Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prezes Centertela o WLR, BSA i Play

Prezes Centertela o WLR, BSA i Play

WitekT 20 Kwietnia 2007 10:53

0 0

Wkrótce usługi oparte o WLR i bitstream access zaoferują PTC i Polkomtel. Centertel nie chce pozostać w tyle - zapowiedziała w wywiadzie dla Gazety Prawnej Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Centertela.



Inną kwestią jest to, że przez ostatnie posunięcia regulatora rynku telekomunikacyjnego operatorzy alternatywni uzyskali niezmiernie atrakcyjne finansowo warunki działania, choć skutki takich rozstrzygnięć regulacyjnych są bardzo słabo odczuwane przez klientów. Paradoksalnie więc, aby chronić interesy grupy, nie możemy jedynie czekać na decyzje sądów, które, o czym jesteśmy głęboko przekonani, zmienią obecne decyzje regulatora - powiedziała Piotrwska-Oliwa.




Obie usługi Centertel zamierza wprowadzić w tym roku. Jest to jednak związane z koniecznym procesem inwestycyjnym, bowiem, w sensie regulacyjnym, Centertel jest traktowany jak każdy inny operator działający na rynku, a nie własność Grupy TP. Orange DSL - według informacji TELEPOLIS.PL - dostępny powinien być już w czerwcu.

Centertel nie widzi na razie powodów reagowania na wejście na rynek Play. Wśród kilku powodów wymieniono słabą, jak na razie, sieć sprzedaży nowego operatora i dziwną kampanię reklamową, która odnosi skutek odwrotny od zamierzonego.

Z naszych analiz wynika, że nasza obecna oferta jest dla użytkowników w wielu punktach znacznie bardziej atrakcyjna. Można więc powiedzieć, że debiut nowego gracza nas mile rozczarował. (…) Nasi klienci doskonale zaś wiedzą, że potrafimy o nich dbać. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe oferty upewnią klientów, że ulokowali swe zaufanie we właściwym miejscu. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że do konkurencji należy podchodzić z szacunkiem. Dalej więc będziemy z dużą uwagą śledzić ich dalsze kroki - powiedziała Piotrowska-Oliwa.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2007-04-20 11:18:38

    PLANET: fixed, dzięki. ;) A skrót to nie GPW, tylko GPO. ;)

  • 0

    5. ~heder  2007-04-20 12:34:05  host: dqb237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bo tak naprawde playa jest ciężko dostać. Nie w każdym empiku jest. Orange za to kupisz wszędzie.

  • 0

    6.  2007-04-20 13:29:12

    No właśnie, Orange można dostać wszędzie. Nawet w głupich sklepach spożywczych widziałem stojaki z reklamami Orange. Nie dziwię się tej wypowiedzi, bo są liderem na rynku i mają wielu użytkowników. Skoro mają wielu użytkowników to większość osób ma dużo numerów tej sieci w swojej książce, a jak wiadomo w sieci jest taniej. Ja mam obecnie 90% wszystkich w Orange i pomimo wejścia Play powoli ta liczba się zwiększa. Z entuzjazmem przyjmowałem wejście Play i bym był gotów przejść i zwerbować swoich znajomych, ale jeśli w obrębie własnej sieci za smsy czy rozmowy musieli byśmy płacić między sobą więcej to nie widzę sensu zmiany. Każdy właśnie patrzy przez pryzmat grupy swoich najbliższych znajomych, czyli w jakim kierunku najwięcej dzwoni. Dobry marketing, jakość usług i dość spora baza kliencka powoduje utrzymywanie się ludzi w tej sieci. Heyah już wprowadziła obniżkę poza sieć, może za tym pójdzie TakTak, potem Plus. Orange też coś zrobi, bo będzie musiał by zbytnio nie odstawać swoją ofertą od innych sieci. Jak na razie to ich ofertę oceniam jako dobrą choć uważam, że powinno ich być stać na coś lepszego.

  • 0

    7. ~wacuś  2007-04-20 14:08:11  host: bnh35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Centertel nie widzi na razie powodów reagowania na wejście na rynek Play. Wśród kilku powodów wymieniono słabą, jak na razie, sieć sprzedaży nowego operatora i dziwną kampanię reklamową, która odnosi skutek odwrotny od zamierzonego. Z naszych analiz wynika, że nasza obecna oferta jest dla użytkowników w wielu punktach znacznie bardziej atrakcyjna. Można więc powiedzieć, że debiut nowego gracza nas mile rozczarował. (…) Nasi klienci doskonale zaś wiedzą, że potrafimy o nich dbać. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe oferty upewnią klientów, że ulokowali swe zaufanie we właściwym miejscu. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że do konkurencji należy podchodzić z szacunkiem. Dalej więc będziemy z dużą uwagą śledzić ich dalsze kroki - powiedziała Piotrowska-Oliwa." Mój koment do tego jest jeden: Ona myśli, że ludzie to idioci, skoro takie głupoty gada.

  • 0

    8. ~  2007-04-20 14:16:59  host: 87-205-45-14.adsl.inetia.pl

    prezesowi gumka pękła ;)

  • 0

    9. ~  2007-04-20 14:42:47  host: w3cache2.icm.edu.pl

    Ale w peteka to tradycja. O hoojh mówili mniej-więcej tak samo. Wtedy ważniejsze były "dodatkowe doładowania" (na okrągło) niż sekundowe naliczanie. Jak to ktoś ładnie ujął - obudzili się o milion kart (SIM) za późno. :)

  • 0

    10. ~  2007-04-20 14:45:02  host: w3cache2.icm.edu.pl

    A co do samego ADSL-a poprzez BSA: właśnie &ftp się zorientowała jakiego babola strzeliła nie pozwalając u siebie mieć ADSL na socjalnym. Więc żeby nie zmieniać leguraminu (z przyczyn chyba oczywistych) postanowili "podstawić" nowego gracza na rynku z własnej gruBy kapitałowej coby pieniążki zostały w rodzinie.

  • 0

    11. ~amu  2007-04-20 16:08:04  host: 150.254.124.246

    "nie możemy jedynie czekać na decyzje sądów, które, o czym jesteśmy głęboko przekonani, zmienią obecne decyzje regulatora" - jakoś na razie nie widać ze strony sądów "zmiany oblicza ziemi, tej ziemi".

  • 0

    12.  2007-04-20 17:46:13

    A ciekawe co zrobią z pre-paidami Orange w związku z nowym pakietem w Heyah? Moim zdaniem nic, bo stwierdzą, że nie tylko Play, ale i Heyah ze swoją ofertą nie jest dla nich konkurencją, ale oczywiście ich szanują:P

  • 0

    13. ~Rebel  2007-04-20 18:06:29  host: il30.internetdsl.tpnet.pl

    A z mojej analizy wynika, że przedstawiona mi oferta utrzymaniowa jest do d..., więc zmykam do Playa po pięciu latach w Idei/Orange.

  • 0

    14. ~hbmm  2007-04-20 19:55:02  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    a ja od dzis jestem w play przeniosłem numer z orange naprawde warto wszystko działa jak nalezy pozdrawiam wszystkich

  • 0

    15. ~stelle  2007-04-20 22:50:38  host: dsx16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    widzę, że Orange olewa zagrożenia. Ta firma jest po to, żeby być, a nie żeby mieć klientów. Niech pani prezes poczyta komentarze pod takim artykułami jak ten, to szybko zmieni śpiewkę... A jaki skutek osiągnie kampania Play to sie okaże jak podadzą wyniki sprzedaży :P

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2007-04-21 00:35:34  host: nat-go2.aster.pl

    wacuś7. GPO to b.inteligentna kobieta i głupot nie gada. Łaskawie więc weź się...wyloguj. Wykazała się wprawdzie kiedyś naiwnością uważając, że UKE wyegzekwuje wypełnianie przez niezależnych operatorów ustawowych obowiązków. Prywatnie: może być ERAdom, to dlaczego nie zaproponować każdemu po pomarańczy?

  • 0

    17. ~inter  2007-04-21 15:14:31  host: public-gprs37312.centertel.pl

    Orange mnie dobija :( smutne czekałem aż coś zrobia w końcu a jak na razie , po 6 latach w sieci i 8 telefonach w orange, płace 80gr po za sieć za min, 1zł za mms po za sieć!!!! (POP) i 20 gr za sms. Kilka nowych usług wprowadzili które to usługi od dawna działają w innych sieciach, Płace ponad 200zł za tel na miesiąc, i mam wielkie g....wno a pani prezes mówiąc ze nie zamierzają nic z tym zrobić namówiła mnie jednocześnie do ucieczki np.: do PLAY ładne logo, świetna kampania reklamowa

  • 0

    18. ~inter  2007-04-21 15:19:23  host: public-gprs37312.centertel.pl

    Zamiast pocieszyć klientów, to ona ma ich w d... jej ładnie ubrana w słowa wypowiedź można zapisać krócej, NIE LICZCIE ZE BEDZIE TANIEJ PLAY I TAK JEST DALEKO W TYLE WIEC NIE MAMY SIE O CO MARTWIĆ NIE MUSIMY OBNIZAĆ CEN!!! Właśnie w ten sposób odebrałem wypowiedź pani prezes. I ktoś słusznie powiedział Niech ona sobie te komentarze poczyta niech jej w pięty pójdzie bo naprawde takimi tekstami to ona może mówić do kogoś komu naprawde obojetne ile płaci za minute i czy to jest 1 gr czy 2zł . ŻENADA!!!! ORANGE WSTYDŹCIE SIĘ !!!

  • 0

    19. ~inter  2007-04-21 15:25:24  host: public-gprs37312.centertel.pl

    Przepraszam ze tak dużo miejsca tu zajmuje ale wprost mnie skręciło jak to usłyczałem. Zmuszają obecnych klientów do korzystania z orange.pl, obiecują że ceny nie ulegną zmianie!!! , usługa kto dzwonił niby taka innowacyjna w Orange, inni mają ta usługe od dawna i działa miliardy razy sprawniej i lepiej, a w orange to jest jeden wielki niewypał, kurde niech ktoś to jej wyśle ona dojeżdza klientów to może warto w końcu ją dojechać!!!! zobaczymy kto lepiej wyjdzie!!! klienci mają do wyboru innych operatorów, sieć bez klientów przestanie istnieć!! a jak ona ma swoich klientów za kretynów to ja sie do nich nie chce zaliczać ---> uciekam do PLAY a ich kampania reklamowa jest boska.

  • 0

    20. ~inter  2007-04-21 15:32:49  host: public-gprs37312.centertel.pl

    powracając do kampanii reklamowej: sam widziałem jak ludzie reagują na kampanie reklamową PLAY. wchodze do marketu w mojej 40tyś wiosce patrze a stadko nastolatków wpatruje się na nalepkę z napisem " PRZEPISZ SOBIE TO NA KARTKE BEDZIESZ MIAL CO POCZYTAĆ W DOMU" na dole tej BIAŁEJ naklejki w kształcie logo PLAY BYŁ malutki napis PLAY. byłem w szoku taki miły zaskocz , z tej reklamy wyciągłem wniosek ze play daje ci to co chcesz "chcesz napis weź go sobie" świetna kampania reklamowa i wróżę jej świetną przyszłość, Do klientów trzeba podejść z jajem i z uśmiechem !!! POP spokojnie mógłby walczyć z nimi mają fajne logo ale ich kampania była taka sztywna i usługi tak beznadziejne że hej !!! wchodze do małego punktu ksero i deptam po logo PLAY a gdzie są reklamy POP???chyba tylko w kioskach na starterach orange... . POP UMIERA ZABIJA GO KONKURENCJA I CENY JAK ZA MIĘDZYNARODOWE!!!!

  • 0

    21. ~inter  2007-04-21 15:47:58  host: 217.116.101.72

    ale szanowna pani prezes uprzedza wszystkich ze nie zamierza z tym nic robić !! BULWERS MNIE ZŁAPAŁ!!!! kiedyś byłem wielbicielem orange byłem zakochany w tej sieci ale ostatnio przeginają !!!! od 3 miesięcy zgłaszam ze w miejscu w którym mieszkam pomimo maksymalnego zasięgu nie moge się dodzwonić nawet na alarmowe i wysyłac sms!!! a jak wysyła sms to ok 5-6 minut !!! gdzie indziej działa ok ale nie u mnie!! mam nokie 6020, 6030, 3220, siemensa ax72, motorole V3 i żaden z tych telefonów nie działa tutaj i w promieniu jakiś 200-300 metrów a wczesniej działało- zgłaszałem to kilka razy ale oni mają to gdzieś!!! to kolejny powód do zmiany operatora!!! wiem tylko tyle ze w ksiązce tel mam ok 200-300 numerów i połowa z nich jest w orange, jeśli bedzie tak dalej z pewnością namówię znajomych zeby przeszli do konkurencji, każdy na to pójdzie po prognozach pani prezes, i po tym jak traktują klienta, mam rozumieć ze ucieczke do PLAY ma uniemozliwić ten myk w nowym planie 75gr do play 60 do innych... . Żenada czy oni mysla ze jak zmienie operatora to znajomi z orange nie bedą do mnie dzwonić bo bedą mieć do mnie drożej?? ... . rozwiazanie jest proste - inni moi znajomi też zmienią sieć na PLAY i wtedy wszyscy bedziemy mieć do siebie taniej... . numer można zabrać ze sobą wiec nie ma najmniejszego zamieszania z numerami, Orange się poniża!!!

  • 0

    22. ~ukenamuniu  2007-04-22 21:01:41  host: nat-go2.aster.pl

    inter21: Chyba jesteś w dołku(propagacyjnym). Jesteś abonentem mobilnym a nie stacjonarnym, rusz się, podejdź do okna, podnieś żaluzje, przepiłuj kraty, zamień blachę na dachówkę, kombinuj. Sieci komórkowe nie świadczą usług powszechnych! Nie wszędzie musi być sygnał. Jeżeli wiesz co masz robić, to co tak się miotasz? Chyba że jesteś taki niezdecydowany i chcesz by inni poparli Twoją niechęć do Orange. Tej sieci nie znam, mam w rodzinie 2 ery i 2 plusy i nie potrafię Ci doradzić.

  • 0

    23.  2007-04-23 23:02:47

    Orange z 12 milionami klientow nie czuje sie zagrozony - to zrozumiale. Problem pojawi sie, gdy zobacza, ze w perspektywie czasu odchodzi od nich tyle samo (co teraz) albo wiecej ludzi do Play. Moze wtedy sie zorientuja, ze cos jest nie tak? Nie bardzo rozumiem polityke Orange/TP SA - to ewidentne robienie z ludzi idiotow mowia, ze ich klienci sa zadowoleni? Bzdura! Nikt nie chce placic wiecej za takie same uslugi! Gdybym byl klientem oragne poczulbym sie urazony.. :/

Dodaj swoją opinię