Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prenumeraty czasopism w App Store?

Prenumeraty czasopism w App Store?

Q! 16 Września 2010 07:36

0 0

Apple przymierza się do wprowadzenia do swojego sklepu mobilnego, App Store, możliwości zakupu prenumeraty czasopism przeznaczonych dla iPada - wynika z informacji do jakich dotarł serwis MercusryNews.

Według informacji do której dotarł serwis, w niedalekiej przyszłości Apple poinformuje o swoim pomyśle na dystrybucję magazynów i czasopism dla swojego tabletu, iPada. Wraz z prezentacją miałyby być podane również informacje na temat kosztów takiego rozwiązania.

Według wciąż niepotwierdzonych informacji, model biznesowy Apple zakłada pobieranie 30% przychodu z każdego sprzedanego egzemplarza magazynu lub prenumeraty. Jest to taki sam sposób rozliczania jak w przypadku aplikacji oferowanych poprzez App Store.

Nowością jest tutaj również procent pobierany od wpływów wydawców z reklam zamieszczanych w sprzedawanych poprzez App Store publikacjach elektronicznych. Wielkość ta miałaby wynosić 40%. Co na to wydawcy? Nie są zachwyceni tym pomysłem.
I chodzi tu nie tylko o procent zabieranych wpływów, ale również o sposób dystrybucji elektronicznych wydań gazet. Mieli oni bowiem nadzieję na niezależną ich dystrybucję (jako dodatek do tradycyjnych wydań), jednak na takie działanie zgody może nie wyrazić Apple.

Sami wydawcy woleliby płacić Apple jedynie opłatę zryczałtowaną, zamiast zależną od wpływów. Jednak wiele wskazuje na to, że taka opcja w ogóle nie będzie wchodzić w grę i albo wydawcy zgodzą się na warunki Apple, albo nie wejdą na ten niewątpliwie lukratywny rynek.

I nie ma się czemu dziwić. Wszystko dlatego, że, według analityków, Apple ze swoim iPadem może dominować na rynku tabletów jeszcze przez kilka kolejnych lat. Tak więc to on rozdawać będzie karty w tym segmencie rynku i dyktować warunki współpracy.

Sytuacji nie poprawia fakt, że obecnie żaden z konkurentów Apple nie zaproponował i zanosi się na to, że nie zaproponuje w najbliższej przyszłości, podobnej usługi. Tak więc po raz kolejny Apple może przetrzeć nowe szlaki i stać się potentatem w nowym segmencie rynku.

Źródło tekstu: MercuryNews     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Nareszcie!  2010-09-16 08:16:48  host: chello089079057230.chello.pl

  Mam nadzieję, że będzie to dostępne w Polsce. Brakuje mi poczytania Wprosta, czy Newsweeka na iPadzie :).

 • 0

  2.  2010-09-16 08:33:31

  Jest aplikacja oferujaca wszystkie polskie tytuły dostępna dla iPada ;)

 • 0

  3. ~  2010-09-16 11:49:04  host: t21-06.opera-mini.net

  A dla mnie jest dokladnie odwrotnie. To Apple jest w gorszej pozycji negocjacyjnej. Ma duza konkurencje (smartfonowa) a sama idea tabletu moim zdaniem glownie pod gadzeciarzy. W ogole zreszta problem wydaje sie dziwaczny. Nie mozna zrobic tej prenumeraty przez operatora? I co, Apple blokowaloby w takim razie strony internetowe wydawcy?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-55-174.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet