Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Proboszcz zagłusza sygnał GSM w świątyni

Proboszcz zagłusza sygnał GSM w świątyni

Ringu 13 Kwietnia 2011 10:27

0 0

Proboszcz Bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach, ksiądz infułat Jakub Gil, zainstalował w świątyni jammer, czyli zagłuszacz sygnału GSM. Ma to uniemożliwić parafianom korzystanie z komórek podczas nabożeństw.

Dość często użytkownicy komórek zapominają o wyłączeniu ich w kościele. W ostatnim czasie założyliśmy w naszej świątyni specjalny regulator sygnałów GSM. Teraz już nie powinno być zakłóceń sygnałowych w bazylice - powiedział proboszcz.




Sygnały przychodzących połączeń przeszkadzały w mszach, zakłócenia od urządzeń słuchać było także w głośnikach. Mimo widocznych tabliczek nakazujących wyłączenie telefonów komórkowych, parafianie nie stosowali się do zaleceń.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    56. ~Pan Vaclaw  2011-04-13 15:44:06  host: z21-03.opera-mini.net

    Z punktu widzenia prawa jest to działanie nie legalne. Ksiądz zagłusza pasmo które nie jest jego własnością a za które ktoś zapłacił. Zapewne sprawa trafi do uke i skończy sie mandatem i deinstalacja sprzetu. Tak samo zabronione jest stosownie własnych wzmacniaczy tzw repeaterow.

  • 0

    57. ~  2011-04-13 15:47:49  host: 77-253-31-196.adsl.inetia.pl

    @56 - to jak ci się nudzi donoś na handlarzy na Allegro, pełno tam tego szajsu jest

  • 0

    58. ~Kamil  2011-04-13 15:48:11  host: dynamic-62-87-219-224.ssp.dialog.net.pl

    Poza tym, to modulacja nieimpulsowa OFDM, która jest używana przez sieci UMTS nie powoduje zakłóceń w głośnikach.

  • 0

    59. ~xy  2011-04-13 16:06:27  host: public-gprs185204.centertel.pl

    Ale o co chodzi? Po co taki news? Przecież to normalna sprawa. Jeśli ktoś idzie do kościoła to chyba nie po to by dzwonił mu telefon? Jakoś nie widziałem newsa o jammerach np. w teatrach, itp.

  • 0

    60. ~xy  2011-04-13 16:15:06  host: public-gprs185204.centertel.pl

    Sam chcę kupić jakiś niedrogi jammer, tak dla średniego domu jednorodzinnego. Co polecacie?

  • 0

    61. ~  2011-04-13 16:36:00  host: t13-12.opera-mini.net

    Co tu się wyrabiało że co najmniej drugie tyle komentarzy wyleciało?

  • 0

    62. ~zum  2011-04-13 16:37:47  host: 212.160.172.70

    @60 Lekturę prawa. Jammer to tak naprawdę nadajnik radiowy nadający specyficzny sygnał, w paśmie koncesjonowanym. Prawo nie zabrania posiadania takiego nadajnika, zabrania nadawania bez koncesji. Czyli używanie jammera to kryminał. Przez każdego poza konkretnymi służbami. "Sługa" "boży" do tych ostatnich nie należy. Jest moim zdaniem ostatnią bezczelnością że się jeszcze chwali takową instalacją. Chyba czuje się bezkarny.

  • 0

    63.  2011-04-13 16:54:18

    Przecież taki zagłuszacz dobrze promieniuje, więc gdzie ci strajkujący?

  • 2

    66.  2011-04-13 17:08:16

    I dobrze! Ludzie za grosz kultury nie mają, więc trzeba ich kultury takimi metodami uczyć. Tylko czy to nauka? Myślę, ze do kościoła idzie się nie po to, żeby w czasie mszy przez telefon rozmawiać?

  • 0

    67. ~  2011-04-13 17:43:26  host: user-46-112-2-41.play-internet.pl

    Ciekawe czy umts/ dcs też zagłuszy? Bo jak nie to może być zonk ;-)))

  • 0

    68. ~j3sion  2011-04-13 17:47:40  host: 89-77-218-74.dynamic.chello.pl

    Jak to jest z wzmacniaczami sygnału? Też nadają w paśmie koncesjonowanym ale działanie jest odwrotne.

