Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prima Aprilis ;-)

Prima Aprilis ;-)

WitekT 1 Kwietnia 2012 18:42

0 0

Do tej pory sądziliśmy, że dobry żart primaaprilisowy to taki, na który nabiorą się czytelnicy lub koledzy z innych redakcji. Ten rok postawi jednak kolejnym poprzeczkę bardzo wysoko. ;-)

Żartem była informacja o tym, że UOKiK wszczął postępowanie ws. abonamentów "no limit", który przygotowaliśmy razem z kolegami z wyborcza.biz. Oprócz telefonów od kolegów pracujących u operatorów, którzy podskórnie czuli, że to żart, ale mimo wszystko dzwonili z pytaniem o potwierdzenie, kontakt z nami nawiązał UOKiK. Dość stanowczo interweniowała rzecznik Urzędu Małgorzata Cieloch, której nasz dowcip najwyraźniej się nie spodobał. Jak myślicie, prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel miała dzisiaj gorącą linię? ;-)

Drugim żartem, również przygotowanym w dość szerokim składzie (m.in. technologie.gazeta.pl, komorkomania.pl, dobreprogramy.pl, obywatelhd.pl), był Holograficzny wyświetlacz z Politechniki Gorzowskiej. Ech, Księżniczko Leila, oddalasz się… ;-)

Trzecim - i ostatnim żartem - był dość absurdalny w naszej ocenie news o tym, że Polkomtel postawi na prestiż. To chyba niezbyt dobra wróżba dla tego operatora, że niektórzy wizję tę uznali za wcale nie taką nierealną?




Zachęcamy też do zapoznania się z wynikami ankiety, w której przez 3 godziny pytaliśmy Was, które wiadomości uznajecie za primaaprilisowy żart. Są co najmniej ciekawe. ;-)

Wszystkie pozostałe wiadomości, które opublikowaliśmy 1. kwietnia, są prawdziwe i wiarygodne. Tytuły dwóch wspomnianych stosownie zmieniliśmy, aby nie wprowadzać późniejszych czytelników w błąd.

W zeszłym roku pisaliśmy o rozmowach pomiędzy Centertelem a Polkomtelem na temat wzajemnego użyczania sobie sieci CDMA, Kropkowej Netii startującej z MVNO oraz o Gmail Motion.

Możecie także zobaczyć, jak próbowaliśmy "wkręcać" w 2010 roku, 2009 roku, 2008 roku, 2007 roku i 2006 roku.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    38. ~b  2012-04-01 20:57:24  host: ip-78-30-104-243.free.aero2.net.pl

    Do informacji UOKIK- slowo klucz- podanie info w sobote. Ciekawy termin. Jako, ze ktos z mojej rodziny tam pracuje ( a raczej nie pracuje w soboty ! ) to zasmialem sie szczerze ;)

  • 0

    39.  2012-04-01 21:01:25

    to z UOKiK bylo grubymi nicmi szyte, bo zazwyczaj jest komunikat na ich stronie (jak z UKE) i uzasadnienie wszczecia postepowania, ktore bardzo czesto rowniez publikujecie ;)

  • 0

    40.  2012-04-01 22:12:03

    thonka: owszem jest, ale przewaznie nie od razu, tylko z jakims tam drobnym opóźnieniem.

  • 0

    41.  2012-04-01 23:08:36

    A ja dzis nie skorzystalem z promocji orange bo myslalem ze to tez fake :(

  • 0

    42. ~Czytelnik  2012-04-01 23:41:32  host: v07-15.opera-mini.net

    @Fox mam dokładnie takie samo odczucie jak ty. Szczerze mówiąc bardzo bym chciał aby ta sprawa z UOKiK skończyła sie w sądzie. Może to by nauczyło niektórych, ze są pewne granice żartów a portale informacyjne sa od informowania a nie od żartowania. Jak ktoś lubi zarty to moz sobie pooglądac kabaret - zatrzęsienie ich w naszej telewizji.

  • 1

    43. ~  2012-04-02 00:07:36  host: 178.183.156.59.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Smutasy, nie wiem czy pamiętacie - najwyraźniej nie - ale kiedyś Prima Aprilis to był nawet w Dzienniku Telewizyjnym. W ten dzień nawet poważne BBC sobie żartuje.

