Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prawo do zmiany

Prawo do zmiany

WitekT 1 Lipca 2005 10:31

0 0

Na skutek braków wytkniętych Polsce przez Komisję Europejską powstał projekt tzw. europejskiej nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego.

Zakłada on m.in. możliwość zachowania dotychczasowego numeru przy zmianie operatora, także przez posiadaczy telefonów na kartę, oraz ułatwienia dla małych i średnich operatorów.

Zgodnie ze zmianami, zmniejszone zostałyby obciążenia związane z prowadzeniem tzw. pełnej rachunkowości dla małych i średnich przedsiębiorców telekomunikacyjnych, którzy m.in. mogliby sporządzać uproszczony bilans.
Istotną zmianą jest również nadanie wszystkim decyzjom prezesa URTiP rygoru natychmiastowej wykonalności. Jest to o tyle zaskakujące, że obecnie nie nadaje się rygoru natychmiastowej wykonalności decyzjom nakładającym kary. Prezes URTiP jest zadowolony z takiego rozwiązania, w przeciwieństwie do operatorów.

Rozszerzone zostało również prawo do przenoszenia numeru telefonu przy zmianie operatora. Będzie ono obejmowało nie tylko użytkowników telefonów stacjonarnych i abonamentowych komórkowych, ale również posiadaczy telefonów w systemie pre-paid.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~pitus  2005-07-01 13:07:00  host: w3cache.ino.tvknet.pl

    to fajnie ze mamy teraz taki wybor moze teraz zacznie cos sie dziac miedzy era idea i plus moze teraz zaczna naprawde walczyc o klieta czekam na efekty mam nadzieje ze bedom

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet