Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prezes Nokii nagrodzony

Prezes Nokii nagrodzony

WitekT 15 Lutego 2006 15:30

0 0

Osoba, dzięki której Nokia stała się jedną z najlepiej rozpoznawanych marek na świecie, została uhonorowana podczas dorocznej ceremonii wręczania nagród Stowarzyszenia GSM, która odbyła się w Barcelonie.

Jorma Ollila, dyrektor generalny firmy Nokia, otrzymał Nagrodę prezesa Stowarzyszenia GSM (GSM Association) przyznaną w uznaniu jego zdolności przywódczych, dzięki którym firma osiągnęła czołową pozycję w dziedzinie światowej komunikacji mobilnej.

Wręczając nagrodę, prezes Stowarzyszenia GSM, Craig Ehrlich, powiedział: Przyznajemy tę nagrodę człowiekowi, który realizując wizję komunikacji bez granic fizycznych, narodowych, ekonomicznych i społecznych, zapewnił firmie rozwój i osiągnięcia odzwierciedlające rozwój i osiągnięcia technologii GSM. Nokia to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawanych marek na świecie - jest to nazwa powszechnie znana i kojarzona z jakością, pomysłowością oraz wiarygodnością.

Jorma Ollila dołączył do firmy Nokia w 1985 roku, a jej dyrektorem generalnym został w roku 1992. Zbiegło się to w czasie z wprowadzeniem w Europie komercyjnych usług pierwszych sieci GSM, przyłączeniem się firmy Telstra do rozwijającej się wspólnoty GSM jako pierwszego nieeuropejskiego sygnatariusza oraz podpisaniem pierwszej umowy roamingowej przez firmy Vodafone i Telecom Finland.
Zarządzana przez Jormę Ollila firma Nokia rozpoczęła w latach dziewięćdziesiątych produkcję lekkich i tanich telefonów o modnych wzorach, zmieniając tym samym telefony komórkowe w produkty przeznaczone dla odbiorcy masowego. W wyniku tych działań w roku 1998 firma stała się największym światowym producentem telefonów komórkowych, osiągając pozycję utrzymywaną do dzisiaj.

Sponsorowana przez magazyn Fortune Nagroda prezesa Stowarzyszenia GSM została ustanowiona w 1995 roku. Jest ona przyznawana w uznaniu wyjątkowych zasług osobom indywidualnym lub firmom, które w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju mobilnych wspólnot GSM.

Dotychczasowi laureaci nagrody to Sir Christopher Gent (były dyrektor generalny grupy Vodafone), Zhang Li Gui (były prezes firmy China Mobile) oraz japońska firma NTTDoCoMo i firma Entel PCS z Chile.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~rcicho  2006-02-15 20:58:48  host: ip-83-238-210-113.netia.com.pl

    Nagroda jak najbardziej uzasadniona. Opanować 1/3 światowego rynku modealmi telefonów wcale nie lepszymi niż konkurencja i do tego droższymi zasługuje naprawdę na uznanie i jest powodem zazdrości innych.

  • 0

    2. ~zo  2006-02-16 11:10:53  host: gate.malnet.pl

    rcicho: masz rację - precyzyjna analiza

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-31-188.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet