Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Premiera aplikacji Opera Mini 6 i Opera Mobile 11 na CTIA Wireless

Premiera aplikacji Opera Mini 6 i Opera Mobile 11 na CTIA Wireless

LuiN 18 Marca 2011 09:50

0 0

Opera zapowiedziała, że Opera Mobile w wersji 11 będzie dostępna dla użytkowników systemów Windows 7 (tablety) i MeeGo. Trwają też prace nad nową Operą Mini w wersji na iPhone'y i iPady - premiera już w przyszłym tygodniu na CTIA Wireless.



22. marca Opera zaprezentuje kolejną generację swoich przeglądarek mobilnych: Operę Mini 6 oraz Operę Mobile 11. Jak podaje biuro prasowe firmy, uszczęśliwionych zostanie w ten sposób ponad 100 mln użytkowników mobilnych przeglądarek Opery:-)




Opera Mini dostępna jest obecnie dla systemów Android, BlackBerry OS, Symbian i J2ME. Opera Mobile to bardziej rozbudowana wersja przeglądarki, dedykowana smartfonom, o wyższych wymaganiach sprzętowych niż Opera Mini. Aplikację zainstalować można na telefonach z Androidem, Symbianem i Windows Mobile. Od przyszłego tygodnia Aplikacja będzie dostępna również na platformie MeeGo Intela i Nokii.

Na CTIA Wireless Opera zaprezentuje też Operę Mobile 11 wersji dla tabletów z systemem Windows 7.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2011-03-18 10:44:38  host: 87-205-53-108.adsl.inetia.pl

    Widziałem film z nową szóstką i z tego co kojarzę, to jednyną znaczącą nową funkcja (poza nowymi modelami) jest jakieś społecznościowe badziewie... Jakiś skrót do dzielenia się linkami itd. Mi działa dobrze, jak nie będzie znaczących zmian - nie będę zmieniał .Beta2 na Symbiana dostała prawdziwego kopa w szybkości.

  • 0

    5. ~  2011-03-18 10:45:47  host: 87-205-53-108.adsl.inetia.pl

    @1 - sam nie wiesz co piszesz. Mam 11.01 na windows 7 i działa dobrze... Jedyne, czego moze być premiera to może 11.10, której beta wyszła niedawno.

  • 0

    6.  2011-03-18 10:55:07

    @3 można włączyć tryb pełnoekranowy - zostaną tylko dwa przejrzyste przyciski w dolnych narożnikach

  • 0

    7. ~  2011-03-18 11:11:40  host: t19-12.opera-mini.net

    Nie wiem czy tej samej operze myślę ale 2 razy wciśnięta gwiazdka powinna rozwiązać problem.

  • 0

    8. ~slawolp  2011-03-18 11:22:07  host: 77-255-19-77.adsl.inetia.pl

    Wiem dobrze o co mi chodziło i co piszę. Nie chodzi o zwykłą, desktopową Operę 11 ale o Opere Mobile 11, która będzie dostępna na tabletach opartych o Windows 7. Nadal podtrzymuję zarzut o wprowadzaniu w błąd. Dla niedowiarków i zarzucających mi wprowadzanie w błąd proszę http://pocketnow.com/tech-news/opera-to-launch-opera-mini-6-and- opera-mobile-11-at-ctia

  • 0

    9.  2011-03-18 11:32:17

    @ slawolop - przepraszam, nie pomyślałem, że mogą wprowadzić Operę Mobile do systemu, na którym działa zwykła Opera z Turbo. Za parę dni dowiemy się o co chodzi- widać na pocketnow również nie maja za wiele informacji.

  • -1

    10.  2011-03-18 11:44:51

    @8 - "Opera Mini 6 and Opera Mobile 11, the latter being available for Windows Phone 7 too." W jednej krotkiej wiadomosci powtarzaja to 2 razy! Tak ciezko czytac ze zrozumieiem?

  • 0

    11. ~  2011-03-18 12:35:02  host: user-46-113-212-227.play-internet.pl

    a ja NIE ROZUMIEM czemu opera wprowadziła Mini 5 na windows, który NIE funkcjonuje (zamyka się na niektórych stronach). Od samego poczatku wysyłałem zgłoszenie o problemie i nic. Dodam, ze uzywam z koniecznosci Mini 5 ale BETA, bo ta funkcjonuje poprawnie.....

  • 0

    12. ~wojciech  2011-03-18 12:36:39  host: 77-253-176-110.adsl.inetia.pl

    zastanawiam sie, czy na winmo6 tez bedzie...

