Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Premiera Symbiana Belle już tuż

Premiera Symbiana Belle już tuż

Q! 23 Sierpnia 2011 08:36

0 0

Na 24. sierpnia Nokia zapowiedziała wielkie wydarzenie. Jakie? Tego oficjalnie nie zdradziła, jednak zrobiła to prezentacja z zapowiedzią tego wydarzenia, która udostępniona została w sieci.

Wydarzenie poprzedzone zostało prezentacją, która trafiła do sieci i miała budować napięcie. Jednak w całym tym pośpiechu, i zapewne z emocji, ktoś nie zmienił nazwy pliku, w którym znajdowała się owa prezentacja - informuje GSMArena.

Jak nietrudno się domyśleć, nazwa z reguły idealnie oddaje treść tego, co znajduje się pliku. Jak zatem był nazwany plik z prezentacją? Belle teaser (ang. pot. zapowiedź). No cóż - wygląda więc na to, że budowane od kilku dni napięcie nie będzie aż tak duże, jak tego chciała Nokia.




Emocji nie zabraknie natomiast przed informacją o tym, kiedy Symbian Belle zostanie udostępniony użytkownikom. Obecnie tylko posiadacze modelu N8 otrzymali przedsmak tego, jakie zmiany Belle wprowadzi we wbudowanym w ich telefon aparacie. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

O zmianach, jakie kompleksowo wprowadzi Symbian Belle do smartfonów Nokii pisaliśmy i pokazywaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 1

    34.  2011-08-23 12:04:59

    @33, to prawda, nie było narzekań na Symbiana w czasach N70 i N73, kiedy nie miał za bardzo bezpośrednich konkurentów. To właściwie koszmarne trojaczki 5800-5530-5230 i spazmatyczne próby ich odświeżenia (X6, C6, C5-03) wywołały (słuszną) falę krytyki, którą trudno będzie teraz jakkolwiek zatrzymać.

  • 0

    35. ~x  2011-08-23 12:15:52  host: 92.251.169.235.threembb.ie

    android: Skype nie działa przez bluetootha, kiepska jakość rozmów - nie wiadomo z którego głośnika/słuchawki aktualnie dźwięk zostanie odtworzony symbian: Skype działa przez bluetootha, dobra jakość rozmów - wszystko jest jasne i oczywiste

  • 0

    36. ~Mike  2011-08-23 12:19:55  host: 178-37-146-138.adsl.inetia.pl

    @ 30 Trafiłeś w sedno.

  • 0

    37. ~...  2011-08-23 12:22:41  host: 178.180.43.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @35 Nigdy nawet nie próbowałem odpalać skypea przez bluetootha (na żadnym sytemie w telefonie). Jakość rozmów mam bardzo dobrą i głośność wysoką. Jak widzisz nie mam wyjścia, zagiąłeś mnie i muszę najpóźniej jutro kupić sobie telefon z symbianem... PS a tego fragmentu "nie wiadomo z którego głośnika/słuchawki aktualnie dźwięk zostanie odtworzony" nie rozumiem. Kto tego nie wie, Ty?

  • 0

    38.  2011-08-23 12:24:57

    #34 - ja myślę, że to krytyka dla samej krytyki jest :) Naprawdę Symbian w tych modelach które podałeś tak bardzo zniechęcał ludzi do korzystania z Nokii że wybierali Avilę czy Monte (bez Androida)? Moim zdaniem ludzie nie wybierali (i nadal nie robią tego do końca świadomie) telefonu dla jakiegokolwiek systemu. Na każdym z nich tak samo dla 90% się rozmawia i pisze smsy. Bardziej Nokia "przegrała" na polu designu dotykowych telefonów - pewnie sami nie wiedzieli że będzie na to takie zapotrzebowanie. Idzie sobie taki Kowalski do Ery czy Orange, przedłuża umowę i miał do wyboru albo Monte za 1-49zł, który jest ładny i stylowy, albo którąś z tych Nokii która gorzej wygląda i jeszcze nie jest za złotówkę. Tu jest moim zdaniem przyczyna wyprzedzenia Nokii przez Samsunga w dotykowcach, a nie dlatego że producent X czy Y ma Androida ;) Ale to tylko moje zdanie... ;)

  • 0

    39. ~...  2011-08-23 12:30:34  host: 178.182.37.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @38 Tych zorientowanych na pewno, sam jestem przykładem. A co do tych, którzy woleli np. Avile, no cóż możesz mieć rację, ale ja tego nie wiem:)

  • 0

    40.  2011-08-23 12:31:43

    Tu macie coś więcej, bo telepolis jak zwykle nie uwzględniło wszystkich info... http://www.gsmarena.com/official_symbian_belle_update_coming_in_ two_days_-news-3031.php

  • 0

    41.  2011-08-23 12:39:32

    #39 - zorientowanych klientów jest niestety mało :) Jeszcze pół roku temu była taka sieć w Polsce, która nie widziała potrzeby wprowadzenia zwykłego pakietu 100mb - właśnie tak wygląda świadomość w Polsce odnośnie korzystania z telefonu poza dzwonieniem/smsowaniem ;) A trzeba przyznać, Samsungi wyglądają praktycznie zawsze modnie, stylowo, solidnie - a to widzi każdy kupujący.

  • -2

    42.  2011-08-23 12:51:07

    @38 kiedyś udzielałem się na forum dla laików typu samosia. Ludzie pytali i polecali tylko telefony reklamowane za 1zł lub iPhone. A jak ktoś wspomniał o Galaxy S to nie pisał o możliwościach ale o szpanie w piaskownicy. @38 kiedyś udzielałem się na forum dla laików typu samosia. Ludzie pytali i polecali tylko telefony reklamowane za 1zł lub iPhone. A jak ktoś wspomniał o Galaxy S to nie pisał o możliwościach ale o szpanie w piaskownicy.

  • 0

    43. ~...  2011-08-23 12:54:57  host: 178.180.29.135.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @41 No widzisz, wygląd to sprawa gustu. Nie mówię że ludzie nie postrzegają tego jak piszesz, ale np mi samsungi się generalnie nie podobają.Na galaxy s nie mogę patrzeć:) A np galaxy s II jest według mnie ok, choć mam minimalnie za małą dłoń lub takie wrażenie, ale nie korzystałem dłużej- może bym się przekonał.

  • 0

    44.  2011-08-23 13:16:25

    @Monstrual - widzę, że energia Cię rozpiera. Wyobraź sobie, że nie wszystko to, o czym piszą na tzw. zachodzie jest sens publikować u nas. A to o czym wspominasz, to tylko gdybania. Dlatego też nie znalazły się one w wiadomości.

  • 0

    45. ~zbyszek  2011-08-23 15:35:03  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    @Maniiak: gdyby Nokia i RIM podarzaly za rynkiem to nie bylyby w takiej sytuacji jak sa, Nokia lider smartphonow na swiecie i telefon wogole, a teraz? RIM liderem smartphonow w USA i wysoko na swiecie, a teraz? Oczywiscie zawsze dzialania Apple mozna uznac że to marketing, ale sory, sam chyba w to nie wierzysz, maja swietny produkt dzialajacy tak jak klient by chcial, dajacy tyle ile klient chcę i pewnie dlatego sa liderami (w odniesieniu zyskow i ilosci sprzedazy pojedynczego modelu). Jeżeli sukces Apple okreslisz tylko wynikiem marketingu to spadek Nokii jest wynikiem jej debilizmu, lata ekranow oporowych, brak zmian w interfejsie, mala innowacyjnosc, coraz gorsza jakosc i nudny wyglad, Bella wprowadza to co Nokia powinna miec 1,5 roku temu, N8 pojawil na rynku o 2 lata za pozno, E7 to zabawka a nie telefon biznesowy. Jak biore BB9900 (narazie hipotetycznie) do reki i mojego 9700 to widze postep, a jak biore N8 i moja byla N97 to nie widze prawie nic nowego co sklanialoby mnie do zmiany (do zmiany N97 sklonil mnie N97:-) )

  • 0

    46. ~zbyszek  2011-08-23 15:36:50  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    @40: telepolis to nie plotek.pl czy Fakt:-)

  • 0

    47. ~pixello  2011-08-23 16:36:13  host: v12-16.opera-mini.net

    Oby jak najszybciej zaczęli sprzedawać modele z WP7. Symbian może nie był zły cztery lata temu, ale teraz jest już zdaniem większości passe. WP7 pasuje do Nokii bo oferuje to z czego KIEDYŚ słynęła Nokia - intuicyjny i przejrzysty wygląd menu, czyli to co wielu producentom długo się nie udawało (pamiętacie menu w Motorolach?) Wielu klientów kupując telefon kierowało się tym, że Nokia ma prostą obsługę. WP7 to co prawda system operacyjny z założenia przeznaczony dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, ale jak zrobią budżetowy smartfon z WP7, który będzie jako tako wyglądał to... lud to kupi, bo to Nokia.

  • -1

    48.  2011-08-23 18:14:57

    @45 fajnie. Ale nie o to pytałem. Równie dobrze mógłbyś podać imię swojego psa. Pytanie dotyczyło tylko i wyłącznie kwesti aktualizacji a Ty mi jakieś pierdoły o E72 wypisujesz.

  • 0

    49. ~zbyszek  2011-08-23 18:48:44  host: 93-186-23-81.rdns.blackberry.net

    @Maniiek: Ty to jednak jestes dzieciak, przeanalizuj to co napisalem, to co odpisales i to co Ci teraz odpisalem. Jak tam matura:-) chociaż pewnie bedziesz się bal w wyniku swojej strasznej niepewnosci siebie:-)

  • -1

    50.  2011-08-23 19:19:20

    @49 nadal twierdzę, że głupoty piszesz. Pytałem tylko i wyłącznie o aktualizacje a raczej o kwestię tego jak to niby nokia olewa klientów w TYLKO I WYŁĄCZNIE aktualizacji. Jak rozumiem nie masz nic do napisania i na siłę temat zmieniasy. Zupełnie jak ZICO a może to ty co?. A matura za rok. Technika mają to do siebie, że trwają 4 lata. Taka ciekawostka.

  • 0

    51. ~miro  2011-08-23 20:08:07  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    Qrcze a na C7 z Play nadal brak Ankia tu już bardzo możliwe,że Bella zapowiedzą, jak tak dalej będą się ociągać (moim zdaniem to wina Play) to chyba Phoenixem będę musiał wrzucić...

  • 0

    52. ~zbyszek  2011-08-23 21:37:55  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    @50: spoko, temat rozwijalem a nie zmienilem, po Twojej ciekawej wypowiedzi na poczatku komentarzy, a po Twoim wieku sadzilem że jestes w maturalnej, przyzwyczajenia z ogolniaka:-)

  • 0

    53.  2011-08-23 23:11:07

    @44, cała wasza wiadomośc to też gdybania, bazujące na nazwie pliku. A gdybania które podałem po pierwsze sa faktem (są na profilu nokii na FB) i po drugie smthing on symbian. Tak samo niepewna podpowiedz, ale jednak. Więc Q!, kimkolwiek jestes, zastanów sie na przyszłość nad tym co piszesz..

Dodaj swoją opinię