Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prezydencki smartfon

Prezydencki smartfon

LuiN 22 Stycznia 2009 22:45

0 0

obama blackberry Nowy prezydent USA otwarcie przyznaje się do uzależnienia od smartfonu BlackBerry. Korzysta z niego przede wszystkim do wymiany prywatnej poczty email. Wraz z objęciem przez Obamę funkcji prezydenta, nie było wiadomo czy będzie on dalej mógł korzystać ze swojego telefonu.

Istnieje ryzyko włamania się do telefonu przez hakerów i na przykład namierzenia lokalizacji, w której znajduje się prezydent, na podstawie danych z GPS-u - stwierdził Biały Dom.

Do sieci trafiła plotka, że Biały Dom kupi prezydentowi jeden z najbezpieczniejszych smartfonów na świecie - Sectera Edge. Cena tego telefonu to aż 3.350 dolarów. Plotka okazała się jednak nieprawdziwa - zdementował ją Robert Gibbs, sekretarz prasowy prezydenta. Obama będzie mógł dalej korzystać ze swojego ukochanego BlackBerry.




Będą jednak ograniczenia. Komunikacja możliwa będzie jedynie z zamkniętą pulą adresów, a po zakończeniu kadencji telefon zostanie zabezpieczony w archiwum prezydenckim. Dostęp do adresu mailowego prezydenta USA będą miały jedynie najbliższe mu osoby i niewielka część ludzi z otoczenia prezydenta.

Podczas całej swojej kadencji prezydent Bush nie mógł w ogóle wysyłać wiadomości email, z kolei Bill Clinton wysłał raptem dwa emaile, w tym jeden na potrzeby testu systemów bezpieczeństwa.

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2009-01-23 00:07:32

    BlackBerry... u nas to naprawdę egzotyka:)Szczerze mówiąc chciałbym "pobawić" się kilkoma modelami fonów tej firmy.. no cóż...może kiedyś..:)

  • 0

    7. ~jupi  2009-01-23 00:13:13  host: ip94.elektrosat.pl

    A może zamiast Blackberry warto zastanowić się nad kupnem jakiegoś I-Mate'a Ultimate 8502 lub 9502? To są telefony ze wszystkim! I najważniejsze są na rynku europejskim.

  • 0

    8. ~  2009-01-23 00:13:22  host: adko42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3 nic dodać nic ująć, a 1 to zero obiektywizmu. Mało to artykułów było, że wiele biznesmenów używa 6310i i się cieszy z tego, ale jak chodzi o Kaczora to już źle, ale widać ferie są i więcej takich wpisów teraz będzie, dorośli ludzie są obiektywni, i jako kontrargument polityczny tego nie podadzą(nie dotyczy tuska, dla niego kontrargument to brak konta)

  • 0

    9. ~  2009-01-23 00:39:23  host: f96-018.opera-mini.net

    Nieważne czego kaczor używa - 6310i jest ok. Ważne, że jako prezydent zupełnie sie nie sprawdził. Nie potrafi prowadzić dyskusji na argumenty, jego polityka zagraniczna i dyplomacja w ogole to poziom średniowieczny, nie zna żadnego języka obcego. Nie da sie niczego osiągnąć w dyplomacji tupiąc nogami.

  • 0

    10. ~  2009-01-23 00:43:20  host: adko42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9 to Twoja opinia, ale to już są jakieś argumenty, i je szanuję, natomiast post nr 1 jest dziecinny.

  • 0

    11. ~Wiesiek Ł  2009-01-23 00:51:48  host: cmc187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Clinton tego drugiego puścił do Moniki pewnie ;) No dobra, koniec PR-u Obamy - może ten nowy ma lepiej poukładane pod czaszką i nie zginie przez niego tylu niewinnych ludzi.

