Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Premiery Microsoftu na MWC 2009

Premiery Microsoftu na MWC 2009

Q! 6 Lutego 2009 13:38

0 0

Nadchodzące targi Mobile World Congress to dobra okazja dla producentów telefonów i oprogramowania z nimi związanego do zaprezentowania swoich nowych produktów. Nie inaczej będzie w przypadku Microsoftu, który zamierza przedstawić usługę SkyBox.

SkyBox 1.0 to usługa, która pozwoli użytkownikowi na synchronizację prywatnych danych znajdujących się w telefonie. Kontakty, wiadomości, wpisy z kalendarza oraz pliki znajdujące się w pamięci telefonu będzie można w łatwy sposób zabezpieczyć tworząc ich kopię zapasową. Również w dowolnym momencie będzie można przywrócić ich zawartość w telefonie lub dzielić się nimi z przyjaciółmi.
W połowie roku ma się pojawić wersja 1.5, która będzie działać w trybie on-line. Mają być dostępne aktualizacje do dwóch wersji - standard oraz "Premium", chociaż jeszcze nie wiadomo jakie będą pomiędzy nimi różnice. Będzie ona kompatybilna z telefonami pracującymi pod kontrolą systemu Windows Mobile w wersji 6.1 oraz 6.5 oraz kilkoma telefonami innymi niż smartfon.

Dopiero wersja 2.0 przyniesie prawdziwe zmiany. Ma ona być kompatybilna z szerokim wachlarzem usług Microsoftu, w tym także z platformą Live Mesh, służącą do synchronizacji danych. Wersja ta umożliwi zarządzanie telefonem z poziomu Internetu - pobieranie oraz instalowanie nowych dzwonków, tematów graficznych, aplikacji muzyki oraz filmów wideo będzie dostępne za pomocą komputera. SkyBox 2.0 ma być również w pełni zintegrowany z usługą SkyMarket, o której pisaliśmy w tej wiadomości. Pozwoli ona użytkownikowi na zakup aplikacji wprost z poziomu telefonu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku AppStore czy Android Market.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~żabcia  2009-02-06 14:01:21  host: f143-060.opera-mini.net

  Jak to nadchodzące targi CES? To redakcja zna już nowości na CES 2010? Bo tegoroczne odbyły się 8-11 stycznia i podobno był tam wasz wysłannik.

 • 0

  2.  2009-02-06 14:37:58

  Zabcia: no kolega zrobil wtope, a ja nie zauwazylem. Mnie ratuje to ze mam grype i temperatury troche.

 • 0

  3.  2009-02-06 23:54:05

  SirmarK zdrowia więc życzę! Ten kierunek Microsoftu mimo, że prowadzi ścieżką wytyczoną przez konkurencją, jest bardzo dobry - oby się tylko Microsoft nie wy... ;-) Dopóki będą myśleć o intuicyjności dobrze temu wróże

 • 0

  4. ~dup  2009-02-25 14:34:59  host: host-80-252-2-79.gazeta.pl

  no przeca nadchodzace mwc nie ces

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet