Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Premier przeciwko podwójnemu opodatkowaniu kabli

Premier przeciwko podwójnemu opodatkowaniu kabli

WitekT 27 Lutego 2014 14:46

6 1
Trwające prace nad nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, które mogą uderzyć w sieci telekomunikacyjne poprzez nałożenie na nie dodatkowego podatku. O pieniądze walczą jednak samorządowcy, którzy - jak na to wygląda - przegrają jednak tę batalię.

Zobacz: TELKO.in: Kabel jak budowla, podwójnie opodatkowany ze studzienką?.

Pozwolenie nakładania dodatkowych podatków samorządom jest ostatnią rzeczą, którą powinniśmy robić. Jestem nastawiony sceptycznie. Jestem za szybkim Internetem - powiedział premier Donald Tusk.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: donald tusk

w sumie: 16
  • -6

    2. ~Maciek  2014-02-27 15:15:48  host: ip-93-154-199-50.free.aero2.net.pl

    A to ciekawe - czemu za wkopanie dwóch metrów cienkiej rury z wodą pod jezdnią mam płacić 100 zł rocznie "opłaty za wbudowanie" a za takie same peszle ze światłowodem operatorzy mają być zwolnieni z opłaty ? - Cała ta złodziejska opłąta za wbudowanie powinna być zniesiona!

  • 6

    3.  2014-02-27 15:28:34

    Maciek: a opodatkowana jest ta woda, która w tych rurach leci? Czy może płacisz wodociągom za każdy m2 w ramach usługi kupna? Tak samo jest tu - rury kanalizacji teletechnicznej SĄ opodatkowane, DODATKOWO chce się opodatkować kable w nich biegnące (czyli dwa razy to samo). Teraz jest jak za opisywaną przez Ciebie wodę - płacisz dostawcy Internetu za bity.

  • 2

    4.  2014-02-27 15:29:18

    LTE: tak? I szkielet też cały na radiu w Polsce? Bo podatek dotyczy w takiej samej mierze sieci szkieletowych, światłowodów np. do stacji bazowych...

  • 2

    5. ~Maciek  2014-02-27 15:40:16  host: ip-93-154-199-50.free.aero2.net.pl

    @WitekT - dzieki za wyjaśnienie, to faktycznie przeginka do kwadratu.

  • 3

    6. ~  2014-02-27 16:38:56  host: 81.219.84.18

    @1 Głupota tej wypowiedzi jest oszałamiająca :)

  • 0

    7.  2014-02-27 18:06:53

    Premier łaskawy po medialnej lekkiej burzy nie chciał oczywiście w mniejsze skali powtórki jak z ACTA kiedy to rząd działa niejawnie i wbrew obywatelom ;)

  • -1

    8. ~dickfish  2014-02-27 18:13:20  host: user-94-254-132-164.play-internet.pl

    @WitekT trochę mylące jest to pisanie przez ciebie o podwójnym opodatkowaniu. Jak sam zauważyłeś opodatkowana jest na razie sama kanalizacja (bez światlowodu) i teraz są plany aby opodatkować zawartość tej kanalizacji czyli światłowod - czyli nie będzie tu podwójnego opodatkowania tylko rozszerzenie podstawy opodatkowania, lub jak kto woli powrót do sytuacji sprzed kilku lat.

  • 1

    9.  2014-02-27 19:05:59

    disckfish: powrót do CHWILOWEJ sytuacji sprzed kilku lat. Ponawiam pytanie - czy za wodę lecącą w wodociągu płaci wodociągom za każdy m3 czy może dodatkowo podatek do gminy? Uwaga, chodzi mi o "środek", bo kanalizacja wodociągowa, jak i teletechniczna jest już opodatkowana.

  • 1

    10.  2014-02-27 19:13:41

    Dobrze, że nie wpadli na pomysł opodatkowania każdego elektronu pędzącego w przewodzie z osobna. Ale premier już spojrzał łaskawym okiem w tym kierunku, więc wszystko będzie dobrze. ;)

  • -1

    11. ~  2014-02-27 19:14:19  host: ip-94-42-245-181.multimo.pl

    Widocznie nie było z tego jak wziąć "prowizji".

  • -2

    12. ~Myśl Samodzielnie  2014-02-27 21:03:29  host: 178-37-199-17.adsl.inetia.pl

    Płemieł już nie raz był "przeciwko", ale on co innego myśli, co innego mówi i co innego robi. Dlatego też do przedwyborczych słów premiera (kampania zaczęła się już w listopadzie 2013 r.) podchodziłbym z dużą rezerwą i jeszcze większą ostrożnością.

  • 1

    13. ~aaa  2014-02-27 21:20:03  host: apn-5-60-126-152.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja proponuję opodatkować powietrze w studzienkach i kanałach...taka opłata klimatyczna dla infrastruktury...

  • -1

    14. ~Amigo  2014-02-27 22:21:51  host: host-89-230-35-76.dynamic.mm.pl

    Ja płacę za prąd i płace też za przesył prądu, a także podatek od tych 2 rzeczy.

  • 1

    15.  2014-02-27 23:31:54

    Amigo: ale to nie jest podatek odprowadzany do gminy.

  • 0

    16. ~gościuuu  2014-02-28 19:53:38  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    Panowie i panie: podatki były są i będą i tylko zmieni się ich nazwa, jak nie za użytkowanie to za ''zabezpieczenie użytkowania'' czy inne takie ;)

  • -1

    17. ~MDX  2014-03-01 17:11:19  host: user-5-173-231-31.play-internet.pl

    premier gra pod publiczkę

Dodaj swoją opinię