Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Problemy techniczne w Polkomtelu

Problemy techniczne w Polkomtelu

WitekT 13 Października 2010 13:25

0 0
Polkomtel miał 25-minutową awarię, która dotknęła użytkowników Warszawy i Lublina.

Jak informuje operator, powodem awarii był wzmożony ruch sygnalizacyjny w tych rejonach.


Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 70
  • 1

    52. ~  2010-10-13 22:31:38  host: t01-16.opera-mini.net

    @51: Ale kto mówi, że charytatywnie? Jasne, że się opłaci. Tego nikt nie kwestionuje. Nie należy jednak kwestionować także faktu, że powoduje to (wpuszczenie playa) większy ruch i związane z tym komplikacje.

  • -1

    53.  2010-10-13 22:34:50

    @52: I tu Cię przyhamuje. Raczej nie wpuszczanie P4 do swej sieci. Wiem, bo mam czasem taki problem, nawet i w mieście.

  • -2

    54.  2010-10-13 22:37:05

    52 - proszę jedynie grzecznie o fakty, związane z tą konkretną awarią, w kontekście "winy" Play'a. Równie dobrze ja mogę napisać, że nielimitowane rozmowy w Play mają zerwy wpływ na infrastrukturę Polkomtela, bo "u siebie" nie zauważam żadnych problemów jeżeli chodzi o jakość połączeń i w ogóle możłiwośc ich zrealizowania zarówno w sieci macierzystej Play, jaki na roamingu Polkomtela.

  • 1

    55. ~  2010-10-14 00:36:24  host: t22-02.opera-mini.net

    Nie bądźcie adwokatami Play, Play zapewne przyczynił się do awarii, bo niektórzy myślą że na zasięgu Play nadal przerywa. Plus ma najlepiej wykonaną sieć, wytrzymuje największe obciążenia, lecz po zaoferowaniu bezliku sieć po prostu nie wytrzymała. Plus już wie na jaki ruch sieciowy może liczyć, więc technicy Plusa szybko się zajmą sytuacją. Myślę że dotknęło to mała ilość osób, ja dziś sporo dzwoniłem z GG Air, nawet w godzinach awarii i jakoś nie udało mi się załapać na brak możliwości połączenia, może miałem takie szczęście. Żeby nie info na tej stronie pewnie nic bym nie wiedział w przeciwieństwie do Orange co prawie cały dzień nie można było się dodzwonić to Plus to przy tym pikuś. /Kwistas

  • 0

    57. ~pitol  2010-10-14 01:04:12  host: public-gprs42089.centertel.pl

    chyba jest jakas awaria plusa w lodzi. ok 00:15 dwa numery (iplus abo, mbank mobile karta) stracily zasieg. Do tej pory nie dziala.

  • -1

    58. ~sumix  2010-10-14 08:09:51  host: gkk83.internetdsl.tpnet.pl

    hahahaha "Play zapewne przyczynił sie do awarii". Czy sugerujesz, że technicy Plusa pozwolili komuś zepsuć swoją sieć ? Biedny Plus nie ma "load" managementu i zły Play zrobił mu kuku. Co za bzdury.

  • 1

    59. ~  2010-10-14 08:58:15  host: t01-16.opera-mini.net

    Ale brednie niektórzy wypisują... @53: Przyhamujesz? Wow :-) Ja na karcie playa korzystam wyłącznie z plusa. Fakt, ze loguje sie dopiero za 2-3 razem, co nie oznacza, ze sie nie da. Inna sprawa, ze nie kazdy jest taki cierpliwy. @54, 58: Troszke pomysl. Pytania pomocnicze: 1.Czy play powoduje wzrost ruchu w sieci plusa czy nie? 2.Czy zwiększony ruch zwiększa prawdopodobieństwo awarii czy nie? Nikt tu nie pisał, że powodem awarii jest play (jeśli już to pół-żartem, a Ty zaraz wszystko na sztywno, daj na luz), ale play mógł dorzucić cegiełkę. To że u jednego jojo jest niby dobrze nic nie znaczy. Nie jesteś grupą reprezentatywną.