  • 0

    69. ~zum  2011-04-13 19:49:32  host: 212.160.172.70

    @68 Ale wzmacniacz tylko przekazuje dalej sygnał operatora, nie dodaje nic 'od siebie' do transmisji. A zagłuszacz tak.

  • 0

    70. ~Kandydat na papieża  2011-04-13 21:57:45  host: 178-36-227-217.adsl.inetia.pl

    I słuszne kroki wielmożny ksiądz proboszcz poczynił. Sam niejednokrotnie zastanawiałem się, czy nie sprawić sobie jakiegoś zagłuszacza w czasie podróży autobusem.

  • 0

    71.  2011-04-13 22:09:45

    Bardzo słuszna decyzja. Ja idąc do kościoła co prawda biorę ze sobą telefon (tak w razie czego), ale zawsze go wyciszam, również w urzędzie, kinie, teatrze, kawiarni, itp. Niestety, na tych, którzy są na bakier z kulturą nie ma bata, więc trzeba zagłuszać sygnał aby uniemożliwić przeszkadzanie innym.

  • 0

    72. ~  2011-04-14 07:07:53  host: t14-13.opera-mini.net

    Niech robią co chcą zgodnie z zasada wolnoc tomku w swoim domku. Do kościoła nie chodze bo nie mam po co ale pomysł tego księdza moim zdaniem jest świetny.

  • 0

    74. ~ZICO  2011-04-14 14:02:54  host: abjy230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #9: Żal mi cię człowieku z powodu twojej maleńkości. Czy do kościoła przychodzi sie po to, żeby gadać przez komórkę? Twoja wypowiedź trąci Świadkiem Jehowy. Szkoda, że jak biblijny faryzeusz wypowiadasz się na temat zupełnie ci obcy. Jeśli to miałabyc prowokacja to cieńko ci to wyszło. #17: Masz chociaż pojęcie na temat prowadzania dzieci do kościoła, że zabierasz głos w tej sprawie? Po twojej wypowiedzi widzę, że nie bo równie głupiej już dawno nie słyszałem. #43: Uwierz mi, że Bosch też ma tę przypadłość a jest wielokrotnie droższy niż Rduch, który w gruncie rzeczy jest bardzo dobrym systemem. No i Rduch pisze się wielką literą, bo to nazwisko właściciela firmy :-)

  • 0

    75. ~popieracz  2011-04-14 14:29:33  host: 212.160.239.131

    dobry pomysł proboszcza, niech trwa w realizacji. Niektórych trzeba uczyć kultury batem i to jest ten przykład. Nie po to jest komórka, żeby pracowała ciągle jak sztuczne płuco na OIOM.

  • 0

    76. ~benek  2011-04-14 15:35:11  host: 89-73-134-170.dynamic.chello.pl

    Panie Vaclawie, chodzenie do Kościoła nie jest obowiązkowe! Jeśli ktoś nie wie po co tam się chodzi to poprostu nie powininien chodzić. Poza tym telefon ma taka funkcję jak wyłączenie dźwięku, ale ludzie nie myślący nie korzystają z niej. Bardzo dobry pomysł, oby wcielono go w każdym kościele. Prawdziwy, dojrzały chrześcijanin i tak nie zrezygnuje z chodzenia do świątyni z tego powodu.

  • 0

    77. ~Hehehe  2011-04-14 15:38:34  host: bfb24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I dobrze zrobił księdzulo! Takie zagłuszacze powinny być w każdej szkole, każdym sklepie i urzędzie. Dobrze by było, gdyby jeszcze wynaleziono zagłuszacz muzyki, bo smarkacze chodzący z komóreczkami i puszczoną na głos muzyką, już mnie wnerwiają.

  • 0

    78. ~roberto  2014-04-08 13:31:30  host: static-87-105-212-54.ssp.dialog.net.pl

    tych zagłuszaczy jest teraz od groma wystarczy dobrze w necie poszukać i znajdujesz masę sprzętu
    http://www.germano.com.pl/43-zagluszacze tutaj mają tego pełno i to różne rodzaje

Dodaj swoją opinię