Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prezentacja LTE w Plusie

Prezentacja LTE w Plusie

Ringu 25 Listopada 2010 09:05

0 0

29. listopada w Warszawie odbędzie się specjalna konferencja, na której Polkomtel zaprezentuje technologię LTE.

To już kolejne spotkanie tego typu. Wcześniej telekom przedstawił testową instalację sieci LTE w Krynicy Zdroju. O tym wydarzeniu pisaliśmy więcej w tej wiadomości.




LTE ma być następcą HSPA. Umożliwia kilkunastokrotnie szybszy transfer danych sięgający 100 Mb/s, przy opóźnieniach rzędu 10 milisekund.

Najprawdopodobniej podczas nadchodzącej prezentacji Plus udzieli bardziej konkretnych informacji na temat wdrażania tej technologii w swojej sieci. Więcej na ten temat postaramy się przekazać już wkrótce.

Źródło tekstu: Polkomtel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~jh  2010-11-25 10:11:19  host: public47129.xdsl.centertel.pl

    mieszkam w terenie górzystym-mam problem zeby zlapac zasieg w domu....

  • 1

    7. ~jula  2010-11-25 10:14:37  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    Szalony: Plus opracowywuje plan przeniesienia wszystkich mieszkańców Twojej miejscowości do Łodzi :) Nie będzie juz problemu :)

  • 0

    8.  2010-11-25 10:19:42

    Wcale sie nie zdziwie jak Era u mnie predzej 3nodeB uruchomi niz Plus zrobi drugi nodeB lub hspa+ , w lodzkiej aglomeracji- Era widac ze siec 3g rozbudowuje duzo bardziej niz inne sieci , o Play i Orange nie wspomne bo te sieci z 3G u mnie nie graja roli - Play ze wzgedu na fatalna jakosc techniczna i konfiguracje nodeB a Orange za ilosc nodeB ma ich nawet mniej od Play .

  • 0

    9.  2010-11-25 10:22:20

    Jula a to przepraszam ;) to ja poprosze bym mial nodeB 100metrow od okna i bezposrednia widocznosc i zeby sektor dmuchal mi prosto w okno :D ( najgorzej byc pomiedzy... sektorami ;)

  • 1

    10. ~zbigi  2010-11-25 10:22:45  host: dagon.aonet.pl

    Konkurencja rozstawia nadajniki, a PLUS prowadzi badania i organizuje konferencje ...

  • 0

    11.  2010-11-25 10:34:28

    Dlatego Plus stawia się w roli "lidera technologicznego", a nie jako "najszybciej rozwijająca się sieć w Polsce" :-)

  • 0

    12. ~adi  2010-11-25 10:56:37  host: 77-253-201-116.ip.netia.com.pl

    iPlusa może mieć ponad 90% Polaków, a Playa ile? Dużo mniej, bo Play ma małe pokrycie zasięgiem, albo korzysta z roamingu w Plusie co nie zawsze działa.

  • 0

    13. ~klient  2010-11-25 11:03:35  host: user-46-112-157-232.play-internet.pl

    Fajnie tylko gdzie testy i kiedy oferta internetu w technologii CDMA w Plusie.

  • 0

    14. ~felippe  2010-11-25 11:35:41  host: dov45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13 CDMA widać sobie Plus darował i to na dobre. Co do LTE to przecież nic się nie stanie na raz i od razu, zobaczymy jak będą przebiegać najpierw testy w Warszawie.

  • 0

    16. ~grzala99  2010-11-25 12:10:03  host: edr178.internetdsl.tpnet.pl

    @5: też w Alexie mieszkam i to że zasięg zamiast się poprawiać to się pogorszył spowodowało że opuszczam tą sieć. Kiedyś plus mógł się chwalić najlepszą jakością usług i zasięgiem a teraz według mnie jest już za Play.../grzala99

  • 0

    17.  2010-11-25 12:15:41

    "Gdzieś tam" w "warszwce" Plus będzie sobie prezentował LTE, a w mojej mieścinie stoją (i działają) już od jakiegoś czasu dwie stacje Play UMTS (HSDPA), Plusa (lydera technologicznego) ani jednej, jedynie EDGE.

  • 0

    21.  2010-11-25 12:36:30

    16 Fakt Plus sie pogarsza , co do Play to ma u nas hspa+ ale predkosci sa slabe i blokowane . 19 nie denerwuj sie - nie pomyslales moze ze ja jestem psychologiem ? Mozesz nie odpisywac bo twoje komentarze napewno nie wnosza nic do tematu i z mojej strony pozostana bez odpowiedzi.

  • 0

    22. ~berdys  2010-11-25 12:38:32  host: ip-94-42-44-84.multimo.pl

    Plus sie rozwija, taaaaaaaaaaaaaa a w malopolsce króluje gprs , dodatkowo tak jakby Polsat zrobil w3 w przyslowiowego ciu*a....

  • 1

    23. ~...  2010-11-25 13:13:19  host: 212.2.126.225

    A mnie martwi co innego. Opertorzy sobie w kulki lecą jeśli chodzi o umowy na 12 bez modmów. Plus zlikwidował rababt 25% przy okazji wprowadził niekorzystne limity na razie to tylko na papierze ale widomo że teraz legalnie mogą obcinać prędkości. Orange też zamist rabatu 25% oferuje 10%. Era ma to gdzieś i tylko opcja 2GB bez modemu jest tańsza a co ciekawe nie ma jej nawet na stronie.Przedłużenie bez modemu jest droższe niz z modemem, a jedyna szansza na krótszą umowę to umowa na czas nieokreślony za takie same pieniądze i z tym samym limitem co z modemem ale atywacja płatna więcej. Jedynie Play wyróżna się na plus bo oferuje naprawdę duży rabat dla umowy bez modemu, ale wiadomo Play nie jest dla każdego dostępny. A jeszcze gorzej że takie praktyki przechodzą bez echa na portalach telekomunikacyjnych z Telepolis włącznie. Smutne to. Szczególnie że np. w Niemczech sieć dyskontów spożywczych jako wirtulny opertor może zaoferować 5GB limit z lejkiem za 60zł i to bez żadnej umowy a połączenia telefoniczne wcale nie są tańsze niż u nas. O zarobkach nie piszę bo to sprawa dość oczywista. Piszę to mając nadzieję że może w końcu w tym kraju przestaniemy prówbować każdego zrobić w balona jak tylko jest okazja. Przestaniemy? Dodam że rola środków przekazu w tym jest ogromana bo mają siłę opinitwórczą. Pozdrawiam.

  • 0

    25. ~ala  2010-11-25 13:34:41  host: 93-181-162-129.internetia.net.pl

    A modemy już są LTE/hspa na 900/2100Mhz? Myślę iż taka stacja nodeB/LTE to będzie 900LTE+GSM+1800DCS+2100HSPA, takie wszystko w jednym Huawei oferuje? No i zasilanie takiej stacji... 2x150Mbits chyba minimum...

  • 0

    26.  2010-11-25 16:29:47

    Zobaczymy co plus pokaze. Zapewne Aero zwiazane z Solorzem troche podraznilo dume i podwazylo opinie "lidera technologicznego" wiec zaczyna brac sie do roboty. Prawda jest taka ze Solorz ostro idzie do przodu z tym LTE i troche operatorom to nie na reke bo HSPA+ ma jeszcze wystarczajacy zapas mocy (dla zwyklego usera nawet 7,2mBit to za duzo) a tutaj wyskakuja przed szereg z LTE na 1800MHz

  • 0

    27. ~@26  2010-11-25 17:30:11  host: 212.2.126.225

    hehe ale jak to będzie ładnie wyglądać np. w play LTE ograniczone do 1mbit/s albo realnie 40kbit/s bo postawią LTE a stacje jak stały na radioliniach tak będą stały :D

  • 0

    28. ~Adaś  2010-11-25 18:09:37  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    @23 tylko że i tak stali klienci biorąc coś w Erze dostają -10zł rabatu stałego więc jest nieźle. Co do Plusa no bierze się bierze zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale Plus na długi czas sobie odpuścił walkę czas pokaże.

  • 0

    29. ~...  2010-11-25 22:57:10  host: 212.2.126.225

    @23 Stali klienci co mają aktywację TELEFONICZNĄ. Mam między innymi blueconnecta trzeci rok i według Ery nawet 1zł obniżki czy jakakolwiek obniżka na aktywacje drugiego mi się nie należy.

  • 0

    30. ~ps.piotr  2010-12-08 12:02:43  host: inet20909nc-0s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ja właśnie korzystam z blueconnecta na kartę i mam w Warszawie na Mokotowie i w Centrum HSPA+ Szybkość jest nawet dobra pingi czasem poniżej 90ms.W iplusie na kartę tylko HSDPA/HSUP.A Play też ma HSPA+ ale max 1Mbit/s

Dodaj swoją opinię