Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Problemy z aktualizacją WP7

Problemy z aktualizacją WP7

Ringu 22 Lutego 2011 22:15

0 0

Wczoraj Microsoft udostępnił pierwszą aktualizację do systemu Windows Phone 7. Część użytkowników smartfonów Samsung Omnia 7 ma jednak z nią duży problem - podczas przeprowadzania uaktualnienia wszystko się zawiesza, a niektóre telefony przestają działać i stają się całkowicie bezużyteczne...

Żeby było śmieszniej celem tej aktualizacji jest... udoskonalenie procesu aktualizacji;).

Aby dokonać uaktualnienia należy podłączyć telefon do komputera i uruchomić program Zune. Aktualizacja przebiega 10-etapowo i trwa ok 30-40 minut. Problemy pojawiają się na przełomie 6. i 7. etapu, kiedy tworzona jest kopia zapasowa pamięci smartfonu. Pasek postępu dochodzi do 99-100% i pojawia się komunikat:

Błąd przywracania. Twój telefon nie może być używany w obecnym stanie. Na tym komputerze nie ma zapisanej kopii zapasowej. Telefon może się zrestartować po odłączeniu i powrócić do normalnego stanu.




Niestety, taki błąd u części użytkowników Omnii 7 powoduje całkowite zablokowanie urządzenia, które już nie daje się uruchomić.

W takim przypadku Microsoft oficjalnie zaleca wyciągnięcie baterii i ponowne jej włożenie. Jeżeli to nie poskutkuje należy wykonać tzw. twardy reset telefonu przy pomocy przycisków na obudowie.

Poprawka poprawki, która ma ulepszać proces instalacji przyszłych poprawek, ma się pojawić w ciągu trzech dni.

Więcej na temat aktualizacji WP7 pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Neowin.net, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2011-02-22 22:21:03

    jak sa takie problemy ze zwykłym WP7 to co to bedzie jak Nokia pozmienia ten system pod siebie...? Jednym słowem " klękajta narody" jak to mówał moja znajoma...:P

  • 0

    7. ~  2011-02-22 23:16:38  host: 77-255-128-58.adsl.inetia.pl

    No to pięknie. Zaczną się sprawy o odszkodowanie. Wiele osób w ten sposób utraci ważne dane i co? Oj Microsoft. Taka afera nie wróży dobrze.

  • 0

    8. ~zenek  2011-02-22 23:26:02  host: 89-77-243-47.dynamic.chello.pl

    A ja im kibicuję. Jeśli będą tylko telefony z Antkiem to będzie to tylko ze szkodą dla nas klientów. No i będzie nudno. Ja tam mam Antka ale trzymam też coś z Symbianem żeby od czasu do czasu trochę się wyróżnić z tłumu ;)

  • 0

    9. ~  2011-02-22 23:42:29  host: z26-04.opera-mini.net

    Tyle lat tysiace ludzi pracowalo nad tym systemem i co z tego wyszlo? Wielka lipa.

  • 0

    10.  2011-02-23 00:24:24

    To raczkujący system :) Jestem pewny, że z biegiem czasu będzie coraz lepiej.

  • 0

    11.  2011-02-23 01:18:34

    po takiej akcji, kazdy nastepny kto bedzie aktualizowal system sam zrobi sobie na wszelki wypadek 3 kopie zapasowe ;)

  • 0

    12.  2011-02-23 03:30:45

    Głupi Microsoft :/ Przez ich aktualizację aktualizacji też mi się wszystko zawiesza - zawiesiła mi się kurtka w szafie, ręcznik na wieszaku, pranie na suszarce... Ale najgorsze jest to, że z tego wszystkiego wyszła jedna wielka zawiesina...

  • 0

    13.  2011-02-23 06:38:21

    ciekawa informacja:-) chyba bym kogoś udusił za uceglenie mi telefonu wraz ze strata wszystkich danych. to jakiś koszmar... odszkodowanie? raczej nie w PL.

