Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prezes TP szuka pomocy u związkowców

Prezes TP szuka pomocy u związkowców

LuiN 18 Grudnia 2008 13:05

0 0

Wywiady w radiu i telewizji, krzyczące i sensacyjne nagłówki gazet stanowią część profesjonalnie pomyślanej kampanii propagandowej wymierzonej w TP - tak o poczynaniach UKE pisze w liście do pracowników spółki Witucki. W liście, do którego dotarł Parkiet, Witucki apeluje do pracowników spółki o "udział w publicznej dyskusji" o podziale firmy.

Prezes Witucki obrazując intencję Anny Sreżyńskiej do maksymalnego osłabienia pozycji TP, powołuje się na opinie jednego z banków, którego analitycy stwierdzili, że najbardziej prawdopodobny scenariusz po separacji to strata przez TP części rynku na rzecz Netii.

Z listu wynika, że spółka uważa, że większą przejrzystość działań podejmowanych na rynku hurtowym można osiągnąć bez sięgania "po dramatyczne i kosztowne rozwiązania proponowane przez UKE". Ma temu służyć przygotowana przez spółkę "Karta równoważności" (dobrowolne wdrożenie przez TP procedur, które mają przynieść efekty oczekiwane przez regulatora).
Prezes TP nie zostawia też suchej nitki na konsorcjum przygotowującym raport dotyczący separacji. Przypomina, że filarem konsorcjum była kancelaria prawna Grynhoff Woźny Maliński występująca przeciw TP i reprezentująca większość jej konkurentów. To tak, jakby prawnicy Pepsico opracowali raport nakazujący Coca-Coli ujawnienie ich formuły stanowiącej od lat jeden z najbardziej strzeżonych sekretów handlowych - czytamy w liście. Witucki przyznaje jednak, że nawet autorzy raportu zauważyli przeszkody prawne na drodze do separacji.

List prezesa Wituckiego może być odebrany jako prośba do pracowników spółki o "włączenie się do dyskusji" dotyczącej separacji - mówi Parkietowi Elżbieta Pacuła z komitetu międzyzakładowego telekomunikacyjnej "Solidarności". Dodaje, że związki zawodowe zgadzają się z opinią zarządu i uważają, że UKE szkodzi spółce. Poprosimy prezes Streżyńską o kolejne spotkanie. Wszystko zależy od rozmów. Jeśli nie przyniosą pożądanego efektu, nie wykluczam manifestacji przed siedzibą UKE - stwierdza Pacuła.

Jej zastępca Waldemar Stawski uważa, że decyzje regulatora już teraz źle wpływają na pracowników TP. Planowano zwolnienie 1 tys. osób. Teraz słyszymy, że w latach 2009-2011 ma odejść z firmy 4,9 tys. - mówi Stawski.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1. ~darius86  2008-12-18 13:46:39  host: 212.160.172.70

  ten list dostało kilkadziesiąt tysięcy ludzi. pewnie ciężko było do niego dotrzeć.

 • 0

  2. ~  2008-12-18 14:13:41  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

  Żyjemy jednak w chorym kraju - jak nie stoją za tobą związki zawodowe to nic nie znaczysz - władza liczy się tylko z tymi, którzy mają poparcie OPZZ lub Solidarności - w zalezności, które "skrzydło" rządzi.

 • 0

  3. ~Chrome_TP  2008-12-18 14:32:38  host: 212.160.172.70

  Lol zgadzam się z ~1 na pewno ciężko musieli kminić jak do tego dotrzeć, a wystarczyło zaglądnąć na Telepolis bo go nawet w ramach cikawostki przekleiłem :P o tu : "TP o planach UKE dotyczących podziału" http://telepolis.pl/news.php?id=13452 Posty 9,10 ;]

 • 0

  4. ~J  2008-12-18 15:19:05  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

  Wczoraj około godziny 23:30 na regionalnej trójce w kanale otwartym emitowali film o Korei Północnej. Teoria spiskowa amerykańskich imperialistów ich sojuszników i marionetek z Korei południowej jest odpowiednio wykorzystywana do podtrzymania idei rewolucji. Podobnie FT wykorzystuje naciski UKE, jako atak na uciśnioną rodzinę i brać TP S.A. Przy podwyżkach dla zarządu raczej nie powołują się na solidarność firmową? Jak to jest w rzeczywistości?

 • 0

  5.  2008-12-18 16:21:27

  Dobrze, że prezes szuka pomocy. Znaczy się, że zdaje sobie sprawę, że nieuchronnie zbliża się koniec tłustych lat i trzeba będzie się wziąć do solidnej pracy i walki o klienta. Laba się kończy :-)

 • 0

  6. ~Black  2008-12-18 23:13:34  host: admi54.neoplus.adsl.tpnet.pl

  tpsa od lat kopie po dupie swoich pracownikow, a teraz ja przyszly klopoty prosi ich o pomoc... co za ironia :P

 • 0

  7. ~Chrome_TP  2008-12-19 00:35:39  host: agj15.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ad 6 nie no nikt nie wątpi w ironię tej sytuacji - ale zastanawiające jest jedno stosunkowo często można sie spotkać z wypowiedziami szeregowego pracownika na temat jak to wygląda ze strony np TP - zastanawiająca jest cisza ze strony kadry alt opów bo raczej wątpliwe jest, że takowej nie mają :D (serio naprawdę mnie zastanawia skąd sie bierze tak rzadki lub wręcz zgoła żaden komentarz z ich strony). ;] a może po prostu wiedzą że im mniej o nich wiedza tym lepiej dla nich :P

 • 0

  8. ~Chrome_TP  2008-12-19 00:38:13  host: agj15.neoplus.adsl.tpnet.pl

  co do samego prezesa jestem bardziej niż pewien że chodzi na pewno o coś więcej niż tylko o zwykłe wygłoszenie mowy pokrzepiającej do załogi + rzekomego zachęcenia do wypowiadania sie publicznie z ramienia TP :F

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet