Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Problemy z BSA: TP mówi do 15, a UKE chce do 7. marca

Problemy z BSA: TP mówi do 15, a UKE chce do 7. marca

WitekT 28 Lutego 2007 18:56

0 0

Najpóźniej do 15. marca zostaną rozwiązane problemy wszystkich klientów, którzy nie mogą korzystać z dostępu do Internetu w trakcie zmiany dostawcy z TP na Netię. Obaj operatorzy podpisali 28. lutego porozumienie w tej sprawie.

Co ciekawe, UKE w dzisiejszym komentarzu zażądało, żeby stało się to już do 7. marca. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Od dwóch tygodni pracuje wspólny zespół TP i Netii zajmujący się rozwiązywaniem problemów, które pojawiły się w trakcie realizacji umowy o bitstream access podpisanej przez Netię i TP. Na bieżąco analizowane są wnioski sukcesywnie przesyłane do TP przez Netię - napisała TP w komunikacie rozesłanym mediom.

Jak informuje TP, problemy z płynną zmianą dostawcy Internetu wynikają m.in. ze spiętrzenia w krótkim czasie dużej liczby zamówień po zmianie regulaminu neostrady tp, a także z konieczności stworzenia dodatkowych szczegółowych procedur współpracy między operatorami, co usprawni proces przełączania klientów.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    27. ~zulus  2007-02-28 23:15:55  host: dtm126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    strezynska sama siebie przechodzi. Ale to chyba taka strategia rzadu: nie przejmowac sie Bruksela, ze wszystkimi na wojne isc. Mam nadzieje, ze ktos uke w koncu nosa utrze. No i mam nadzieje, ze uke nie bedzie robil problemow tepsie, kiedy ta chce obnizac ceny.

  • 0

    28. ~kara  2007-02-28 23:33:02  host: drs149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kibicowalem na poczatku p. prezes Strezynskiej. Myslalem, ze w koncu ktos sensownie pokieruje rynkiem. Niestety szybko sie rozczarowalem. Zadne z dzialan jakie podjęła nie spowodowało w praktyce obnizenia cen koncowych dla klientow. A ostatnie 2-3 miesiace uplynely pod znakiem taniej sensacji i kar, ktorych wysokosc wzieta zostala z kosmou... Szkoda... Rynek powinien sie rozwijac, ceny moglyby znaczaco spadac, a tak... Nic.

  • 0

    29. ~olo  2007-02-28 23:52:49  host: abbt239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No proszę i znowu będzie za co ukarać TP - bo co to UKE obchodzi, że żadna firma z dnia na dzień nie jest w stanie obsłużyć 50000 zgłoszeń jeżeli dziennie obsługiwała np. 300. Streżyńska każe i musi być bo jak nie to przyleje pasem. Firmy się dogadały netia dała 90% upust, jakie to bolesne bez UKE ??? to skandal !!!. Nikt tu nie będzie podskakiwal, telekomunikacja to ja / czytaj Streżyńska / , może jednak wielbiciele Pani A.S. zrzuciliby się na doktora ????

  • 0

    30. ~  2007-03-01 01:10:00  host: p05-08.opera-mini.net

    W komentarzach przeważa typowe podejście "polaczków, cwaniaczków" - z &TP było bardzo źle! Zła francuska Tepsa miała limity i policja wchodziła do domu za p2p! Netia jest tak samo zła! Nie chce nam umożliwić nielegalnego i niezgodnego z prawem ściągania filmów! Dzieci neostrady i netii łaczcie sie w bólu. ROTFL

  • 0

    31. ~dt  2007-03-01 02:15:22  host: wap.plusgsm.pl

    Jak tak czytam te komentarze to faktycznie Kurski mial niestety racje. To dzieki Uke jest w koncu wybor czy chce neo czy net24 czy multimo. Tak jest w calej europie i jakos im z tym dobrze. Opoznienia sa skandaliczne ze strony tepsy bo nie daja w terminie odpowiedzi co do warunkow technicznych a do tych ktorzy zrezygnowali dzwonia i proponuja powrot (wtedy juz sa mozliwosci techniczne) Nawet jesli mam czekac do 15 marca to i tak nie wezme neo!

  • 0

    32. ~Wilk  2007-03-01 04:02:24  host: gw.slowianin.pl

    Dziwi mnie trochę to debilne podejscie, że skoro ktoś nie psioczy na TPSA, to napewno musi pracować w ich firmie, tak samo jest z obiektywnymi opiniami o Orange. A te teksty z francuską dojarką, to jak za czasów vipa(cokolwiek to stanowisko miałoby oznaczać) Pawrzesa...bez komentarza

  • 0

    33. ~tele9  2007-03-01 06:09:37  host: dsy168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~dt bzdury gadasz. Fakty sa takie, ze UKE blokowal rozwiazanai korzystne dla klientow promocje, cenniki nowe tepsy etc. Dzieki UKE bedziemy mieli obnizki pozniej niz moglismy miec. Tyle.

  • 0

    34.  2007-03-01 07:37:19

    Należałoby wystrzelać wszystkich z zarządu dojarki i powołać na te miejsca NORMALNYCH ludzi a wtedy bedzue lepiej:]

  • 0

    35. ~vari  2007-03-01 08:11:56  host: ejs173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 Dlatego, że UKE nie jest dla konkurencyjnych operatorów tylko dla abonentów. Co z tego że się dogadali ? Tym gorzej, jeśli sie dogadali na szkodę abonentów.