  • 0

    12.  2009-01-23 05:56:37

    6310i to dobry TELEFON co nie zmienia postaci rzeczy, że jest stary i jest cegłą. Co do postów 1,9 - popieram :)

  • 0

    13. ~  2009-01-23 08:57:22  host: aard204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Telefonu Obamy trzeba jednak UMIEć uzywać...nasz presidente ma telefon który odpowiada jego znajomości zagadnień technicznych, czyli dzwoni, wysyła smsy i chyba tyle :)

  • 0

    14.  2009-01-23 09:37:21

    kwestie bezpieczenstwa to jedno, ale z tego co wiem kazda korespondencja prezydencka MUSI BYC protokolowana. przepis zostal wprowadzony po aferze watergate. zatem obecnie pozostaje tylko wiara w dobre intencje el presidente obamy

  • 0

    15. ~:))  2009-01-23 10:24:19  host: chello084010144209.chello.pl

    no to niezła reklama dla kanadyjskiego producenta :)))

  • 0

    16. ~  2009-01-23 10:34:44  host: nat-01-033.rtk.net.pl

    no - dokładnie - niezła reklama:) Ciekawy jestem jak teraz wzrośnie sprzedaż tego modelu...?? Ciekawy też jestem czy firma odpali coś prezydentowi za taką nieprzewidzianą baardzo skuteczną reklamę w USA...??;)

  • 0

    17.  2009-01-23 11:07:37

    @17 w USA urzadzen Blackberry nie trzeba reklamowac, tam szybki dostep do maila jest tozsamy z technologia Blackberry. w Europie Blackberry jest bardzo popularne w taryfach biznesowych chocby w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Wloszech czy Niemczech.

  • 0

    18.  2009-01-23 11:07:52

    @16 mialo byc ;)

  • 0

    19. ~artur  2009-01-23 12:54:25  host: abmq243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja od niedawna uzywam Blackberry 8700g i usługi Blackberry - teraz już wiem co to jest uzależnienie od BB :) Nie kupujcie tego urządzenia! ;)

  • 0

    20. ~SonyEricsson fan  2009-01-23 19:17:37  host: user-89-108-223-97.mobile.playmobile.pl

    od kilku lat używam wyłącznie produktów SE, od Nokii trzymam się z daleka ale jako fan SE muszę przyznać że 6310i to jeden z najlepszych telefonów jaki miałem w rękach (chociaż Nokia :) - oczywiści jeśli chodzi o jakość wykonania i wynikający z tego komfort obsługi tudzież znakomite zarządzanie energią co przy aku dużej pojemności gwarantowało długie czasy między ładowaniami. Pomijam tu oczywiście zupełny brak nowoczesnych funkcji dostępnych w obecnych telefonach.

  • 0

    21. ~  2009-01-23 21:38:21  host: f96-036.opera-mini.net

    Do 20: 1. Jaki to ma zwiazek z Blackberry 2. Czy w play internet tez masz modem od SE czy Huawei

  • 0

    22. ~nick  2009-01-24 01:16:46  host: adqc73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Prezydent jest czarny więc telefon też musi byc black... Nie rozumie po co po zakończeniu kadencji zabezpieczac aparat? Nie lepiej zmielić na proszek, do takiego nie włamie sie nawet stado hakerów.

  • 0

    23. ~gro  2009-01-24 09:51:22  host: chello087206152151.chello.pl

    Pomijając stare przyzwyczajenia prezydenta tara nokia jest o wiele bezpieczniejsza od wszystkich noki E... N... Podsłuchać pewnie można, ale włamać się, zawirusować nie ma jak i po co, bo telefon nie obsługuje e-maili, javy i innych wodotrysków! Pomyślcie o tym maniaki smartfonów.

  • 0

    24.  2009-01-24 11:45:41

    @23 pokaz mi w jaki sposob dostaniesz sie do nowych N i E... sami crackerzy maja problem z pirackimi programami, bo nokia tak zawezila certyfikowanie aplikacji, ze bez podpisu cyfrowego nokii nie da rady nic zainstalowac na tych telefonach. sam mam e71 i wiem co to za uniedogodnienie te cale ceertyfikaty... po za ew. dziurami w safari nie da rady zeby dostac sie do telefonu z zewnatrz. samemu cos sciagnac i zainstalowac co nie jest pewne tez jest ciezko, bo raczej nikt nie podpisuje otwartym certyfikatem wirusow.

  • 0

    25. ~Ole  2009-01-25 21:43:23  host: inet20909na-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    U nas cała wierchuszka w MON używa BB pomimo negatywnych opinii co do bezpieczeństwa. Już samo to że wiadomości przechodzą przez serwery RIM w Londynie powinno dać naszym generałom do myślenia, ale cóż. Radek S. jak był ministrem ON kazał, więc kupili.

Dodaj swoją opinię