Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prezes UKE rozmawiała o wspólnej budowie sieci

Prezes UKE rozmawiała o wspólnej budowie sieci

Piszemy o tym pierwsi WitekT 8 Listopada 2013 20:44

10 4

Prezes UKE Magdalena Gaj spotkała się dziś z izbami telekomunikacyjnymi i operatorami. Tematem rozmów było wypracowanie stanowiska w sprawie wspólnej sieci LTE w paśmie 800 MHz - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Zobacz: Kij i marchewka.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że choć operatorzy prezentowali różne stanowiska, to jest duża szansa na budowę takiej sieci. W przyszłym tygodniu ma odbyć się kolejne spotkanie, na którym ustalone mają zostać szczegóły techniczne dotyczące współdzielenia pasma.




Przypomnijmy, że UKE do tej pory nie opublikował wyników konsultacji dokumentacji aukcji 800/2600 MHz. Najprawdopodobniej zostanie opublikowana nowa dokumentacja, a wraz z nią od nowa rozpocznie się proces konsultacji. Zaprezentowane stanowiska będą miały najprawdopodobniej wpływ na końcową wersję dokumentu.

Zobacz: Rynek zdemolował UKE wizję aukcji?

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: magdalena gaj | uke

w sumie: 43
  • 1

    24. ~PS do 23  2013-11-09 15:47:53  host: ip-93-154-241-128.free.aero2.net.pl

    I do dzisiaj nie pokryli.

  • 0

    26. ~  2013-11-09 19:19:37  host: ip-78-30-99-27.free.aero2.net.pl

    25. I przez Twoja matke. Stalina, hitlera i katastrofe smolenska. Przez papieza Franciszka i przez to ze Kayah lubi sikac pod wiatr. Nie pokryli przez Witka Tomaszewskiego i przez to ze nie zrobilismy zrzutki publicznej na biednych operatorow. Nie pokryli, bo padał grad.

  • 0

    27.  2013-11-09 19:57:06

    Piszemy tutaj o częstotliwości 800, nie wyobrażam sobie zrobienia tego z GSM i UMTS, ludzie na właśnie mniej zurbanizowanych terenach wybierają załóżmy Orange, a tylko dlatego, że jako jedyny ma zasięg lub ma najmocniejszy, nie zawsze oferty kierują ludzi nad wyborem sieci. Networks pokazało, że połączenie infrastruktury dało efekt w miastach na wsi ludzie skarżą się na gorszy zasięg i jakość rozmów, bo Networks ma z założenia ciąć koszty dlatego wybierają lokalizację gdzie im się to będzie opłacać.

  • 0

    28. ~  2013-11-09 20:20:47  host: s21-14.opera-mini.net

    Przez Play nie jesteśmy potęgą telekomunikacyjną jak Korea Płd. tylko zaściankiem Europy.

  • 0

    29. ~  2013-11-09 22:00:02  host: ip-93-154-255-149.free.aero2.net.pl

    28* a co to jest Play ?

  • 0

    31. ~marcinnoga75  2013-11-10 09:51:19  host: apn-46-169-101-194.dynamic.gprs.plus.pl

    @26,@29,@30: Przez działania nastawione na zyski krótkoterminowe, nikt jeszcze nic nie wybudował: poczytaj np: mechanizm kredyt subprime, czy choćby piramidę finansową i coś z historii jak Rothschildowie a II wojna światowa - to pogadamy merytorycznie. PS. Zestawie słów które używasz może i mi się podoba, ale korzystasz z bezpłatnej karty, więc jesteś na lasce Twojego darczyńcy, więc tego nie rób jak nie chcesz straci karty!

  • 0

    33. ~q2q2q2  2013-11-10 12:22:42  host: 93.154.190.189

    to że tylko 3 sieci mają dużo nadajników jak i zasięg wynika z tego , iż działają na rynku już bardzo długo i dawniej ostro doiły klientów - przypomnijcie sobie stawki z przed choćby 10lat czy 15 wstecz , to jest trochę tak jak była TP ma dobrą infrastrukturę internetu czy telefonu po kablu , ale tak naprawdę to za czyje pieniądze to powstało , żadna nowa firma przy obecnej konkurencji i stawkach na rynku nie jest wstanie przebić molochów , gdyby nie operatorzy kom. to TP nadal by rzeźbiło ludzi jak się patrzy , a gdyby nie ten kontrowersyjny i "nie-lubiany " PLAY wszyscy byśmy mieli stawki w okolicy 70gr za min , i od czasu do czasu jakieś promocję , a o no limit nie było by mowy nawet w snach - chyba że za 300zł :-)))

  • 0

    34. ~marcinnoga75  2013-11-10 13:25:11  host: apn-46-169-101-194.dynamic.gprs.plus.pl

    @33: Tak pamiętamy jak Tele2 z Netią rozwaliły tyle lat budowania "przez nas TP" i przejadły kasę. PLUS: https://apps.db.ripe.net/search/query.html?searchtext=as8374 - plus ma tyle punktów styku, a Play: Play - Netia (główny) i drugi do punktu wymiany. Nie stać nas na rozrzutność, ale dyskont PLAY też nie jest dobrym rozwiązaniem, ale aby ta dyskontowość pośrednio odbija się na wszystkich, a ja chce płacić i wiedzieć, że mam pewny telefon. Wczoraj na spotkaniu krótkofalarskim w lesie był mi potrzebny pilnie internet to stałem na stole z ręką w górze aby załadować stronę 1MB - paranoja.

  • 0

    35.  2013-11-10 13:30:52

    Wczoraj dzwonię do siostry, która była nie tak daleko od miasta, ale trochę już na zadupiu. Na jednym numerze ma Play i teoretycznie zasięg 4 sieci, na drugim numerze oryginalny Plus. I co? Jajco. Nigdzie się nie dodzwoniłem. Ot tyle są warte przechwałki o zasięgach.

  • 0

    36. ~marcinnoga75  2013-11-10 13:55:05  host: apn-46-169-101-194.dynamic.gprs.plus.pl

    @35: Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Jak dobrze, że zawsze mogę wyciągnic radio krótkofalarskie i pogadać z kolegami bez uzależnienia od tej komercyjnej machiny telekomunikacyjnej. Marcin SQ5RIQ

  • 0

    37. ~  2013-11-10 14:48:01  host: ip-93-154-226-115.free.aero2.net.pl

    @35 mień badziewny telefon to nie będziesz zwalał wszystko na zasięg.

  • 0

    38. ~  2013-11-10 15:47:45  host: ip-78-30-89-240.free.aero2.net.pl

    31* Masz problem z czytaniem i logicznym rozumowaniem. Pisałem o okresie DO powstania Play. Nie jestem na niczyjej lasce. Nie wiem skąd te przekonanie u Ciebie- ale masz do niego prawo. Robie co uznaje za stosowne, pisze co mi sie podoba biorąc odpowiedzialność za swoje słowa. I tak pozostanie.

  • 0

    39. ~  2013-11-10 15:49:34  host: ip-78-30-89-240.free.aero2.net.pl

    35* Nokia 115 rozwiązała moje niektóre problemy w terenie górskim. Większa czułość. SGSIII ma zero na GSM, ona 2 krechy. No ale, to dla uzależnionych.

  • 0

    40. ~  2013-11-10 15:57:11  host: ip-78-30-89-240.free.aero2.net.pl

    Mozliwosci na pokrycie zasiegiem sieci komorkowych do 1997 roku operatorzy mieli wiecej. Centek nie wykorzystal szansy na gsm450 . NMT mialo lepszy zasieg niz obecne sieci gsm w terenach malo zurbanizowanych. W momencie gdy wylaczyli mi NMT musialem zalozyc tel stacjionarny. To taki troszke krok wstecz, bo do calkiem niedawna moglem uzywac komorki w domu gdzie mieszkam, teraz juz nie moge. Bezczelny rechot XXI wieku.

  • 0

    41. ~  2013-11-10 17:31:50  host: public-gprs448743.centertel.pl

    Ups, ciekawe, co na to Orange, które z determinacją zbierało kasę na tą częstotliwość... No, ale mogli się liczyć, że żyjemy w socrealiźmie...

  • 0

    42. ~  2013-11-10 17:46:18  host: public-gprs448743.centertel.pl

    40*** O ile mnie pamięć nie myli, centek nie mógł przejść sobie ot tak na dowolną inną technologię w 450, bo takie były warunki koncesji. Pretensje do UKE, czy tam innego URTiP-u, oraz warchołów z Wiejskiej, że zmuszają przedsiębiorców do takich a nie innych warunków.

  • 0

    43. ~  2013-11-10 18:10:04  host: 46.77.124.245

    Piszącym o mesjańskiej roli Play zwracam uwagę, że W3 dalej buduje więcej od Playa, więc ów Play nigdy ich nie dogoni...

  • -1

    44.  2013-11-10 20:16:26

    @37. Co to znaczy badziewny telefon? Jakaś indywidualna fobia? Telefony były dopuszczone do sprzedaży w Polsce, modele z 2011 i 2012 roku. To czy są z wyższej czy z niższej półki, nie ma nic do rzeczy. Są dopuszczone do sprzedaży, znaczy są dostosowane do wymogów sieci komórkowych. Powinny działać tak samo jak inne. Nie myśl za dużo, bo kiepsko ci to wychodzi.

  • 0

    45. ~  2013-11-11 16:34:21  host: 46.204.80.251.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @44, idź w miejsce, gdzie SGS3/4 nie ma w ogóle zasięgu. Uruchom Lumię 920 i rozmawiaj.

  • 0

    46. ~marcinnoga75  2013-11-12 01:14:50  host: apn-46-169-101-194.dynamic.gprs.plus.pl

    @40,42: w GSM realna szerokość kanału to do 400KHz (http://3.bp.blogspot.com/-2cmk1tWCO1c/UExtflu7WxI/AAAAAAAAGrE/z 5NAea3xWF0/s1600/007_GSM900.png), hipotetycznie zbudowanie sieci dla 200 rozmów (28*7) na region 50x50KM byłoby utopią. A dlaczego musi być cyfra: posłuchajcie sami -115dBm https://db.tt/ALRHTZtU i https://db.tt/wjsaFJWa

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-217-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Matka chrzesna | 2017-03-23 15:27:11

dobry na kazda okazje!


~bezstronny | 2017-03-23 15:23:53

@2 Twoj nick mowi wszystko, nawet nie trzeba posta czytac...


Patryk7588 | 2017-03-23 15:22:57

@43. Co powiedział na widok takiego regulaminu?


Koala | 2017-03-23 15:21:34

@7 a niby z jakiej racji, skoro nie jest?


~CalmVII | 2017-03-23 15:20:32

Powinien być dopisek " artykuł sponsorowany"

Ankieta

Jak najkorzystniej nabyć Huaweia P10?

Huawei P10 - porównanie ofert przedsprzedażowych

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet