Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prawo Telekomunikacyjne znowelizowane

Prawo Telekomunikacyjne znowelizowane

WitekT 13 Lipca 2005 10:41

0 0

Prawo do przenoszenia numerów telefonicznych przez użytkowników telefonów komórkowych korzystających z usług pre-paid przewiduje m.in. nowelizacja ustawy Prawo Telekomunikacyjne, którą we wtorek przyjęła Rada Ministrów.

Projekt nowelizacji ustawy przywraca m.in. zasadę nadawania rygoru natychmiastowej wykonalności decyzjom regulacyjnym Prezesa URTiP zgodnie z przepisami UE. W nowelizacji proponuje się też stosowanie w zakresie rachunkowości przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych udostępniających publiczne sieci telekomunikacyjne lub świadczących publicznie dostępne usługi telekomunikacyjne, przepisów ustawy o rachunkowości. To oznacza, że małe i średnie przedsiębiorstwa telekomunikacyjne będą zwolnione z obowiązku przeprowadzania niezależnego audytu.
Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, celem proponowanych zmian jest pełniejsze dostosowanie przepisów tego aktu do pakietu dyrektyw Wspólnot Europejskich o łączności elektronicznej.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ksad  2005-07-13 11:09:00  host: dial-3303.zgora.dialog.net.pl

    Prawo w Polsce jest świetne. Egzekwowanie - sami wiemy. Może dlatego z taką łatwością uchwala się nowe paragrafy, bo z góry wiadomo, że tylko nieliczni będą się do nich stosować.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-184-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet