Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Premiera smartfonu Nokia N90

Premiera smartfonu Nokia N90

sirmark 28 Kwietnia 2005 05:02

0 0

nokia n90 Nokia zaprezentowała zaawansowany i inspirujący smartfon multimedialny Nokia N90. Jest on wyposażony w optykę firmy Carl Zeiss i pełny zestaw zaawansowanych funkcji fotograficznych, doskonały dla entuzjastów nowych technologii i fotografii mobilnej. Smartfon multimedialny Nokia N90 zawiera aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli z automatycznym ustawianiem ostrości, 20-krotnym zbliżeniem cyfrowym, zintegrowaną lampą błyskową, trybem makro do zachowania ostrości w zbliżeniach, rejestrowaniem obrazu wideo o wysokiej jakości i możliwością edytowania obrazu w telefonie.

Dwa ekrany smartfonu multimedialnego Nokia N90 zapewniają dostęp do dwóch ergonomicznych trybów: fotograficznego i wideo. Wystarczy przekręcić aparat o rozdzielczości 2 megapikseli i w ułamku sekundy jest on automatycznie gotowy do robienia wysokiej jakości zdjęć. Specjalny przycisk rejestrowania i pełniący funkcję wizjera wyświetlacz na obudowie (128 x 128 pikseli, 65 536 kolorów) jeszcze bardziej ułatwiają fotografowanie. Aby natomiast przygotować telefon do nagrania wideo o wysokiej jakości w formacie MP4, wystarczy rozłożyć i przekręcić wyświetlacz główny (352 x 416 pikseli), a jako wizjera użyć poziomego wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości (352 x 416 pikseli, 262 144 kolorów). Specjalne przyciski do rejestrowania i zbliżania (w przypadku wideo zbliżenie cyfrowe jest 8-krotne) umożliwiają łatwą obsługę jedną ręką.

Robienie zdjęć i nagrywanie filmów

Smartfon multimedialny Nokia N90 charakteryzuje się bogactwem zaawansowanych funkcji aparatu cyfrowego, zapewniających wysoką jakość zdjęć i nagrań wideo. Podczas korzystania z automatycznego ustawiania ostrości naciśnięcie przycisku fotografowania do połowy powoduje automatyczne zogniskowanie na obiekcie, a dociśnięcie przycisku do końca powoduje zrobienie zdjęcia z wyjątkową ostrością. Tryb makro umożliwia osiągnięcie zadziwiającej dokładności w przypadku zbliżeń.

Drukowanie

Wysokiej jakości zdjęcia można teraz drukować bezpośrednio z Galerii — po kilku naciśnięciach przycisku. Rozwiązanie Nokia XpressPrint umożliwia użytkownikom korzystanie z wielu funkcji drukowania mobilnego: PictBridge (telefon jest podłączany za pomocą kabla USB bezpośrednio do drukarki), bezprzewodowo (przez Bluetooth) lub przy użyciu zmniejszonej karty pamięci MMC (RS-MMC) wyjmowanej z telefonu i wkładanej do kompatybilnej drukarki.

Przechowywanie
Zdjęcia i nagrania wideo rejestrowane przy użyciu smartfonu Nokia N90 można wygodnie przechowywać w wewnętrznej pamięci o pojemności 31 MB lub na karcie pamięci RS-MMC o pojemności 64 MB (wchodzącej standardowo w skład zestawu). Użytkownicy mogą również łatwo przechowywać multimedia w pełnej rozdzielczości, korzystając z oprogramowania Nokia PC Suite Image Store, które po podłączeniu do komputera umożliwia automatyczne zapisywanie zdjęć i wideo na komputerze.

Udostępnianie

Zdjęcia i wideo można od razu udostępniać, wysyłając je z rozbudowanej galerii w MMS-ach, wiadomościach e-mail lub bezpośrednio do albumów internetowych. Galeria umożliwia również edytowanie zdjęć w telefonie. Dodatkowo nagrania wideo można później przetwarzać na komputerze przy użyciu oprogramowania Adobe Mobile Video Editor, wchodzącego w skład zestawu.

Nokia N90, produkt z nowej serii bogatych w funkcje smartfonów multimedialnych Nokia Nseries, łączy w sobie najlepsze cechy cyfrowych aparatów fotograficznych, telefonów i technologii 3G. Funkcje 3G to nie tylko dwukierunkowe połączenia wideo*, udostępnianie wideo* i poczta elektroniczna typu "push", ale również organizacja informacji osobistych, strumieniowe transmisje wideo, przeglądarka internetowa i oprogramowanie dodatkowe.

Smartfon Nokia N90 bazuje na nowoczesnej platformie Series 60 i działa w sieciach GSM 900/1800/1900, EDGE oraz WCDMA. Przewidywany czas wprowadzenia na rynek to drugi kwartał 2005 roku.

Zobacz: Dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N90

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~RobertX  2005-04-29 21:06:00  host: eol216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia szaleje i dobrze :)

  • 0

    2. ~lt  2006-05-20 12:54:18  host: go226.internetdsl.tpnet.pl

    kupa nie telefon

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet