Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prezes Dialogu o tegorocznych planach

Prezes Dialogu o tegorocznych planach

WitekT 17 Maja 2007 10:01

0 0

Telefonia Dialog może na koniec 2007 roku pozyskać znacznie więcej użytkowników WLR niż szacowane wcześniej 100 tys. Pierwsi abonenci zostali w ten sposób przyłączeni 30. marca i w tej chwili jest ich 4 tys, a zamówień ogółem kilkadziesiąt tysięcy.

Według ostrożnych szacunków prezesa Dialogu Sławomira Szycha, w tym roku uda się też jego firmie pozyskać około 30 tys. klientów szerokopasmowego Internetu na bazie sieci TP dzięki bitstream access.

Szych podtrzymał również wcześniejsze zapowiedzi spółki o tym, że realne jest rozpoczęcie świadczenia usług MVNO najpóźniej w I kwartale 2008 roku. We wrześniu spółka rozpocznie testy telewizji internetowej, a zacznie ją sprzedawać od listopada. Na przełomie maja i czerwca uruchomiony zostanie we Wrocławiu pilot tej usługi. Planowana jest również promocja dostępu do Internetu z laptopem za 1 zł, co ma mieć miejsce jeszcze przed wakacjami.
Dialog ma zainwestować w 2007 roku około 170 mln zł. Do tej pory zainwestował 30 mln zł.

Utrata 2 tys. linii dzwoniących w I kwartale, mimo naszych starań, jest dla nas dużym problemem. Jednak jest to ogólny trend rynkowy. Churn w Dialogu jest i tak jednym z najniższych na rynku. Sądzę, że z czasem telefonia stacjonarna stanie się jedynie dodatkiem do innych usług za jedną zryczałtowaną cenę - dodał Szych.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2007-05-17 10:13:38

  Cyt; "Utrata 2 tys. linii dzwoniących w I kwartale, mimo naszych starań, jest dla nas dużym problemem. Jednak jest to ogólny trend rynkowy. Churn w Dialogu jest i tak jednym z najniższych na rynku. Sądzę, że z czasem telefonia stacjonarna stanie się jedynie dodatkiem do innych usług za jedną zryczałtowaną cenę - dodał Szych" ... Wreszcie ktoś szczerze i otwarcie mówi, że utrata klientów to problem a telefonia stacjonarna ciągle dołuje. Oczywiście Pan Szych uderzył troszkę w ton depresyjny ale i tak za odwagę należy się uznanie.

 • 0

  2.  2007-05-17 10:22:25

  No ja bym z przyjemnością jeszcze telewizje do pakietu tel+net dorzucił. Mam duży sentyment do tej firmy bo jest już u mnie w domu 6 rok;)

 • 0

  3. ~ja  2007-05-17 13:25:11  host: 88.156.63.22

  to jest bardzo duzy problem, gdyz skoro utracili linie dzwoniaca, to stracili klienta na pozostale swoje uslugi. widac, ze cos jest nie tak w ich ofercie...

 • 0

  4. ~Henio  2007-05-17 13:57:53  host: aajb246.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zamiast cały czas ładnie pier... Panie Prezesie i korzystać na pracy innych może czas najwyższy wziąść się do roboty i zacząć inwestować w rozbudowę własnej sieci bo od kilku dobrych lat całkowicie ona leży w skali globalnej, a uzasadnieniem takiego stanu rzeczy jest nieopłacalność. Jeżeli więc nic się nie opłaca to najlepiej zamknijcie ten biznes.

 • 0

  5. ~shaggy  2007-05-17 19:07:43  host: host-100-133.gprsbal.plusgsm.pl

  czy juz ktos wie kiedy BSA w dialogu na liniach tp? bo ja od lutego czekam na netię i szczerze mam już dość ich nieudolności.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet