Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prezydent podpisał nowelizację PT

Prezydent podpisał nowelizację PT

WitekT 31 Stycznia 2007 12:29

0 0

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację Prawa Telekomunikacyjnego, która dotyczy procedur przetargowych na wolne częstotliwości i rezerwacji częstotliwości.

Jest to tzw. mała nowelizacja, zgodnie z którą przetarg na wolne częstotliwości będzie się składał z kilku części. Najpierw zainteresowani złożą wnioski do UKE. Jeśli chętnych będzie więcej niż wolnych częstotliwości, UKE przeprowadzi przetarg lub konkurs.

Nowelizacja zakłada, że prezes UKE może zmienić lub cofnąć decyzję o rezerwacji danej częstotliwości w przypadku jej niewykorzystywania przez rezerwującego przez 6 miesięcy od daty rezerwacji. Chodzi o brak wykorzystania częstotliwości z przyczyn leżących po stronie podmiotu, który się o nią ubiegał.
Podobnie prezes UKE będzie mógł w drodze decyzji zmienić lub cofnąć taką rezerwację, jeśli częstotliwość będzie wykorzystywana w sposób nieefektywny.

Unieważnienie przetargu lub konkursu, zgodnie z projektem, może nastąpić na podstawie decyzji prezesa UKE w sytuacji naruszenia przepisów prawa lub interesów uczestników przetargu.

Według prezes UKE Anny Streżyńskiej, nowelizacja ma m.in. zapobiec powszechnemu na polskim rynku "pieniactwu sądowemu" - odwoływaniu się od wszystkich rozstrzygnięć przetargowych do sądów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2007-01-31 12:35:33  host: 87-205-33-190.adsl.inetia.pl

  I bardzo dobrze, skończy się chomikowanie częstotliwości i blokowanie konkurencji.

 • 0

  2. ~Allan  2007-01-31 14:24:54  host: nat-125.ghnet.pl

  Dokładnie, zgadzam się z przedmówcą

 • 0

  3. ~  2007-01-31 14:42:59  host: nc-66.bialnet.com.pl

  "możenastąpić" - oddzielnie

 • 0

  4.  2007-01-31 14:51:41

  Fixed - dzięki! :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet