Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Premiera urządzeń z rodziny Fritz! na polskim rynku

Premiera urządzeń z rodziny Fritz! na polskim rynku

sirmark 20 Lutego 2013 22:04

5 1

Firma AVM wprowadza na polski rynek urządzenia z rodziny Fritz! przeznaczone dla domu: wielofunkcyjny router, powerline oraz WLAN repeater.

Urządzenia Fritz! zostały włączone do oferty największych polskich dystrybutorów sprzętu IT. Wysoka niemiecka jakość urządzeń oraz prostota ich obsługi to najważniejsze atuty, którymi chwali się firma AVM.

Fritz!Box 3270 łączy funkcje bezprzewodowego routera i serwera mediów; pozwala na podłączenie wszystkich komputerów w domu lub biurze do sieci Internet za pośrednictwem linii ADSL/ADSL2+ lub łączy kablowych oraz bezprzewodowo w standardzie WLAN 802.11 a,b,g, n (w pasmie 2,4 GHz oraz 5 GHz). Ponadto FRITZ!Box oferuje możliwość korzystania z internetu mobilnego za pomocą modemów USB HSPA/LTE. Posiada cztery porty Ethernet oraz port USB 2.0, do którego można podłączyć drukarkę i twardy dysk.

Rozszerzona funkcjonalność NAS z serwerem mediów i zintegrowanymi zasobami mediów online daje użytkownikom dostęp do mediów takich jak muzyka, zdjęcia czy filmy z dowolnego miejsca w sieci. Aktualizowane oprogramowanie zawiera dodatkowe funkcje takie jak firewall, kontrola rodzicielska, tryb nocny WLAN czy wirtualną sieć bezprzewodową dla gości.
Sugerowana cena urządzenia to 399 zł.




avm fritzbox 3270 avm fritz repeater 300e avm fritz powerline 500e

Fritz!WLAN Repeater 300E zwiększa zasięg i wydajność sieci. Wzmacnia sygnał zarówno szybkich sieci WLAN N 300 Mbit/s, jak również starszych sieci w standardach 802.11 b, g i a. Wszystkie dane są bezpiecznie szyfrowane i przesyłane w pasmie 2,4 albo 5 GHz. Oferuje zintegrowany port Ethernet, pozwalając na włączenie do domowej sieci bezprzewodowej urządzeń bez funkcji WLAN, takich jak telewizor, odtwarzacze multimedialne, odbiorniki telewizji satelitarnej, drukarki i sieciowe dyski twarde. Sugerowana cena to 299 zł.

Fritz!Powerline 500E łatwo i wygodnie rozszerza domową sieć poprzez istniejące przewody linii elektrycznej. Każde gniazdko elektryczne w domu może być wykorzystane do ustalenia połączenia sieciowego. Prędkość przesyłu danych do 500 Mbit/s zapewnia wsparcie dla wymagających szerokopasmowych usług, takich jak wideo HD czy telewizja internetowa. Domyślnie aktywowane szyfrowanie zapewnia bezpieczny przesył danych. Fritz!Powerline jest dostępny jako zestaw dwóch adapterów w cenie 349 zł.

Źródło tekstu: AVM     

Dodaj do:

Tagi: avm | router

w sumie: 18
  • -2

    1.  2013-02-20 22:16:48

    "Wysoka niemiecka jakość urządzeń " że w sensie z Chin?

  • 0

    2.  2013-02-20 22:21:19

    Nie wiem jak wy ale ja co pierwsze zobaczyłem to "Fritzl". Jak doczytałem tytuł to oczywiście wyjaśniło się... ;) No ale przez ten ułamek sekundy pomyślałem sobie co Fritzl ma wspólnego z telekomami aby na telepolis się pojawić... :/

  • 1

    3. ~Bob  2013-02-20 22:24:32  host: public40169.xdsl.centertel.pl

    Ciekawe, czy Fritzl ma zasięg w piwnicy... sorry!

  • 1

    4. ~  2013-02-20 22:33:38  host: nat2-96.ghnet.pl

    @1: urządzenia firmy AVM produkowane są w Niemczech.

  • 0

    5. ~emswisnia  2013-02-20 22:42:22  host: h-195-22-127-230.euronet.net.pl

    Polecam urządzenia tej firmy sam używam już 4 lat i polecam, szczególnie routery z bramka voip :) dają dużo możliwości i często powstają nowe softy tym bardziej tworzone przez użytkowników.

  • 2

    6. ~  2013-02-20 22:47:33  host: v29-13.opera-mini.net

    Fritzl chyba a nie Fritz. Joseph Fritzl

  • 0

    7. ~MacMaciek  2013-02-20 22:49:44  host: 89-76-16-101.dynamic.chello.pl

    dokładnie, też używam parę lat... teraz juz cała rodzina ma fritze z VOIPem kupione jako używane na ebay. Raz skonfigurowane i można zapomnieć. Wg mnie cena wyższa od marketowej ale uzasadniona.

  • 0

    8. ~  2013-02-20 23:41:10  host: public92128.xdsl.centertel.pl

    Najciekawszą opcją dodaną ostatnio do oprogramowania jest możliwość podłączenia modemu gsm i wykonywania przez niego połączeń komórkowych. Wówczas jeśli posiadamy wersje Fritza box fon możemy wybierać czy połączenie z telefonu domowego ma iść przez linię stacjonarną, voip czy komórkową, a więc w skrócie zrobili z rutera dodatkowo bramkę gsm.

  • 0

    10. ~  2013-02-21 06:17:50  host: public-gprs45512.centertel.pl

    Wolę asusa rtn16 z tomato . o wiele więcej funkcji a cena niższa.

  • 0

    11.  2013-02-21 07:52:33

    @ 7 - napisz coś więcej. Modele ? Warunki pracy ? Budynek ? Zakłócenia ?

  • 0

    12. ~krysy  2013-02-21 07:54:43  host: ip-37-209-150-243.free.aero2.net.pl

    dobrze że pochwalili się też niską ceną

  • 0

    13. ~  2013-02-21 10:31:10  host: host31-42-29-169.tvkdiana.pl

    Fritze znane są w Polsce przede wszystkim z VoIP-a, pozostałe urządzenia raczej nie odniosą sukcesu u nas ze względu na cenę. Zaczynają też nie od najnowszych modeli. Mogliby zacząć współpracę z TP w dodawaniu ruterów za złotówkę albo z Plusem - rutery LTE

  • 0

    14.  2013-02-21 10:32:08

    Fritz! Box Fon XXXX to bardzo ciekawe urządzenia. Cieszą się zasłużoną renomą wśród osób, które interesują się voipem. Jednocześnie ich producent, firma AVM , wogóle nie ma ochoty podbijać rynku polskiego. Większość bramek pochodzi z odsprzedaży poprzez ebay/allegro. Pierwszą bramkę/router/centralkę kupiłem ok. 6 lat temu od poznańskiego dystrybutora za spore pieniądze - ok. 500 pln. Dzięki cenom TPSA zwróciła mi się po 10 miesiącach. Obecnie mam już trzeci model tej firmy. Wszystkie pozostałe nadal działają w mojej rodzinie. Szkoda się ich pozbywać. To co opisuje artykuł to inna odnoga produkcji czyli sam router. IMHO nie warto tyle płacić za niego bo za tą cenę na aukcji można kupić kombajn 7240 lub 7270 . Firma AVM daje 5-cio letnią gwarancję na swoje produkty czyli zazwyczaj mamy jeszcze 3 lata dla nas po odsprzedaży przez Niemca.

  • 0

    15. ~voipowiec  2013-02-21 11:06:24  host: 178-37-1-6.adsl.inetia.pl

    Sprzedać i sprzedać i sprzedać. Dlaczego nie chcą pomagać przy zmianie softu na annex A w starych modelach routerów z voip?

  • -1

    16. ~Firtzl  2013-02-21 11:15:49  host: v27-12.opera-mini.net

    Informuje,iz witek to fritzl.

  • 0

    17. ~fritz  2013-02-21 11:56:03  host: rps7326.ovh.net

    Obiektywnie sprzęt BARDZO poprawny. Aktualnie używam 3 w tym pierwszy, fritzbox fon ata z Betamax'em skonfigurowany... ~2004 roku działa do dzisiaj - brak zastrzeżeń! Generalnie do tej pory AVM dwukrotnie próbował już wejść na polski rynek - z nikłym rozmachem i jeszcze mniejszym skutkiem. Może tym razem będzie lepiej. Może źródłem problemów jest relatywnie bardzo wysoka cena urządzeń? Jednak w mojej ocenie jest adekwatna do jakości. W tym momencie praktycznie jedynym miejscem zakupu fritz'ów w PL jest Allegro. To też jest duża niedogodność. Urządzenia są używane, niewiadomego pochodzenia, najczęściej natywnie w wersji niemieckiej, często z ,,autorskim" oprogramowaniem. Specyficzna polityka cenowa firmy i dotowanie urządzeń przez niemieckich operatorów powoduje że wersje DE są znacznie tańsze i dostępniejsze, a trzeba się naprawdę ostro natrudzić aby z fritz'a w wersji DE przerobić na fritz'a w wersji INTERNATIONAL! Dostępna jest wersja open ich systemu - freetz!

  • 0

    18. ~  2013-02-21 12:50:05  host: host31-42-29-169.tvkdiana.pl

    Do 15 Nie pomagają przy zmianie softu bo starsze modele nie mają sprzętowego wsparcia dla obu annex-ów. Co z tego że zmienisz oprogramowanie na annex A skoro sprzętowo dalej masz Anenex B?

  • 0

    19. ~oko  2013-10-01 02:25:39  host: user-5-173-221-56.play-internet.pl

    Urzadzenia od AVMa robimy w Obornikach Śl pod Wrocławiem :-)

Dodaj swoją opinię