Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Problemy z Orange w Żywcu

Problemy z Orange w Żywcu

sirmark 2 Sierpnia 2010 19:44

0 0

Od kilku dni w Żywcu, klienci Orange mają problem z zasięgiem. Wszystko z powodu usunięcia nadajnika w centrum miasta.

Nadajnik został usunięty z budynku Szkoły Muzycznej, w której trwa przebudowa. Inne stacje znajdujące się w okolicy nie są w stanie w pełni objąć zasięgiem powstałej luki. Ma to także wpływ na przeciążenia sieci. Jeden z naszych użytkowników informuje, że problemy w nawiązywaniu połączeń są odczuwalne zarówno w centrum miasta jak i na osiedlach. A konsultanci w BOK informują, że taka sytuacja może trwać do końca 2010 roku.




Z informacji, które TELEPOLIS.PL uzyskał od Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika Grupy TP, wynika, że problem jest i obecnie operator szuka lokalizacji na postawienie tymczasowego nadajnika. Niestety obecna sytuacja może potrwać parę tygodni.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 65
  • 0

    48.  2010-08-03 11:08:56

    @47 każdy op ma problemy z zasięgiem, nie wiem po czym twierdzisz, że Orange ma najgorszy zasięg, że Tobie nie działa, spoko. Tylko to lekkie generalizowanie bo jak spojrzymy na pokrycie kraju, inwestycje w CDMA to wychodzi że Orange nie odstaje, ale to tak tylko sobie gdybam

  • 0

    49. ~  2010-08-03 13:32:04  host: 91.216.160.25

    @47: To France Telecom niszczy od środka Telekomunikację Polską, a nie odwrotnie.

  • 0

    50. ~@48  2010-08-03 14:09:26  host: 217.116.104.183

    Co do cdma, to w godzinach szczytu góra 300kbit/s. W nocy wyciąga spokojnie 2,4mbit. No i tylko połączenia data.

  • 0

    51. ~Arti  2010-08-03 16:07:01  host: 095160122091.warszawa.vectranet.pl

    @48 Mapka z pokryciem kraju to jedno, a zasięg realny Orange to zupełnie inna bajka.

  • 0

    52. ~nick  2010-08-03 18:02:19  host: 77-255-250-218.adsl.inetia.pl

    No tak zajęli się prestiżem zamiast pomyśleć o zapasowym nadajniku :) wg mnie złe posunięcie Orange. Zawsze powinien być zapasowy nadajnik gdzie indziej.

  • 0

    53. ~abonent  2010-08-03 21:27:17  host: chello089079090188.chello.pl

    A w Czeladzi zdjęto nadajniki 21.12.2009r i jest mogiła.Do dziś nic nie zrobili. Inne sieci jakoś nie mają problemów, tylko ciągle orange.

  • 0

    54. ~  2010-08-05 12:54:57  host: public-gprs102295.centertel.pl

    @34,35,36: To samo RAWA MAZOWIECKA - miasto powiatowe w woj. łódzkim przy drogach krajowych nr 8 i 72, prawie 20 tys. mieszkańców. Jest tylko jedna stacja bazowa (na szczęście dualna 900/1800), ale ulokowana poza centrum tak że nawet nie wszędzie jest dobry zasięg! O UMTS nie ma mowy w tym mieście.

  • 0

    55. ~zerwanie umowy  2010-08-05 19:41:48  host: public48947.xdsl.centertel.pl

    Orange to żenada, na tymczasową zmianę nr może sobie pozwolić jedynie pryszczaty nastolatek, nie prowadzący żadnego interesu. KONIEC Z ORANGE!!!!

  • 0

    56. ~Łukasz  2010-08-05 23:39:32  host: aakq68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekaw jestem kiedy Orange wezmie się do roboty, kiedy kasa z naszych opłat pójdzie na inwestycje a nie na podwyżki pracowników i tak wysoko zarabiających, czy ktoś wie ile taki prezes zarabia Orange lub TP?

  • 0

    57. ~Łukasz  2010-08-05 23:42:45  host: aakq68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dlaczego w Polsce nie może być normalnego mobilnego internetu, takiego szybkiego, takiego stabilnego jak w Niemczech, Austrii, Czechach, czy Polska jako kraj musi zawsze być zacofana w zasięgu? Dlaczego żaden operator nie łata białych plam zasięgu tam gdzie są miejscowości, małe miasteczka. Zastanawiam się jak to jeszcze długo wszystko potrwa? Czemu Orange nie inwestuje w technologię UMTS? Dlaczego? Dlaczego AERO przestało budować nowe stacje bazowe na UMTS 900 mhz? Czemu co miesiąc kolejny jest co raz mnie zezwoleń w wykazie UKE? Drodzy ludzie którzy to czytacie wezcie sobie t ow końcu do serca, i zróbcie w końcu w Polsce coś ciekawego

  • 0

    58.  2010-08-05 23:47:15

    54@ Bywam tam czasami, znam ten ból użytkowników tej sieci "brak zasięgu 3G".

  • 0

    59. ~nigdy więcej Orżnąć  2010-08-07 03:12:18  host: 87-205-149-215.adsl.inetia.pl

    brak pojemności w Żywcu.... hmmm, pOręcz zawsze z Tobą, może klienci oduczą się byle gadania przez komórę i zmądrzeją niechcący?

  • 0

    60. ~@56  2010-08-10 14:31:34  host: 217.116.102.1

    Raczej na opłaty do .fr .... za logo "Orange"

  • 0

    61. ~  2010-08-10 23:01:52  host: cpe-83-2-238-72.tps.tkb.net.pl

    oj........range,gdzie wasz UMTS.....?

  • 0

    62. ~  2010-08-11 18:41:15  host: 77-255-159-241.adsl.inetia.pl

    Właśnie wypowiedziałem umowę w Orange. Tel. Full zasięg a dodzwonić się nie idzie i to w obie strony chyba z 10 tel. testowałem i to samo.

  • 0

    63. ~Łukasz  2010-08-12 22:46:45  host: aali127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange zacznij stawiać UMTS!!! Tyle białych plam zasięgu w Polsce, masakra!!! Dotyczy to UMTS i GSM, dopracujcie wszystkie szczegóły

  • 0

    64. ~Kuba  2010-08-15 16:11:57  host: 77-253-165-35.adsl.inetia.pl

    Jestem mieszkańcem Żywca. Mam orange dla firm - czy w związku z powyższym mogę wypowiedzieć umowę orange???

  • 0

    65.  2010-08-16 08:13:01

    *Kuba - wypowiedziec mozesz zawsze, ale zeby wykonac to bezplatnie na który punkt regulaminu chcesz sie powolac??

  • 0

    66. ~Kuba  2010-08-19 14:27:23  host: 77-253-34-143.adsl.inetia.pl

    i to moje pytanie - czy można rozwiązać umowę gdy po demontażu nadajnika są ciągłe problemy z połączeniami. Mam non stop włączony telefon a nie można się do mnie dodzwonić, następnie przychodzą do mnie sms-y, że "ktoś" próbował się ze mną skontaktować. Oczywiście oddzwania ponosząc tym samym koszty, które związane są tylko i wyłącznie z nienależytym świadczeniem usługi przez Orange.

  • 0

    67. ~niezadowolony  2010-08-25 10:44:37  host: 193.138.211.133

    ja juz prawie podjęłam decyzję,mieszkam w Żywcu i nigdzie nie mam zasięgu,po co mi taki telefon???ciągle tylko smsy że ktoś próbuje się dodzwonić,żenada

Dodaj swoją opinię