Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pre zaczyna wyciągać Palma z tarapatów

Pre zaczyna wyciągać Palma z tarapatów

WitekT 19 Września 2009 11:04

0 0

Przynoszący straty od ponad 2 lat Palm, odnotował niższe straty, niż oczekiwali analitycy. Pomógł nowy model - Pre.

palm pre palm pre palm pre palm pre




Pre miał rozpocząć pościg Palma za konkurencją, która wyprzedziła dawnego lidera na rynku smartfonów. Na razie wygląda na to, że spółka jego debiut może zaliczyć do udanych. W pierwszym kwartale fiskalnym Palm sprzedał 823 tys. telefonów, głównie Pre, przebijając szacunki analityków (oczekiwano sprzedaży na poziomie 700-800 tys. sztuk). Od początku roku kurs akcji Palma wzrósł czterokrotnie.

Przychody Palma we wspomniamym okresie wyniosły 360,7 mln dolarów (analitycy spodziewali się 289,1 mln dolarów). Strata spółki wyniosła 164,5 mln dolarów. Pomijając nadzwyczajne zdarzenia, strata spółki wyniosła 10 centów na akcję - analitycy spodziewali się, że będzie to 25 centów na akcję.

Źródło tekstu: Reuters, gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~baszar  2009-09-19 14:33:55  host: 82.146.248.94

    Mam duży sentyment do Palma i mam nadzieję, że wyjdzie na prostą. Swojego czasu używałem starusieńkiego PDA palma - 4MB ramu, ekran w skaliszarości 128x128, ale sprawdzał się dużo lepiej niż iPAQ (wtedy jeszcze Compaq'a). Mimo, że ten drugi był z dwie generacje technologiczne nowszy od Palma, na Palmie wszystko co trzeba ładnie i szybko chodziło, a na Windowsie w kółko coś sie zawieszało lub zamulało.

  • 0

    13. ~  2009-09-19 14:35:02  host: v04-11.opera-mini.net

    @6 Proponujesz jakis zalosny sposob polemiki ale trudno dostosuje sie. No wiec chlopczyku gdzie napisalem ze mam na mysli Atoma? Te 50razy bylo w stosunku do obecnych topowych na rynku. A prezentowal to jakis prezes, z nazwiska Hindus :-) Tak a propos twojego pogardliwego jak sie domyslam stosunku do Azjatow. Bo z mojej wiedzy wynika ze Hindusi, Chinczycy, Pd-Wsch Azja zaczynaja rzadzic w naukach scislych i informatycznych a nie tylko jesli chodzi o callcenters.

  • 0

    14.  2009-09-19 14:48:20

    @5 raczej mało prawdopodobne żeby w komórki pakowali procki desktopowe ba teraz procki z komórek będa pakowane w netbooki arm cortex 2gz będzie konkurował z atomem bo jest dużo wydajniejszy

  • 0

    15. ~  2009-09-19 15:07:29  host: v07-12.opera-mini.net

    Ludzie czytajcie ze zrozumieniem :-) Gdzie napisalem o ladowaniu prockow desktopowych do smartow? Napisalem o ladowaniu systemow w wersjach desktopowych.

  • 0

    16. ~WiateR  2009-09-19 15:32:02  host: 94.254.171.45

    @15 - Kretynie jak chcesz wrzucić desktopowy system na procesor o architekturze innej niż x86? Weź się w ogóle zastanów zannim coś napiszesz. @8 - Jeśli rzeczywiście wiesz coś więcej na ten temat to napisz maila przepiszkodzobrazka@yahoo.it albo napisz na smartphone.org.pl ;)

  • 0

    17. ~  2009-09-19 16:24:45  host: v01-13.opera-mini.net

    @16 Jednak rzeczywiscie szkoda czasu na dyskusje z kretynami ktorzy pod przeczytany tekst podkladaja to co chca uslyszec a nastepnie dzielnie z tym polemizuja :-)

  • 0

    18. ~WiateR  2009-09-19 16:45:19  host: 94.254.171.45

    @17 - Nie mam pojęcia o co Ci chodzi. Piszesz jakieś bzdury. UMPC nie zdołają wyprzeć smartfonów - tym bardziej do końca roku. Rynek technologii mobilnej jest i będzie przesycony systemami takimi jak WM, Android, webOS czy Maemo i nic tego nie zmieni. Przynajmniej nie w przeciągu najbliższych trzech - czterech lat.

  • 0

    19. ~  2009-09-19 16:52:24  host: v06-06.opera-mini.net

    Mnie sie ten desktopowiec podoba. Telefon z myszka buhaha desktopowe systemy w telefonie ktore nie specjalnie obsluguja dotyk. co za szalony pomysl gimnazjalisty. W telefonie sa zupelnie inne wymagania poczawszy od izolacji aplikacji od systemu na interfejsie uzytkownika. Jak Xp moze sie sprawdzic na 2.8 cala to nie wiem ale smieszny zart

  • 0

    20. ~WiateR  2009-09-19 17:08:15  host: 94.254.171.45

    @19 - Ty znów przeginasz w swojej ignorancji w drugą stronę. Słyszałeś o UMPC? Są urządzenia z systemem XP czy Vista na 4-5 calowych wyświetlaczach. O Linuksach nawet nie wspomnę, bo mam go nawet na moim HTC Universalu...

  • 0

    21. ~  2009-09-19 17:37:55  host: v05-06.opera-mini.net

    palm pre jest jest swietny

  • 0

    22. ~  2009-09-19 17:48:45  host: v07-14.opera-mini.net

    Mam na mysli Moorestown nastepce Atoma dla midow i smartfonow moze z tych wiekszych ale takiego wlasnie szukam. Mam wrazenie ze uciagnie XP. Jesli nie to zracam honor

  • 0

    23. ~  2009-09-19 18:29:48  host: v06-06.opera-mini.net

    Panowie nie robcie se jaj 5 calowe cegly to tylko u skejtow wejda do kieszeni. Nie mowcie ze samochody osobowe beda miec 6litrowe silniki bo u wujka widzialem taka ciezarowke. Nastepca Atoma bedzie i tak bral prawie 1W. a gdzie gpu i mostki z kontrolerami ekranu i pamieci. Dlatego nigdy nie zobaczycie x86 w telefonie. a systemow tez/ Przyklad z universalem jest z bani zasadniczo bo tam jest arm kto ma arma w domu. Tak wiem a Android to linux. Tylko trzeba ze 2 litry wodki by pisac ze android pochodzi z desktopow

  • 0

    24. ~  2009-09-19 18:44:01  host: v07-14.opera-mini.net

    Juz konczac ta dyskusje z mojej strony. Cos co wazy

  • 0

    25. ~  2009-09-19 18:48:33  host: v07-14.opera-mini.net

    Obcielo wiec sie powtorze. Cos co wazy mniej niz 200g, ma 3-4cale ekranu i wygodna kabure do paska jest dla mnie smartfonem a nie cegla. Kazdy moze miec swoje zdanie.

  • 0

    26. ~  2009-09-19 18:52:52  host: v06-06.opera-mini.net

    Co ma 4 cale wazy 200gram i ma windowsa xp ? Wiec o czym gadka ?

  • 0

    27. ~  2009-09-19 19:34:07  host: v07-14.opera-mini.net

    Rece opadaja :-) Rozmawiamy o tym co bedzie za rok zdaje sie?

  • 0

    28. ~WiateR  2009-09-19 20:05:26  host: 94.254.144.78

    @23, 24, 25 - Wychodzi Twój wiek. Tobie telefon potrzebny jest do szpanu - inni potrzebują telefony do prowadzenia własnej działalności, strony internetowej etc. Wiesz chłopcze co to nVidia tegra? Bierze Atoma na śniadanie i pobiera 10 razy mniej energii. Co prawda to układ ARM ale daje przykład, że nie osiągnęliśmy jeszcze granic możliwości procesorów krzemowych. Nie wiem czemu czepiasz się tego, że Universal ma procesor ARM - to nie ma nic z tym wspólnego Linux to open source - metodą kompilacji możesz mieć dosłownie każdy program znany z desktopowego systemu z otwartym źródłem.

  • 0

    29. ~robbo2k  2009-09-19 21:23:25  host: aapc110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @28 Atom to CPU, Tegra to SoC oporownanie typowo nie na miejscu. Tegra wbrew pianiom kogutów wiele nie rozni sie od OMAPA 3430 (Omnia HD, Palm Pre) czy Samsunga w iphonie. Wszystkie trzy maja OpenGL 2.0 w Tegrze jest nieco inne GPU. Zasadniczo jednak te HD jest "nieco naciagane". Inna rzecz ze Atom ma HD dopiero z chipsetem ION. Trzeba jednak pamietac ze urzadzenie mobilne biorace tyle co Atom z IONem dziaoby na baterii ze 30minut. Ten problem bedzie tez z Tegra o ile w Zune HD ujdzie te 3h video o tyle w telefonie taka Tegra zdychajaca okolo poludnia to porazka

  • 0

    30. ~sporti  2009-09-21 07:45:58  host: 94.254.229.129

    @robbo2k O jakim problemie piszesz z tegra? Tegra moze dzialac 30 dni bez ladowania na mp3.Zune HD ma oled to 70% oszczedniejszy wyswietlacz od innych.Wiadomo na filmy bedzie mniej, ale 3 godziny to moze dzialac wszystko co nie ma tegry :)

  • 0

    31. ~robbo2k  2009-09-21 09:30:22  host: 82.160.0.12

    Nie kpij sobie video 8h dla "pokazu sjajdów" 320 x 240 WMV9 500 Kbps, bez wifi oczywiscie. Czyli zadna rewelacja. Jak bedzie do tego HSDPA i popłynie

Dodaj swoją opinię