  • 0

    36. ~vari  2007-03-01 08:17:41  host: ejs173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jejku. Ale zaprzęgli tu korporacyjnych "agentów wpływu". Takie coś jak robicie to może jest skuteczne "na zachodzie" któy nie posmakowal komuny. Tam zyją "użyteczni idioci" sterowalni mediami. U nas ze zdziwieniem i wsciekłością o nieskutecznosci takiego działania przekonał się Tusk i "jewo kamanda". Mówią, trują z ekranu a ludzie swoje. No cóż - póki co działa jeszcze szczepionka z mediów PRLu. Niestety kiedyś pzeskanie ale na razie próżne wasze wysiłki. A ja z kolei pracowałem w TPSA. Ani tego się nie wstydzę ani tego, ze TPSA nie lubię a mam za co (jako abonent bo w pracy było OK).

  • 0

    37. ~dt  2007-03-01 12:55:50  host: wap.plusgsm.pl

    Tele myslenie nie boli. Uke blokowal dlatego ze tepsa nie udostepniala tego na rynku hurtowym. Jak sie ma monopol to mozna zjechac z cenami, wykonczyc konkurencje a wtedy... W momencie gdy trzeba sprzedawac oferte w hurcie takiego numeru zrobic sie nie da. Dotarlo?

  • 0

    38.  2007-03-01 16:42:33

    Nawet nie chce czytac kolejnych komunikator UKE. W sumie jedyne co w tym temacie dla mnie wazne, to zeby net mi smigał. Szczerze mowiac to z TP nie mam problemow za czesto, ale czasem przychodza chude dni. Co do Netii to wydaje mi sie, ze dobra opcją jest przeniesienie, zwlaszcza jezeli ktos na problemy z neo a wali woli placic mniej za solidniejsze lacze. No i wtreszcie nie musimy wspierac monopolu!

  • 0

    39. ~Chromik  2007-03-01 17:36:55  host: brg235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gordo tak ci się tylko wydaje - nawet korzystając z netii płacisz tp :} jako że oni dzierżawią łącze i za to im płacą bo twoje kabelki idą przez ładny kawałek infrastruktury TP a nie netii energisa itp....

  • 0

    40. ~mister  2007-03-01 20:43:43  host: chello089078198241.chello.pl

    wazne to jest to, ze ktos zapewnia mozliwosc wyboru, ze tepsa nie jest juz wszechmocnym monopolista i z tego chyba nalezaloby sie cieszyc. nnie ma co nawet wytykac bledow, podkopywac dolkow pod soba, bo w tym wszystkim chodzi tylko o alternatywe. o ile zdrowszy jest rynek uslug, jesli jestesmy w stanie wybrac te usluge, ktora nam bardziej pasuje, a nie wybieramy te, ktora w danej chwili jest dostepna.

  • 0

    41. ~Chromik  2007-03-02 11:01:47  host: 212.160.172.70

    Mister ja tylko chciałem wytknąć nieracjonalność takiego myślenia bo jemu się wydaje że skoro teraz korzysta z netii czy kogolowiek innego to nie ma nic wspólnego z TP. Niewiedza klienta jest porażająca w tym zakresie. Natomiast co do alternatywy to jest to tylko i wyłacznie alternatywa złudna bo i tak ostatnie ogniwo do klienta idzie przez szkielet TP bo innym operatorom nie chce się lub nie opłaca budować swojej sieci końcowej do lokalu klienta...

  • 0

    42. ~mister  2007-03-02 12:13:55  host: chello089078198241.chello.pl

    nie oplaca sie budowac, bo to nie jest proste, nie w jeden dzien rzym zbudowano, to dopiero pierwszy krok do usamodzielnienia, w przyszlosci beda jeszcze bardziej niezalezne jednostki, a od czegos trzeba zaczac i dobrze, ze ktos zrobil pierwszy krok w tym kierunku.

  • 0

    43. ~eee tam  2007-03-02 23:24:30  host: dtd112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby UKE dzialalo sprawniej i w rzeczywiscie w interesie obywateli, juz dawno ceny byly by nizsze. Wystarczylo zaakceptowac cenniki tepsy i dac im zejsc z cen.

  • 0

    44. ~  2007-03-09 13:26:02  host: 195.158.9.102

    programms radio for nokia 6600

  • 0

    45. ~smutnywilk  2007-03-10 12:24:56  host: d213-102-147-108.cust.tele2.pl

    Wszystkim "przedsiębiorcom" z pretensją, że nie zbudowano alternatywnej sieci proponuję-wy zbudujcie. Drobiazg przecież. A co do tepsy. Ja pamiętam jak nasza "narodowa" jeszcze sieć bezwstydnie rżnęła wszystkich swoich abonentów pomimo fatalnej jakości nieremodernizowanych łącz. O czekaniu na telefon czy kosztach wejścia do netu nie mówię nawet. W końcowej fazie monopolizmu robiła to dla francuskiej korporacji. To była ekstensywna uprawa obliczona na dojenie właśnie obywateli Polski. Do nikogo nie można się było odwołać i do nikogo uciec. Teraz można uciec, a tepsa zbiera co zasiała. Większość ludzi ich po prostu nienawidzi za krwiopijczą przeszłość. A p. Streżyńska jest OK.

  • 0

    46. ~danielsz11  2007-03-17 22:47:44  host: 87-205-128-232.adsl.inetia.pl

    a ja zrezygnowałem z TP i teraz mam netie jestem zadowolony. Nie mogłem się doczekać od TP internetu na ich łączach to zrezygnowałem i mam po kłopocie

Dodaj swoją opinię