Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prima Aprilis ;-)

Prima Aprilis ;-)

WitekT 2 Kwietnia 2011 00:00

0 0

W tym roku dwie, spośród opublikowanych przez nas wiadomości 1. kwietnia, były nieprawdziwe. Jedna dość oczywista, bo utrzymana w wyjątkowo abstrakcyjnym tonie, miała odciągać uwagę od tej drugiej.



Pierwszym żartem, który miał być "poważny", była informacja o rozmowach pomiędzy Centertelem a Polkomtelem na temat wzajemnego użyczania sobie sieci CDMA. Ale w tej wiadomości jest też ziarnko prawdy - routery Axesstela obsługują obie częstotliwości naraz pomimo, że nie jest o tym wspomniane w specyfikacji.

Drugim żartem była Kropkowa Netia startująca z MVNO. Pomimo faktu, że od tej wiadomości "czuć było na kilometr", że jest nieprawdziwa, to - o dziwo - spora część głosujących w naszej ankiecie jej nie wytypowała.




Wiadomość o Gmail Motion to oczywiście też Prima Aprilis - ale z racji tego, że to nie nasz dowcip, to nie braliśmy go pod uwagę pomimo tego, że go opublikowaliśmy.

Wszystkie pozostałe wiadomości, które opublikowaliśmy 1. kwietnia, są prawdziwe i wiarygodne. Tytuły dwóch wspomnianych stosownie zmieniliśmy, aby nie wprowadzać późniejszych czytelników w błąd.

W zeszłym roku pisaliśmy o rebrandingu Plusa na Vodafone oraz ładowarce korzystającej z fal telefonii komórkowych. Możecie także zobaczyć, jak próbowaliśmy "wkręcać" w 2009 roku, 2008 roku, 2007 roku i 2006 roku.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 3

    1.  2011-04-02 00:05:27

    Dobra, czas by powrócić do szarej rzeczywistości. ;-P

  • -1

    2.  2011-04-02 00:06:17

    czyli trafilem polowicznie ;)

  • 1

    4.  2011-04-02 00:14:04

    Czyli ze AM na Andka jest prawdziwa......... az mi sie wierzyc nie chce. :-) Pozostaje czekac na wydanie.

  • 1

    9. ~Dr Adolf Nowak  2011-04-02 05:37:06  host: z13-14.opera-mini.net

    Niestety nie jest Prima Aprilis to, że Play zlikwidował pakiety internet, wszystkie oprócz śmiesznego za 5, osobom mającym Mixturę z 2009/10. Uważam to za bezczelnosc, zwłaszcza że mam 3. Play nie idź dalej tą drogą!

  • 1

    10.  2011-04-02 08:05:18

    Automapa nie może odpuścić Androida, bo gdyby to zrobili to sami skazali by się na margines.

  • 1

    11.  2011-04-02 08:13:11

    No to w takim razie w artykule o PTC jest blad... napisaliscie ze beda naliczane odsetnki w wysokosci 13% za kazdy DZIEŃ zwloki problem w tym ze ustawa reguluje ze 13% odsetek moze byc naliczone w ujeciu ROCZNYM dziekuje

  • 1

    12. ~  2011-04-02 08:37:24  host: z15-06.opera-mini.net

    11, odsetki ustawowe podawane są zawsze w stosunku rocznym. Podobnie jak lokaty bankowe

  • 1

    13.  2011-04-02 09:13:53

    Mila89: kolega spod #11 już Ci odpowiedział. Inna sprawa, że musiałeś skomentować jakąś starszą wersję newsa, bo dla pełnej jasności szybko dodałem zdanie "w ujęciu rocznym".

  • 1

    14.  2011-04-02 09:16:00

    @13 no tak jak komentowalem news o PTC pod komentarzem 5 to pisalo ze w ujeciu dziennym bedzie 13% teraz widze ze jest ok sry :)

  • 0

    15.  2011-04-02 12:03:40

    Mi też się wydawało, że ta informacja o Netii to żart, ale drugiego nie się nie domyśliłem.

  • 0

    16.  2011-04-02 12:41:19

    do dzisiaj do 23:59 mam pakiet 500Mb w play mixtura..chcialem przedluzyc...ale nei mam czym :/ mam nadzieje ze brak pakietow w play24 /*111# jest spowodowane tym,ze chca wprowadzic cos nowego i przygotowuja system...

  • -1

    17. ~?  2011-04-02 14:32:42  host: btw114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mówiłem że tak będzie? To nikt mnie nie słuchał. Na wstępie super warunki a później lipa.

  • 1

    19. ~  2011-04-02 15:22:32  host: z36-10.opera-mini.net

    Faktycznie na ma pakietow... Ale ich likwidacja jest praktycznie wykluczona, to byloby posuniecie samobojcze czy raczej Mixobojcze, strzal nawet nie w stope. Albo jakis wypadek przy pracy albo przygotowania do wprowadzenia wszystkiego pod brand AllInclusive, a tylko Mix zostal w tyle i nielogicznym byloby by tak zostalo. Nie chce mi sie wierzyc by Rzecznik bez slowa wyjasnienia na blogu potraktowalby tak w przypadku wycofania tych pakietow, Mix klientow Playa.

  • 1

    20.  2011-04-02 16:07:24

    @19, także obstawiałbym na przygotowanie pod all inclusive. Na 2dni przed wprowadzeniem do Fresha pakietów all inclusive padło Play24, skrócone kody i *111#. Potem okazało się, że są nowe pakiety. Tym razem może być podobnie.

  • 0

    21. ~  2011-04-02 18:03:50  host: user-46-112-117-239.play-internet.pl

    Chip chyba nie zrozumiał żartu bo twierdzi ze news o kropkowej netii to prawda

  • 1

    22.  2011-04-02 18:24:11

    Jakis nagrody dla tych, ktorzy poprawnie typowali?:)

  • -1

    24. ~  2011-04-03 21:49:52  host: host-89-229-136-186.chelm.mm.pl

    Uff, jak dobrze, że całe telepolis.pl jest jednym wielkim żartem.

  • 0

    26. ~kom kom  2011-04-04 15:45:17  host: etr.net.pl

    nabrałem się z tym cdma :) szczerze uwierzyłam. Czy możecie potwierdzić, że rabat w planach optymalnych Orange jest na poważnie?

Dodaj swoją opinię