Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prima Aprilis ;-)

Prima Aprilis ;-)

WitekT 1 Kwietnia 2010 22:53

0 0

W tym roku dwie, spośród opublikowanych przez nas wiadomości 1. kwietnia, były nieprawdziwe. Wiecie już które? ;-)

Pierwszym żartem, uzgodnionym w szerokim gronie mediów (m.in. Onet i wydawnictwa z grupy IDG), była ładowarka korzystająca z fal telefonii komórkowej. Telefon praktycznie jak perpetuum mobile - piękna wizja, niestety (jeszcze?) niezrealizowana.

prima aprilis rpkommDrugi żart to polski salon Vodafone. Zdjęcie jest prawdziwe, dokonaliśmy jednej, drobnej zmiany za pomocą Photoshopa - na plakacie, zamiast 20 euro, wstawiliśmy 30 zł. Zdjęcie przysłał nam jeden z czytelników, przedstawia autentyczny plakat, który swego czasu można było zobaczyć w salonach Vodafone w Irlandii, drugiej ojczyźnie wielu Polaków. ;-) Co ciekawe, wiadomość jako prawdziwą potraktował serwis rpkom.pl i napisał o niej w skrócie dnia. ;-)




Wszystkie pozostałe wiadomości, które opublikowaliśmy 1. kwietnia, są prawdziwe. Tytuły dwóch wspomnianych stosownie zmieniliśmy, aby nie wprowadzać późniejszych czytelników w błąd. Co ciekawe, duża część osób z niedowierzaniem podchodziła do wiadomości o nowym pakiecie transmisji dla biznesu w Erze, która okazała się autentyczna.

W zeszłym roku pisaliśmy o nowej ofercie Orange oraz "Pakietach na pakiety" w Simplusie. Możecie także zobaczyć, jak próbowaliśmy "wkręcać" w 2008 roku, 2007 roku i 2006 roku.

Czy podobały Ci się primaaprilisowe żarty TELEPOLIS.PL A.D. 2010?

Zdecydowanie tak
26.31%
Raczej tak
24.35%
Nie mam zdania
12.70%
Raczej nie
11.52%
Zdecydowanie nie
25.13%

Wszystkich głosujących: 764



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~ion  2010-04-01 23:07:15  host: 188.33.55.213

    nie ma to jak nabijać się z plusa... Ale - w sumie należy im się to - mają najgorszą ofertę dla klientów indywidualną na polskim rynku - więc pasowało by ich obudzić... Ale ten "misio" mocno śpi i nie mam pojęcia czy w tym roku czy kiedykolwiek się przebudzi...

  • 0

    7. ~pawlo  2010-04-01 23:18:01  host: aejm83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    plus najgorsza oferta a ciemny lud i tak ją kupuje wiec po zmieniac? no po co? nie mowiac juz o hicie zwanym mix plus.

  • 0

    8. ~Bob  2010-04-02 00:30:16  host: 87-205-236-85.adsl.inetia.pl

    Dla mnie to było proste, nie dałem się nabrać. Chociaż będę musiał pooddawać kasę znajomym od których wziąłem zaliczki na ładowarkę :)

  • 0

    9. ~x  2010-04-02 06:00:37  host: 109.243.138.225

    Pisałem, że ten salon Vodafone i rozmowy za 30 zł nielimitowane to byłoby zbyt piękne, żeby było prawdziwe i dlatego uznałem to za żart i okazało się, że słusznie.

  • 0

    10.  2010-04-02 07:09:16

    to chyba dobrze bó telepolis dociera do coraz dalej. A tak na marginesie to mysle ze plus po rebrandingu i tak nic nie zmieni. Ale zart mi sie podobal. :))) daje plusika :) pzdr dla redakcji.

  • 0

    11. ~  2010-04-02 09:13:00  host: t08-05.opera-mini.net

    Ten o Plusie to taki ponury żart... To tak jakby kogoś wkręcać, że mu matka zmarła...

  • 0

    12. ~ZICO  2010-04-02 09:17:51  host: abjj123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #6: Jeśli najgorsza to dlaczego mają najwięcej klientów i wciąż bardzo wielu ją kupuje? #7; Może dla wielu osób ważniejsza jest najlepiej rozbudowana sieć, stabilny internet i tanie telefony niż tanie rozmowy i internet, który działa tylko w wybranych miejscach i to jeszcze bez rewelacji. Nie pomyślałeś o tym?

  • 0

    13.  2010-04-02 09:42:06

    11: nie personifikujesz nazbyt FIRMY?

  • 0

    14. ~  2010-04-02 09:46:04  host: p07-16.opera-mini.net

    Do 12: ktoś z postu nr 7 odpowiedział Ci dlaczego tyle ludu ma plusa. Głupota ludzka, lenistwo ludzi i jednocześnie wszedobylskie reklamy plusa powodują że lud to kupuje nie myśląc i nie licząc koszty. Mało kto nawet z tych osób wie ile płaci za minutę i że gdzie indziej jest taniej. Co do netu i usług wszędzie to na zasięgu plusa mbank mobile i ga mają wszystko i mają duzo taniej niż w plusie

  • 0

    15. ~  2010-04-02 09:49:20  host: p07-16.opera-mini.net

    14cd: na twoje drugie pytanie ewentualne 'dlaczego plus ma tak duzo klientów a te firmy garstka?' po części już odpowiedziałem. Ani mbank mobile ani ga nie reklamują swoich telefonii w mediach ogólnopolskich.

  • 0

    16. ~xxx  2010-04-02 10:19:44  host: chello089077007174.chello.pl

    Witek popraw link do rpkom, bo prowadzi do edycji newsa

  • 0

    17.  2010-04-02 10:34:05

    xxx: poprawione, dzięki! :-)

  • 0

    18. ~bledos  2010-04-02 10:40:40  host: cyt202.internetdsl.tpnet.pl

    Witku, news o smsowym spamie nie byl zartem?

  • 0

    19.  2010-04-02 10:49:59

    Zasilanie energią pozyskaną z - ogólnie mówić fal - jest reralne i realizowane, więc zasilanie komórki energią w ten sposób pozyskaną nie jest żadnym fiction... Jednak tu chodzi o bilans - nie jest możliwe z pól EM z nadajników GSM pozyskać dostatecznie dużo takiej energii, zeby telefon mógł funkcjonować on-line. A nawet nie ma rozwiązań, pozwalających na stworzenie układu "ładowarki", który pozwalałby ładować baterię - to się nie opłaca po prostu. A jak sie coś nie opłaca to nikt nie będzie nad tym pracował.

  • 0

    20. ~aga  2010-04-02 11:04:51  host: 192.100.112.211

    NOKIA pracuje nad takim rozwiązaniem już przynajmniej od roku

  • 0

    21. ~taa  2010-04-02 11:24:31  host: dqr161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wchodzę na Play i ...Milestone od 1zł. Wchodzę dalej i ...nie ma takiej oferty.

  • 0

    22. ~ja  2010-04-02 11:49:47  host: ackd114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1 kwietnia to najgłupszy dzień w roku. Krok za nim jest dyngus.

  • 0

    23.  2010-04-02 11:52:40

    Straszny dzień, normalnie ludzie siwieją w kilka godzin i starzeją się o 5 lat... A może trochę więcej luzu i dystansu do życia?

  • 0

    24. ~mdzalewscy  2010-04-03 22:36:04  host: apn-77-112-169-126.dynamic.gprs.plus.pl

    po 2 letniej przygodzie z Orange przenoszę wszystkie numery firmowe do Plusa, bo nie może być tak, że Prezes lata i szuka fal telefonicznych i mówi "halo, nie słyszę". Jak się okazało to PLUS ma najgorszą ofertę, ale najlepiej działa w moim mieście, sprawdziłem to dokładnie na 3 letniej przygodzie z iplusem...

  • 0

    25. ~  2010-04-05 13:47:30  host: system-1.pansa.pl

    @24: Najgorszą? Niby czemu?

Dodaj swoją opinię