Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Problemy z umową Motoroli z Radmorem

Problemy z umową Motoroli z Radmorem

WitekT 13 Sierpnia 2004 12:23

0 0

Gdyński Radmor, producent radiostacji wojskowych i radiotelefonów, nie podpisał dotychczas umowy z amerykańską Motorolą. Wartość zobowiązania offsetowego to blisko 700 mln dolarów.

Są problemy na szczeblu rządowym dotyczące finansowania i późniejszej eksploatacji systemu łączności radiowej "Tetra". Rząd musi porozumieć się z Motorolą co do warunków techniczno-ekonomicznych budowy systemu w Polsce - powiedział Tomasz Gil, kierownik działu marketingu Radmoru.
Motorola jest partnerem offsetowym Radmoru od ponad roku. Gdyńska firma miała być zaangażowana w produkcję urządzeń do specjalistycznego systemu łączności radiowej "Tetra", przeznaczonego dla policji, straży, pogotowia i innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju. System miałby obejmować teren całej Polski. Radmor miałby wyprodukować ok. 140 tys. aparatów oraz 100 stacji bazowych. Do tej pory nie wyjaśniona jest kwestia, czy dojdzie do pełnego transferu technologii, czy też gdyńska firma montowałaby urządzenia z części przekazanych przez Motorolę.

Radmor to obecnie największy polski producent sprzętu radiokomunikacji ruchomej w paśmie UKF. Jego odbiorcami są m.in siły zbrojne RP oraz armie innych krajów, policja, straż pożarna, Straż Graniczna, PKP, stocznie, porty, firmy ochroniarskie.

Źródło tekstu: Gazeta     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-196-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze