Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Próbują wyłudzić kody doładowujące prepaidy Plusa

Próbują wyłudzić kody doładowujące prepaidy Plusa

sirmark 15 Lutego 2009 12:57

0 0

Plus na swojej stronie informuje, że akcja SMS-owa Ładujemy konto podwójnie nie jest promocją sieci Plus tylko próbą wyłudzenia kodów zasilających konta usług przedpłaconych.

Od kilku dni użytkownicy usług przedpłaconych w Plusie otrzymują SMS-y, w których oszust lub oszuści zachęcają do wysłania wiadomości z kodem doładowania pod prywatny numer. SMS jest o treści:
Teraz w PLUS GSM. W MIX PLUSIE i SIMPLUSIE Najnowsza PROMOCJA. Ladujem konto po 2. Kup karte zdrapke za: 50zl,100zl,150zl i wyslij telekod z karty zdrapki na BEZPŁATNY numer: xxxxxxxxx. Poczekaj chwile i juz masz dwa razy wiecej na swoim koncie. Wiecej informaci na www.plusgsm.pl




Nie należy odpowiadać na taka wiadomość. Podwójnego doładowania nie będzie, można tylko stracić wysłany kod.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21.  2009-02-15 17:16:31

    #19: wyiksowywanie czy też jego brak nie ma tu znaczenia. Jest jasne, że taki numer nie "żyje" dłużej niż kilka tygodni. Jestem ciekaw czy takie doładowanie nie idzie później na aukcję. Niczego nie świadomy zwycięzca takiej aukcji staje się paserem.

  • 0

    22.  2009-02-15 17:17:26

    nie mowie, ze trzeba iksowac poprostu przytoczylem poczatek numeru, bo tylko tyle zapamietalem ;) jestem za tepieniem czegos takiego. po przeczytaniu po raz pierwszy wiadomosci o tym czyms, chcialem przez bramke internetowa temu skur**** zapchac skrzynke, ale poki co zadna darmowa nie wysyla wiadomosci na numery biedronkowe... poki mail i numer telefonu nie sa danymi osobowymi (byl juz o to spor w KE) powinno sie publikowac taki numer gdzie sie da i 'podziekowac' takiemu cwaniaczkowi. plus powinien z miejsca doniesienie na policje wniesc wiedzac, ze cos takiego sie dzieje. po numerze zlokalizuja takiego cwaniaka w kilka chwil. no ale przeciez zadna kasa nie smierdzi...

  • 0

    23. ~Blido  2009-02-15 17:30:57  host: inet20907ni-0.eranet.pl

    "Ladujem konto po 2" Co za analfabeta. Przecież od razu widać że to oszustwo. Ciekawe czy się ktoś na tyle głupi znalazł zeby wysłać kod.

  • 0

    24.  2009-02-15 17:53:27

    "wielka wyprz" tez chyba jakis analfabeta musiał wymyślic. Hasło własnie w stylu Plusa.

  • 0

    25.  2009-02-15 19:22:22

    #24 a czemu analfabeta? czyżby napisał WYPŻ lub WYPSZ?

  • 0

    26.  2009-02-15 22:50:09

    #25 znajdź w słowniku języka polskiego słowo "wyprz".To że Plus tworzy neologizmy,swoją drogą idiotyczne,to już inna sprawa.

  • 0

    27.  2009-02-15 22:53:21

    A Plus zamiast ograniczać się do komunikatu na stronie internetowej,powiniem podjąć bardziej zdecydowane kroki.Myślę tu o blokadzie numeru i zgłoszeniu sprawy policji.

  • 0

    28. ~maciej  2009-02-15 23:54:08  host: aeje199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakby się Operatorowi chciało to by wysłał kod doładowujący na taki numer. Namierzył który telefon został przez to doładowany i w celu wyjaśnienia od razu policje tam wysłać. Telefon ukradziony w rozboju potrafić namierzyć, czemu nie namierzają takich złodzieji, albo kieszonkowców?! Lenie (Policja i Operatorzy)!!!

  • 0

    29.  2009-02-16 05:56:24

    #27: może op mógłby wysłać doładowanie np za 150zł ale na minusie? O, to by była heca :)

  • 0

    30. ~az  2009-02-16 08:47:07  host: apn-77-115-238-152.gprs.plus.pl

    nikt nie zadaje sobie pytania - ciekawe skąd ktoś ma dostęp do numerów prepaid w sieci Plus :>

  • 0

    31. ~J  2009-02-16 09:03:09  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    @30: No właśnie. Też zastanawiałem się nad tym. Mam Dwa numery w Plusie różniące się ostatnią cyfrą. Jeden z nich jest na kartę drugi na abonament. Informacja o doładowaniu przyszła tylko na pre paid.

  • 0

    32.  2009-02-16 09:42:53

    AFTER5 - wporzo, dięks (dzienks?)... Widziałeś te słowa w słowniku? Nie przesadzaj ;-) ~J - nie ma reguły... Ja na numery abonamentowe (tylko takie mam w domu) dostaję ofertę "zasilenia" swojego konta ;-)

  • 0

    33. ~zgadujzgadula  2009-02-16 09:43:13  host: chaos.tpnet.pl

    Serwisy internetowe doładowujące prepaidy sprawdzają on-line czy podany numer można doładować. Może przestępca napisał bota korzystającego z nich w celu wyfiltrowania prepaidów z gąszczu przestrzeni numerów?

  • 0

    34. ~alicja  2009-02-16 10:29:47  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    ja dostale tego glupiego sms a mam abonament ciekawe...

  • 0

    35. ~  2009-02-16 13:53:27  host: 94.254.196.197

    @30,31: Zakres numeracji jest ogólnie znany - może losowo wysyłają te sms-y? @33: nie sądzę, żeby to było aż tak profesjonalnie zrobione, skoro oni nawet pisać nie potrafią.

  • 0

    36. ~Tomasz  2009-02-16 15:13:58  host: nat-tar.aster.pl

    Tak bywa jak widac szalonych ludzi nie brakuje.Ja mam simplusa i poki co nic nie przyszło.

  • 0

    37. ~  2009-02-16 22:08:28  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    A mnie na mixa przysłali sms-a, że Plus nie prowadzi promocji, gdzie trzeba kod podawać.

  • 0

    38. ~  2009-02-21 03:14:32  host: aalf53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MI KIEDYS PRZYSZŁO I O DZIWO SLYSZALEM ZE FULL LUDZI SIE DALO NABRAC AŻ SOBIE POMYSLALEM MOZE TEZ WYSLAC A NUZ TRAFIE NA JELENIA?

  • 0

    39. ~  2009-02-22 18:12:30  host: gw.itfsystem.pl

    W Heyah podobne próby wyłudzeń kodów są prawie codziennością. Niestety jest to także cena, jaka płacimy za prawie darmowe SMSy wewnątrzsieciowe. Zawsze zgłaszam do BOU takie przypadki i bardzo szybko taki numer jest blokowany ale operator powinien pójść dalej tzn. zgłosić na Policję, namierzą złodzieja i pod sąd delikwenta oddać.

  • 0

    40. ~King  2009-02-24 13:56:34  host: poczta.ms.gov.pl

    Ja dziś dostałam podbnego sms'a z nr: 725543805!!! Kiedyś też dostawałam takie sms'y. Moim zdaniem osoba, która wysyła takie sms'y musi mieć dostęp dp bazy danych, bo nie każdy przecież mając telefon w sieci PlusGSM ma: Simplusa lub MixPlusa!!! Taką sytuację najlepiej zgłosić na komisariacie Policji, że jest to prób wyłudzenia! A następnie z takim zaświadczeniem udac się do punktu Plus GSM. Uważajcie na takie sms'y.

Dodaj swoją opinię