  • 0

    14.  2011-02-23 06:47:15

    Chyba będą musieli zrezygnować z funkcji kopiuj-wklej w tej aktualizacji.

  • 0

    15. ~  2011-02-23 07:28:45  host: 178-37-186-249.adsl.inetia.pl

    @13 - przecież każda mysląca osoba robi kopię zapasową przed aktualizacją, a tutaj cały dyskomfort W NAJGORSZYM RAZIE spradza się do resetu ustawień do domy,ślnych - pewnie można wgrać obraz telefonu z powrotem.

  • 0

    16. ~  2011-02-23 08:09:10  host: 87-205-170-200.adsl.inetia.pl

    Ta aktualizacja uwala telefony. Wiec kopii bezpieczenstwa nie ma do czego wgrac.

  • 0

    17. ~  2011-02-23 08:12:14  host: 193.24.14.1

    system jest ok...microsoft nie jest głupi ernov - głupi co najwyżej jesteś ty i samsung bo coś zamieszali...podobnie jak użytkownicy pc mający tysiące różnych konfiguracji od tysięcy producentów i płaczący że coś nie działa....dziwne że tylko samsung ma ten problem

  • 0

    18. ~Mac os X  2011-02-23 08:40:52  host: klapa.denko.com.pl

    Teraz widać różnicę między Microsoftem, a Apple.

  • 0

    19. ~MS  2011-02-23 09:10:53  host: 213-238-114-148.adsl.inetia.pl

    Kupowanie telefonu z M$ to farsa. Z Windowsa korzystam tylko dlatego że muszę, ale żeby z własnej nieprzymuszonej woli kupować cokowlwiek innego od nich!? Czysty idiotyzm.

  • 0

    20. ~Angel_of_Death  2011-02-23 09:11:58  host: 85-222-0-240.home.aster.pl

    Microsoft - i wszystko jasne ^^ Czy trzeba tu dodawać coś więcej? ^^ Jakieś 1,5 roku temu przesiadłem, się na Macintosha i uwierzcie mi, od tego momentu jestem zdrowszy, praca z Maczkiem sprawie mi przyjemność i zapomniałem jak wygląda proces defragmentacji oraz reinstalacji systemu :P Na starym kompie stacjonarnym Ubuntu - kolejne rozwiązanie problemu ^^ Microsoft, a Nokia wraz z nim idą na dno... Czego jdnemu i drugiemu rzycze obserwując jaki chłam ostatnio produkują :)

  • 0

    21. ~XXXK  2011-02-23 09:21:03  host: aen138.internetdsl.tpnet.pl

    Microsoft Windows i wszytko jasne. Android to Linux i nie ma z tym najmniejszych problemów. Trzeba być idiota aby kupić telefon z systemem tej firmy.

  • 0

    22.  2011-02-23 09:23:38

    A tak z innej beczki: czemu na portalu nie było słowa o telefonie Samsung OMNIA 7?

  • 0

    23.  2011-02-23 10:32:21

    @18: to ja może przypomnę o padającym WiFi w iPhone'ach po aktualizacji softu.

  • 0

    24. ~Angel_of_Deart  2011-02-23 11:11:24  host: 85-222-0-240.home.aster.pl

    @20 - życzę oczywiście miało być... Co za wstyd xD

  • 0

    25. ~tell  2011-02-23 19:47:31  host: acvx147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Wspaniałe" uczucie! Uruchamiasz na swoim cacuszku proces na który nie masz żadnego wpływu i w końcowej jego fazie słyszysz: g. z tego będzie! Przepraszamy. Może by było wtedy lepiej gdyby ten ich przysłowiowy 1000 inżynierów był faktycznie z Microsoftu a nie z dziesiątek firm podwykonawczych nie wiadomo z jakiej części świata. A później po złożeniu tego w kupę takie oto kwiatki.

Dodaj swoją opinię