  • 0

    45. ~skalarek  2012-04-02 00:47:20  host: 89.191.147.125

    Wszystkie trafiłem :)

  • 0

    46.  2012-04-02 06:57:17

    Ja stawiałem na konferencje play punkcie xsero i te 50pln jako zart 1kwietniowy i pudło .heh i okazało sie prawdą?

  • 1

    47.  2012-04-02 07:39:31

    Uważam, że mam inne poczucie humoru niż inni ludzie, ale jakoś potrafiłem uśmiechnąć się i wziąc udział w zgadywaniu primaaprilisowej wiadomości. Większość tutaj zabiłaby wszystkich otaczających ludzi i połowę niezamieszkałego marsa.

  • 1

    48. ~Apllejowa ukochana  2012-04-02 08:24:49  host: 94.75.84.90

    42- ogarnij się; nie podoba się to nie odwiedzaj Telepolis. Ich portal, jak chcą to mogą cały rok żarty zamieszczać/

  • -1

    49.  2012-04-02 08:25:59

    To były żarty primaaprilisowe, które mogą być zabawne co najwyżej dla 15-latka. Zdecydujcie się: albo jesteście poważnym portalem albo onetem.

  • 0

    50. ~  2012-04-02 09:01:01  host: 31.41.144.41

    @49 & Hotelosram. Jak widać poczucie humoru zależy w dużym stopniu od naszego nastawienia do danego tematu lub nawet osoby/portalu. @zaq22. Która wiadomość tak ciebie zbulwersowała? Ta o UOKiK? Przestraszyłeś się, że chodzi o karę w sprawie kopiowania oferty i będzie ustalane kto pierwszy ją wymyślił? ;). Wiadomość o Polkomtelu to karykaturalne przedstawienie tego co niemal wszyscy czują. Oczywiście mało prawdopodobne jest aby firma w Polsce, działająca na masową skalę, kiedykolwiek do czegoś takiego się posunęła lub oficjalnie przyznała :). Ja z obu wiadomości setnie się uśmiałem. Co do holograficznego wyświetlacza to faktycznie moje odczucia były mieszane, gdyż z jednej strony chciałem żeby to była prawda a z drugiej wiedziałem że to nie jest możliwe :(.

  • 1

    51.  2012-04-02 09:13:24

    zaq22: w takim razie wg Twojej klasyfikacji jesteśmy i będziemy Onetem. Jeżeli przeszkadzają Ci żarty primaaprilisowe, to chyba nie będzie wielkim kłopotem, żebyś raptem RAZ W ROKU nie odwiedzał naszej strony?

  • 0

    52. ~muzzy  2012-04-02 09:53:30  host: public-gprs271879.centertel.pl

    Mała poprawka. Księżnikcza nazywała się Leia Organa a nie Leila.

  • 0

    53. ~  2012-04-02 10:08:11  host: z36-04.opera-mini.net

    skoro news z zeszlego roku ''gmail motion'' to zart to czemu nie ma w ramce prima aprilis jak w przypadku innych newsow???

  • 0

    54.  2012-04-02 10:09:36

    WitekT i inni bywalcy: każdy kto odwiedza telepolis wie że tutaj jest zwyczaj pisania żartów primaaprilisowych. Zwróćcie jednak uwagę że większość osób odwiedza telepolis raz na kilka dni i takie osoby z pełną ufnością łykają wszystko co tutaj napiszecie. Żarty moga być że Nokia zrobiła telefon 3-SIMowy, albo że Motorola zaczęła instalować w swoich telefonach iOS, ale nie że UOKiK wszczął postępowanie. To są sprawy zupełnie innego kalibru nie pasujące do portalu opiniotwórczego.

  • 0

    55. ~...  2012-04-02 10:19:27  host: 83-238-150-51.ip.netia.com.pl

    Do zaq22: masz całkowitą rację.

  • 1

    56.  2012-04-02 10:23:09

    zaq22 - pytanie - jakie znaczenie dla przecietnewgo użytkownika komórek ma ew. postępowanie UOKiK? Mnie nie. I sądze większości Was też nie, o ile nie wszystkich ;-) Co do tej informacji akurat, zamiast zdenerwowania, na miejscu szefowej tej organizacji zainteresowałabym się jednak sprawą...

  • 0