  • 0

    60. ~szalony  2010-10-14 09:10:36  host: inet20909nc-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    dzis od rana nie dziala edge w lodzkim lac 31051 , Czy to zbieg okolicznosci ? Ja juz powoli mam dosc plusa i chyba sie rozstaniemy :)

  • 0

    61. ~  2010-10-14 09:13:29  host: t01-16.opera-mini.net

    Chciałem napisać "nikt tu nie ma pewności, że powodem awarii jest play".

  • 2

    62. ~  2010-10-14 09:18:56  host: 94.254.169.207

    @60: W każdej sieci zdarzają się problemy. W plusie i tak ject chyba jeszcze najlepiej. Gdyby nie ten news nie wiedziałbym o żadnej awarii. A tak w ogóle po co Ci EDGE kiedy masz 3G?

  • 0

    64. ~Marian  2010-10-14 10:05:36  host: t23-14.opera-mini.net

    A może awaria była w play i wszystkich przelogowało do plusa? I stąd to obciążenie.

  • 0

    65. ~  2010-10-14 10:08:03  host: 212-106-25-223.adsl.inetia.pl

    @64: no właśnie nie było tak tym razem ;) Play na zasięgu macierzystym działał normalnie a na Plusie nie działał.

  • 0

    66. ~szalony  2010-10-14 10:30:50  host: inet20909nc-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    62 nie mam 3g w wielu miejscach , plus nie realizuje rozbudowy juz istniejacych bts o 3g i czesto mnie na 2g wywala , dlatego wiem o tej awari edge . Ciekawe kiedy Plus wkoncu za wirtualne od lat pozwolenia sie wezmie ?

  • 0

    67. ~sumix  2010-10-14 10:35:46  host: gkk83.internetdsl.tpnet.pl

    @59 wzrost ruchu nie powinien wpływać na awaryjność przy założeniu poprawnej konfiguracji sprzętu oraz wyeliminowaniu usterek sprzętowo/programowych. Chyba, że mówimy o wzroście ruchu typu Denial of Service, ale to już inna sprawa. Operatorzy mają swoje narzędzia, żeby balansować obciążenie sieci.

  • 0

    68.  2010-10-14 10:49:03

    Ja zrozumiałem że to Plus jest winny awarii. Próbuje sprzedawać usługi których nie może zrealizować ?

  • -2

    70. ~2faces  2010-10-14 19:11:20  host: v08-15.opera-mini.net

    Taka jest prawda, że sieć Polkomtela z pewnym biegiem czasu siądzie. Jest to nieuniknione,

  • 2

    71. ~sumix  2010-10-15 07:22:28  host: gkk83.internetdsl.tpnet.pl

    z biegiem czasu każdy z nas siądzie ;)

  • 0

    72.  2010-10-15 14:45:28

    Awarie w Plusie przy Playowych to pikuś. Pan Pikuś.

  • 0

    73. ~konsultant  2010-10-15 22:50:00  host: adiz94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    proponuje wam wszystkim zayrudnic się jako pracownik HL i wtedy poznacie zasady działania sieci i przyczyn awarii bo to co wszyscy piszecie to sa kompletne bzdury, Jeszcze chyba nigdy sie tak nie uśmiałam jak czytajac te wasze wypociny

  • 0

    74. ~  2010-10-19 08:23:39  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    "52 - proszę jedynie grzecznie o fakty, związane z tą konkretną awarią, w kontekście "winy" Play'a. Równie dobrze ja mogę napisać, że nielimitowane rozmowy w Play mają zerwy wpływ na infrastrukturę Polkomtela, bo "u siebie" nie zauważam żadnych problemów jeżeli chodzi o jakość połączeń i w ogóle możłiwośc ich zrealizowania zarówno w sieci macierzystej Play, jaki na roamingu Polkomtela." Play nie ma swoich nadajników

Dodaj swoją opinię