:14:33

    Miało być właśnie w tej ustawie zapis nakazujący Polsatowi udostępnienie sygnału satelitarnego innym platformom cyfrowym, widać, że ktoś tu palce macza.

  • 0

    14. ~  2009-11-20 13:15:00  host: e1-202-k1.elartnet.pl

    do 4 farfał faszysta wiec nara z nim

  • 0

    15. ~sam  2009-11-20 14:57:13  host: byz162.internetdsl.tpnet.pl

    Powinien sie zrobic wokol tego szum. Ale szum robią media a one nie są zainteresowane rozgłasnianiem tego, tylko nabieraniem polaków na płatną telewizję... I kółko się zamyka.

  • 0

    16. ~nick  2009-11-20 18:08:00  host: v04-15.opera-mini.net

    do 14. Faszysta zawsze lepszy niż żyd, komuch lub kaczysta.

  • 0

    17. ~impassive  2009-11-20 21:30:18  host: ip-89-174-124-250.multimo.pl

    To śmieszne, że do tego potrzebne są jakieś ustawy. I to jest niby kapitalizm? wolny rynek? Ha ha ha!

  • 0

    18. ~mac  2009-11-21 08:16:26  host: 77-255-168-97.adsl.inetia.pl

    Sa potrzebne ustawy bo gdyby byl tylko kapitalizm to Polsat i TVN do konca swiata nie oddałby czestotliwosci analogowych chociazby po to by zaden konkurent nie wszedł na nie z dodatkowymi programami...Nawet w USA tej mekkce kapitalizmu wszystko odbylo sie pod dyktando wladzy.

  • 0

    19.  2009-11-22 15:05:36

    Zapytajcie swojego Kanclerza- króla sondaży, dlaczego do dziś nie zajął się cyfryzacją, tylko pieprzy w koło w TV o swoich co rusz to nowych propagandowo- kretyńskich pomysłach... Rzygać już mi się chce, jak na niego patrzę... Ten propagandzista działa na rzecz prywatnych telewizji, których to najwyższym interesem jest status quo. Drugi Gierek kuźwa...

Dodaj swoją opinię