  • 1

    13. ~denis  2011-03-18 13:13:25  host: c58-44.icpnet.pl

    A GDZIE BADA OS??? Obrazili się na Samsunga, czy mają focha jakiegoś?

  • 0

    14. ~slawolp  2011-03-18 13:20:23  host: 77-255-19-77.adsl.inetia.pl

    @10 gdzie widzisz taki tekst na tej stronie? Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości proszę: http://wmpoweruser.com/opera-web-browser-coming-to-windows-phone -7-at-ctia/

  • 0

    15. ~issa  2011-03-18 13:40:43  host: 213.158.216.166.pat.umts.dynamic.eranet.pl

    Denis, jak to, przeciez Bada umozliwia uruchamianie midletow, wiec nie ma na co czekac, sciagaj wersje 5 w Java2ME instaluj. Instalowalem na telefonie szwagra kupionym w Play, bodajze Wave 533 , ten z wysuwana klawiatura.

  • 0

    16.  2011-03-18 14:39:06

    issa, działać działa, ale na moim S8500 Wave coś delikatnie tnie przy przewijaniu ekranu, poza tym nie ma wsparcia dla multi touch.

  • 0

    17. ~  2011-03-18 17:41:21  host: user-109-243-110-231.play-internet.pl

    Na symbiana także będzie jedenastka. Jedynie na apple będzie później!!! "Opera Mini and Opera Mobile are currently available for many mobile platforms, including Android, BlackBerry, Symbian, Windows Phone 7, and MeeGo. All of these versions should see the updates next week, while the update for Opera Mini for the iPhone will come later."

  • 0

    18. ~ewqaewqa  2011-03-18 18:22:42  host: 178-36-228-146.adsl.inetia.pl

    issa jednak uruchamianie midletu to nie to samo, co przeglądarka stworzona pod system... Niestety. Faktycznie mogliby zrobić dedykowaną na badę, bo ta platforma coraz bardziej wkracza w low-endy i nawet jako PRowy ruch by się przydało.

  • 0

    19. ~denis  2011-03-18 20:24:39  host: c58-44.icpnet.pl

    Korzystam z opery w waveII, zależało by mi jednak na tym, żeby mogła być instalowana jako standardowa aplikacja z Samsung Apps w menu głównym. Denerwuje mnie ciągłe szukanie jej w grach i aplikacjach Java. Dolphin Browser nie przypadł mi do gustu. Podobny problem mają miliony użytkowników Bada Os, ale wydawca Opery tego nie zauważa, albo raczej nie chce zauważyć. Chyba, że to Samung blokuje udostępnienie Opery w Apps.

  • 0

    20. ~  2011-03-19 09:22:53  host: us11.boltbrowser.com

    Widzę że jakieś nowe bolty zrobili. U mnie na javie chodzi tylko opera 3.1 i 5.1 ale widzę że ten nowy bolt dużo lepszy jest od 5.1. Śmiga szybko, czasem będę używał tego, nie do poznania z poprzednimi wersjami.

  • 0

    21. ~issa  2011-03-19 12:38:55  host: user-109-243-130-153.play-internet.pl

    Ping, na Tabie tez Mini nie ma multitouch jesli to Cie pocieszy;) Denis, na pewno aplikacji napisanych w Javie nie znajdziesz w sklepie Samsunga, taka jest , a przynajmniej byla polityka tej firmy, ze w mozna na systemie Bada instalowac aplikacje Java, ale w sklepie sprzedawane beda aplikacje napisane z uzyciem c++ na ktorym opiera sie interfejs programowania aplikacji pod Bada. Co do braku entuzjazmu w tworzeniu natywnej wersji Mini pod Bada, byc moze wynika to z tego, ze jak pisal Kami Brzezinski API jest optymalizowane pod katem tworzenia gier a nie aplikacji stricte uzytkowych.

  • 0

    22.  2011-03-19 17:17:57

    na MeeGo? W takim razie jest nadzieja, że system ruszy, jak nie w urządzeniach pod sztandarem noki to intela.

  • 0

    23.  2011-03-26 09:04:10

    Prawdę mówiąc, wolałem Mini 5 z dwustopniowym zoomem niż ver.6 z multi-tooth'em. NIe wiem jak na innych systemach ale na androidzie (2.2) Mini potrafi się zamulić do takiego stopnia, że zostaje zamknięta. I wszystko przez multi-tooth :/

Dodaj swoją opinię