Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Premiera usług IMS

Premiera usług IMS

sirmark 10 Listopada 2005 02:36

0 0

Infineon Technologies AG i Kineto Wireless ogłosiły, że udało im się z powodzeniem stworzyć dwie nowatorskie technologie, dzięki którym możliwe będzie szybsze zaoferowanie usług IMS w szerokopasmowych sieciach Wi-Fi.

IMS to otwarta, standaryzująca rdzenie IP sieci telefonicznych i multimedialnych specyfikacja przeznaczona dla operatorów, którzy należą do projektu partnerskiego telefonii trzeciej generacji (3GPP). Globalnym standardem 3GPP dla łączności komórkowej i Wi-Fi jest UMA, które zapewnia m.in. możliwość komunikacji pomiędzy różnymi operatorami oraz przełączanie pomiędzy sieciami komórkowymi, a sieciami WLAN.
Demonstracja nowego rozwiązania składała się z klienta IMS Infineona dla telefonów komórkowych, który współpracował z klientem UMA firmy Kineto, w oparciu o platformę sprzętową GSM/GPRS/EDGE-WiFi. Pokaz zaprezentował sposób, w jaki UMA zapewnia kontynuację sesji, realizowaną w oparciu o rozwiązania IMS i aplikacje "push-to-talk", w momencie przełączania się telefonu komórkowego pomiędzy zasięgiem sieci GPRS i Wi-Fi.

Dzięki UMA, użytkownik mobilny zainteresowany usługami przesyłania bogatych multimedialnie treści, zyskuje większą transmisję danych oraz mniejsze opóźnienia przy korzystaniu z sieci Wi-Fi. Operatorzy i producenci telefonów komórkowych szykują się do uruchomienia usług IMS już na początku przyszłego roku.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-11-10 13:53:31  host: host-81-190-154-206.olsztyn.mm.pl

    eh kiedy to unas bedzie :(

  • 0

    2. ~xxx  2005-11-10 17:39:27  host: dzp246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ech... marzycielu...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-22-2-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz wzmacniaczy sygnału w domowej sieci Wi-Fi?

TP-Link RE270K - wzmacniacz Wi-Fi i inteligentne gniazdko w jednym

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet