Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prezes URTiP o swoich osiągnięciach

Prezes URTiP o swoich osiągnięciach

WitekT 4 Stycznia 2006 15:06

0 0

Jako najważniejsze osiągnięcia swojej prezesury Witold Graboś wymienił pozyskanie na potrzeby cywilne częstotliwości wojskowych, co umożliwiło m.in. przetargi na częstotliwości UMTS i GSM 1800, wprowadzenie na rynek komórkowy czwartego operatora komórkowego oraz stworzenie poprzez przetargi na częstotliwości w paśmie 3,6-3,8 Ghz, technicznych możliwości do świadczenia radiowego dostępu do Internetu.

Jednocześnie Graboś wyraził obawy o toczące się regionalne przetargi na wolne częstotliwości 3,6-3,8 GHz. Jego zdaniem, likwidacja w terminie 3 miesięcy od wejścia w życie tzw. ustawy medialnej terenowych oddziałów URTiP, może spowodować zakłócenia w rozstrzyganiu tych przetargów poprzez zmiany w składach komisji przetargowych.
URTiP zostanie zlikwidowany w połowie stycznia, a jego miejsce zajmie Urząd Regulacji Elektronicznej.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2006-01-04 18:17:11

    co do 4 operatora to jest sie czym chwalic, tylko ja sie pytam gdzie on jest?!! jeszcze powinien dodac kilkunastu MVNO do swoich osiagniec bo przeciez tez maja koncesje:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet