Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prawo do zwolnienia Streżyńskiej

Prawo do zwolnienia Streżyńskiej

LuiN 21 Stycznia 2009 10:12

0 0

Proszę pozwolić, że wstrzymam się od oceny. Pani prezes ma dobrą prasę. Jakiekolwiek negatywne stwierdzenia spotykają się z protestami dziennikarzy - powiedział Andrzej Panasiuk, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za sektor telekomunikacyjny, w wywiadzie dla Parkietu. Nowy projekt prawa telekomunikacyjnego pozwala na skrócenie kadencji prezesa UKE.

Z medialnego punktu widzenia, cieszą informacje przekazywane przez regulatora, że ceny połączeń telefonicznych spadają. Jednak niskie opłaty za usługi telekomunikacyjne nie zawsze służą zapewnieniu właściwej ich jakości - twierdzi Panasiuk.




Medialnie przebija się informacja, że tak regulujemy rynek, że ceny coraz bardziej spadają. Zapominamy jednak, że poprzez odpowiednią politykę regulacyjną można nakłonić operatorów do inwestowania. Te dwie kwestie - niskie ceny i działania proinwestycyjne - trzeba zrównoważyć. Tego nie dostrzegam w strategii regulacyjnej prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej - kwituje wiceminister infrastruktury.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a tak zapewne będzie, bo gros przepisów dotyczy implementacji unijnych dyrektyw, to nowe przepisy zaczną obowiązywać za 2-3 miesiące - mówi Panasiuk zapytany o nowe prawo telekomunikacyjne. W zależności od woli parlamentu - z przepisem o skróceniu kadencji obecnego prezesa lub bez niego.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 45
 • 0

  26. ~tl111  2009-01-21 21:45:17  host: 195.225.71.137

  "TP dalej będzie miała po tej czynności znaczącą pozycję rynkową a to oznacza iż dalej na jej infrze będzie można pasożytować poprzez BSA i LLU" - Kto będzie pasożytował? Tepsa? Bo tepsa też będzie ich klientem. Po prostu nie będzie podstaw do używania słowa "pasożytował". Zastąpi go słowo "kupował". Czy ceny będą zaniżone? Wreszcie będziecie mogli to udowodnić :>>>

 • 0

  27. ~tl111  2009-01-21 21:50:11  host: 195.225.71.137

  MZ - o tym czy będzie opłacało się u Ciebie zalożyć linie będzie decydował interes firmy ją zakladającej, a nie mającej biznes w blokowaniu inwestycji. To nie oznacza, że ją założą.

 • 0

  28. ~qos  2009-01-21 22:30:35  host: 23-bi2-2.acn.waw.pl

  Minister ma rację. Administracyjne sprowadzanie cen w dół nie zważając na to, czy jeszcze opłaca się inwestować kończy się owszem niskimi cenami, ale za nierozwijane i przestarzałe usługi. A AS liczy słabo - pokazała to na przykładzie znalezienia tepsie miliarda zysków oraz ostatnio na znalezieniu u komórkowców kilku miliardow dobrobytu. A najbardziej rozczuliła mnie ostatnia wiadomość, że rynek telco rośnie - z danymi za "przełom 2005 - 2007/2008". Żenada.

 • 0

  29. ~Chrome_TP  2009-01-21 22:55:28  host: 212.160.172.70

  ad 26 nie tylko nie założą, ale nawet każą iść w cholerę - średnio moja koleżanka dzienie wykonuje ok 25-30 telefonów z infromacją iż albo pan zmniejsza net do żenującej prędkości albo papa ;] a przeliczając 25 x 5 dni roboczych to policz sobie ile miesięcznie/rocznie klientów jest w ten sposób uszczęśliwionych ;] i to jest min skutek obecnie obranej strategii na linii TP-UKE tutaj już trzeba powiedzieć otwarcie, iż to są już nie klienci tylko ofiary konfliktu a będzie jeszcze gorzej bo ten proces się coraz bardziej nasila... a bez wspópracy kapitału które posiadają firmy UKE może sobie tylko szumieć ;]

 • 0

  30. ~tl111  2009-01-22 00:01:20  host: 195.225.71.137

  Cóż, strategia przekonywania klientów do rezygnacji z waszych usług zadziałała u mnie już 3 lata temu. Jak widać zrobiliście w tej taktyce ogromny krok naprzód. Uważam, że to nie UKE niszczy tą firmę. Wy ją niszczycie. Szkoda.

 • 0

  31. ~xxx  2009-01-22 00:02:00  host: public-gprs96056.centertel.pl

  Uke i moze działa ale nie bierze pod uwage czynnikow biznesowych.Prezes UKE nie ma bladego pojecia o zarzadzaniu firma dla niej biznes plan to czarna magia i tu Pan Panasiuk ma niestety rację ale Pani Ania nie zważa i nie zważała na takie uwagi wiec zobaczymy...

 • 0

  32. ~Chrome_TP  2009-01-22 01:59:57  host: aga160.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ad 30 sęk w tym że przed wprowadzeniem szumnych zmian za kadencji prezesówny gdy klient miał problemy ze słabą linią to dało się coś z tym zrobić przeważnie w czasie do 3 miechów. Po tym całym cyrku z wprowadzeniem BSA i LLU teraz czas ustalania czy wogóle warto tam coś przebudować trwa w porywach po 3 miesiące a termin budowy wyznacza się nieraz za kolejne 6, więcej lub wcale... A zatem Skoro UKE uważa iż następuje rozwój rynku poprzez regres infrastrukturalny największego gracza i dalsze uzależnianie konkurencji pseudoopów od jego sypiącej się infry to ma naprawdę ciekawe podejście do tematu :P Zresztą nie potrzeba innego dowodu jak kontakt z innym opem i stwierdzenie, że ja chce waszą usługę i 1-sze pytanie opa : a czy masz linie tp ? :P to chyba nie wymaga komentarza :P Zresztą nie raz już TP dało UKE do zrozumienia że nie zamierza za swoje pieniądze budować infry tylko po to, że innym się tego robić nie chce lub ich nie stać i z prostego powodu że UKE nie ma jak ich do tego zmusić(altopów) ;P ale to jak rzucanie przysłowiowym grochem o ścianę my swoje UKE swoje i tak od 3 lat :P

 • 0

  33. ~Chrome_TP  2009-01-22 02:14:35  host: aga160.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Chce wyszczególnić prosty fakt, że jak na poziom utrudnień, które regulator narzuca TP trzyma się zastanawiająco dobrze - gdyby podobnie regulator obszedł się z inną firmą to raczej nie wiele by z niej zostało :P Także naprawdę dziwi mnie już do potęgi pewność UKE że podział przyniesie dokładnie to czego oni oczekują, bo patrząc przez pryzmat 3 lat praktycznie nic co sobie zakładali nie wypaliło dokładnie tak jak miało w założeniach wyglądać gdyż zostało to albo wypaczone albo nie wypaliło doszczętnie lub wręcz osiągnięto przeciwny skutek. - BSA miało spowodować rozwój konkurencji to nie nastąpiło bo zbierają kasę ale się sami nie buduja tylko bardziej zespalają z siecią TP (i konkurencja opiera się na różnicach ceny o parę zł) a skutki odczuwamy już od dłuższego czasu. LLU to też nie jest rozwiązanie, Flagowy WLR który był w pewnym momencie oczkiem w głowie UKE poskutkował już ewakuacją się T2 z polski i zamiast sieci to mamy tylko ich ulotki :D(a ciekawe czy ktoś się połasił aby obliczyć ile kasy wydrenowali na swoją korzyść :P),a UKE zamiast wyciągnąć wnioski zamierza jeszcze sprowadzać więcej takich firm krzaków do polski (które zamiast samemu coś konstruktywnie zrobić ustawiają się w kolejce na żebry :P) + że o niczym nie popartym ostatnio optymizmie, iż to właśnie branża telekomunikacyjna ma wyciągnąć z marazmu gospodarkę nie wspomnę :P

 • 0

  34. ~sabes  2009-01-22 08:40:52  host: nat-tar.aster.pl

  ~Chrome_TP ma rację, może nie w każdym calu, ale ma. Sam to zawsze mówię, że p. prezes sobie nie radzi, bo nie ma strategii. Jedyną strategią jest ślepa nienawiść do TP, która skutecznie zasłania jej innych operatorów. To zła droga. Medialnie się to widzę sprawdza, bo na fali niezadowolenia z TP zyskuje dużo zwolenników, ale co zrobiła p. prezes? Jej dotychczasowe działania są nieskuteczne. A co jak ktoś nie mam dostępu do TP, a ma innego operatora, który ma monopol i można mu skoczyć?

 • 0

  35.  2009-01-22 11:04:56

  I ma goś trochę racji - niska cena to nie wszytko - po cholerę mi darmowe połączenia, jeśli nie będę mógł się dogadac?

 • 0

  36. ~tl111  2009-01-22 11:16:07  host: 195.225.71.137

  Sorry ale ja widzę to w innym świetle. Dla mnie cena netu spadła b.mocno. Kiedyś o 1Mb w okolicy 50 pln na stałe mogłem tylko pomarzyć. Wiem, że istnieje w tp "opór materii", swoista wojna pozycyjna. Kiedy podpiszecie pokój straty mogą okazać się tym większe im dłużej ona będzie trwała. Ja na tym skorzystałem i nadal będę korzystał jako klient kogoś zupełnie nie związanego z tp. Odnoszę jednak wrażenie, że wiele działań tp jest czysto "politycznych". FT jest to na rękę. Kazus "życia w zagrożeniu" który z powodzeniem realizuje Putin. Manipulacja która powoduje większą lojalność wobec poczynań obcej firmy niż własnego państwa. Swego rodzaju "dywersja" która zakłada "brak mozliwości" nawet gdyby takie istniały. To oczywiście wzmacnia zyski firmy i ich transfer za granicę ze świętym poczuciem pracowników o dobrze wypełnianej misji walki z UKE. Bilansu firmy nie widziałem ale sądzę, że transfer z granicę jest stały, przychody maleją więc ogranicza się inwestycje. Z pełnym błogosławieństwem polskich pracowników.

 • 0

  37. ~Chrome_TP  2009-01-22 12:20:15  host: aga160.neoplus.adsl.tpnet.pl

  TP przy takim podejściu UKE czyli tylko brać a nic dać w zamian nigdy nie nawiąże z nimi współpracy typowo partnerskiej, a tylko taka gwarantuje zapewnienie kapitału który umożliwiłby plany UKE nie mówiąc już o wsparciu merytoryczno technicznym - pamiętajmy, że TP w tym momencie reaguje na toczoną przez UKE politykę tak aby po prostu jak najmniej na tym stracić (łał ale to dziwne prawda ? :P) co skutkuje właśnie tym co teraz mamy czyli ogólnokrajową lipą i stagnacją - co nie zmienia faktu iż to regulator jest odpowiedzialny za swoją regulację rynku i to w jego zainteresowaniach powinno być odpowiednie jej modyfikowanie jeśli obserwuje iż obecna jest nieskuteczna i tworzy więcej smrodu i problemu po każdej ze stron niż pożytku - jak pisałem takie podejście miało na celu szybkie zmiękczenie TP aby się podporządkowało UKE - to nie nastąpiło i po 3 latach tej szarady zainicjowanej przez nią samą ta kobieta ma jeszcze bezczelność się smucić się i żalić każdemu dookoła, że jej blitzkrieg spalił na panewce i ugrzęzła w walkach pozycyjnych co dowodzi tylko tego, iż po prostu pierwotnie ich plan nawet nie zakładał oporu ze strony firmy którą chcą stłamsić :P (naiwne nie ? :P) każdy normalnie myślący człowiek widząc że ni za grzyba nie osiąga efektu stosując patyk odruchowo przetestowałby a co by było gdybym zastosował marchewkę ? (czyli szukałby innego wyjścia z sytuacji) A oni brną w zaparte dalej pod przewodnictwem pokątnie wybranej (bo na pewno jej tok powołania nie był normalny i wykorzystano dziurę w przepisach by ją na stołku posadzić) i jeszcze mają pretensje że min też poprzez dziury w prawie które od czasu do czasu też używa TP, nie mogą zrobić tego co i się żywnie by podobało - Mnie to po prostu bawi :P i uważam że na tamtym stanowisku powinna nastąpić zmiana bo tyle ile mogli osiągnąć idąc w zaparte tą ścieżką już osiągnęli a dalsze upieranie się przy tym kierunku powodować będzie już dalej tylko szkody a sama prezesówna zmieniać swych poczynań nie zamierza ;]

 • 0

  38. ~Chrome_TP  2009-01-22 12:24:02  host: aga160.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czyli krótko za broń UKE wybrało prawo przy okazji zapominając że jest to też broń obosieczna i nie całkiem dopracowana... ;]

 • 0

  39. ~xyz  2009-01-22 13:26:54  host: 76.a2c-net112.astra2connect.com

  TP nie inwestowała nawet jak nie było p. Streżyńskiej na stanowisku prezesa UKE, także mówienie, że główną przyczyna braku inwestycji jest BSA czy operatorzy alternatywni to mydlenie oczu. Ktoś jeszcze pamięta, że nie tak dawno były limity ściąganych danych w Neostradzie? Dopiero jak pojawiła się konkurencja okazało się, że jednak można bez limitów.

 • 0

  40. ~Chrome_TP  2009-01-22 14:26:12  host: aga160.neoplus.adsl.tpnet.pl

  xyz lol a infra pod adsl to co sama się pojawiła ? jakiś czas temu wdrożono ip tv , voipy, teraz wdraża się system by odciążyć ścieżki atm-owe i wymienia co rusz szafy na nowe, poszerza się przepustowości łączy i np u nas wymienia się całą centralę na nową by była lepsza obsługa infolinii :P także ten twój "brak inwestowania" to jakiś taki dziwny jest ;] co do limitów to jak były limity to nie było przeciążeń - zdjęto limity i przez 3 miesiące wszyscy użytkownicy klęli bo sieci były doszczętnie zapchane - zmodernizowano i już tych problemów się nie odczuwa (jasne gdzie nie gdzie sie zdarza ale to promil w stosunku do ilości łączy ogólnie) także to, że ty jako klient nie widzisz inwestycji nie znaczy, że ich nie ma, a zatem lepiej nie pisać takich bzdur bo to lekka kompromitacja :P + jasne że BSA i LLU stanowią anty-zachęte do inwestowania po stronie opa zasiedziałego przy takich stawkach rozliczeniowych ;] jak pisałem już dawno jeśli UKE chce prawdziwej konkurencji niech wdroży projekt aby każdy mógł jeździć po infrze każdego najlepiej z takim samym retailem jaki jest obecnie ;] zobaczyłbyś dopiero jakiego by rabanu narobili alternatywni ;] - Prezesówna wyleciałaby szybciej ze stołka niż zdołałbyś wypowiedzieć zdanie że "zdrowa i równo uprawniona konkurencja jest podstawą wolnego i dobrze prosperującego rynku" ;]

 • 0

  41. ~tl111  2009-01-22 18:49:41  host: 195.225.71.137

  cyt. z wiki "1 lutego 2007 - zniesienie limitów pobieranych danych na wszystkich opcjach Neostrady; zmiana ta została wprowadzona na skutek rezygnacji ok. 170 tys. dotychczasowych klientów spośród ok. 1,6 mln. oraz w związku z faktem, że operatorzy alternatywni, którzy uzyskali wówczas możliwość świadczenia usługi dostępu do internetu na łączach TP nie nakładali na klientów ograniczeń w ilości pobieranych danych; ponadto podwyższono kwotę transferu danych ze 128 kb/s na 256 kb/s dla klientów, którzy mają możliwości techniczne do osiągania takiej prędkości - na skutek tego ta sama usługa (256 kb/s) ma dwie różne ceny." Reszta historii tp i jej chęci inwestowania w wiki pod hasłami Multimedia, Toya, Vectra itp

 • 0

  42. ~dzidek  2009-01-23 00:38:44  host: dps207.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ad 41 - dobre, szkoda, ze tepsa potem wybulila kupe kasy na to by przy braku limitow siec smigala - mogla po prostu stwoerdzic, ze skoro inniz zniesli limity to niech sobie radza z narzekaniem klientow na jakosc uslugi... wtedy by sie dzialo, prawda :)? bo to latwo sobie zniesc limity na sieci, ktora do Ciebie nie nalezy...

 • 0

  43. ~tl111  2009-01-23 18:53:48  host: 195.225.71.137

  A gdyby wprowadzono zakaz działania konkurencji dla tepsy na tym polu to tepsa sama z siebie przeszłaby z dostępu wdzwanianego za ciężka kasę na to co mamy teraz. I nie kosztowałoby to nic. I na pewno limitów by nie było. A wszyscy byliby młodzi, szczęśliwi i bogaci ... i mieszkalibyśmy za siedmioma górami i lasami ... i ...

 • 0

  44. ~ukenamuniu  2009-01-23 22:27:49  host: 86-59-n1.aster.pl

  Mentor stwierdził, że nie poprze przepisu dotyczącego zasady powołania Prezesa UKE. Zapomniał, że nie jest w opozycji (PIS) i że projekt jest rządowy.

 • 0

  45. ~ukenamuniu  2009-02-06 23:39:06  host: 86-59-n1.aster.pl

  Nowy pomysł: kadencja 5 lat.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-158-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet