Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prawie połowa sieci LTE wybudowana przez Huawei

Prawie połowa sieci LTE wybudowana przez Huawei

Q! 25 Stycznia 2012 10:24

0 0

Huawei, dostawca elementów do budowy sieci, zbudował prawie połowę wszystkich komercyjnych sieci LTE działających na świecie - informuje GSA.

Według GSA, czyli Globalnego Stowarzyszenia Dostawców Systemów Mobilnych, 49 operatorów na całym świecie rozpoczęło komercyjne świadczenie usług LTE. Usługi te oferowane są w 29 krajach.




GSA twierdzi, że 23 z 49 sieci wybudowane zostało przez Huawei. Oznacza to, że firma ta odpowiada ilościowo za prawie połowę wszystkich komercyjnych sieci na świecie, uruchomionych do tej pory.

Według GSA, najszybciej rosnącym rynkiem usług LTE jest Europa. Obecnie 24 europejskie firmy operatorskie uruchomiły komercyjnie świadczenie usług w tej technologii.

Źródło tekstu: Huawei     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • -3

    1. ~  2012-01-25 10:28:24  host: ip-78-30-121-235.free.aero2.net.pl

    I dobrze, Huawei to jakość jaką nikt nie da za tą cenę.

  • 0

    2.  2012-01-25 10:36:13

    To chyba tyle w temacie jeśli chodzi o doświadczenie konstruktorów sieci w ramach networks :D

  • 0

    3. ~mirekb  2012-01-25 10:43:22  host: user-164-127-144-178.play-internet.pl

    jak mówią radiowcy ciezko nad tym sprzetem zapanowac i tez sie dziwie ze tak dziwnie to chodzi-chocby 4g play z ktorego wlasnie korzystam-na aplikacji huawei(173u2) nie pokazuje mi zasiegu a ciagnie ftp równe 1Mbs-na plusie czy bc to niemozliwe.na huawei widac ze wszystko jest mozliwe

  • 2

    4.  2012-01-25 10:53:31

    jakość tego LTE też będzie chińska? :D

  • 0

    5. ~aka  2012-01-25 11:00:54  host: public-gprs301497.centertel.pl

    @3. wskaźnik w programie jest "dziwny", nie ma się co sugerować, jak net działa, sygnał jest i tyle. i jakie "ciężko zapanować"? może nauczyć się obsługi?

  • 1

    6. ~mirekb  2012-01-25 11:08:55  host: user-164-127-144-178.play-internet.pl

    @5 np radiowcy ptk centertel ktorzy jako pierwsi w pl mieli do czynienia ze sprzetem huawei uzywaja dodatkowych aplikacji do optymalizowania/monitorowania ruchu w sieci bo te od dostawcy nie wystarczaja..w p4 jak widac nie robia tego.to definicja "zapanowac" nad ruchem w sieci

  • 0

    8.  2012-01-25 11:44:20

    Polkomtel także prawdopodobnie postawi na Huaweia...

  • 0

    9. ~Kamil  2012-01-25 13:28:10  host: dynamic-62-87-214-151.ssp.dialog.net.pl

    A Mobyland z jakiego sprzętu korzysta?

  • 0

    10. ~  2012-01-25 17:16:40  host: 178.73.49.129

    Fajnie. Czyli co, niedługo wszyscy będziemy zatrudnieni u chińczyka? Za miskę ryżu czy za darmowe spanie?

  • 0

    11. ~...  2012-01-25 17:43:53  host: 46.115.35.74

    @10 Zobacz na zarobki(i ceny) w Chinach. Wiesz, te opowieści o misce ryżu to takie bajki że inni mają gorzej(fakt, że mają). W ramach ciekawostki powiem Ci, że w rozwiniętych i dużych chińskich miastach zarobki nie są mniejsze niż w prowincjonalnych częściach Polski. Smutna prawda.

  • 0

    12. ~  2012-01-25 18:44:20  host: 178.73.49.129

    11. Masz nieco ograniczone pole widzenia. To że chińczyk zarabia w chinach tyle nie oznacza, że polak czy inny obcokrajowiec będzie zarabiał równie dobrze lub lepiej. Wręcz przeciwnie, bo nie jest chińczykiem, więc dlaczego mają dorabiać nie swoich? Myślisz, że Polacy w Niemczech zarabiają tyle co Niemcy? Po drugie zgodnie z tym co napisałem chodziło o hipotetyczną sytuację kiedy to chińczyk jest jedynym dostępnym pracodawcą. Myślisz, że będzie podnosił płace nawet jak nie musi?

  • 0

    13. ~...  2012-01-25 19:32:44  host: 46.115.35.74

    @12 Po pierwsze ad personam nie lubię. Po drugie, chodziło mi głownie o to, że jak gdzieś praca zaczyna być za droga, to się przenosi produkcję do innego kraju np. teraz Chiny->Indie. Wariant za x lat? Np. Indie->Polska. Co w rezultacie i tak podniesie zarobki (z pewnym opóźnieniem) Taki miałem zamysł, ale nie mówię, że tak być musi.Po trzecie z Polakami w Niemczech masz raczej rację, ale regułą bym tego nie nazwał. No może. Nie znam danych, ale raczej nie jest z tym bardzo źle. Jedyne co mogę potwierdź na pewno, to fakt, że Polacy w Niemczech zarabiają mniej pracując u Polaków- porównując z tymi, którzy pracują u Niemców. Danych nie posiadam, to tylko moje obserwacje.

  • 0

    14. ~  2012-01-25 20:13:48  host: 178.73.49.129

    13. Po pierwsze to nie było ad personam. Widzisz dobrze, ale spójrz szerzej. Po drugie nie pisałem, że chińczycy zarabiają mało, choć zarabiają. Po trzecie. Co innego produkować w Chinach, a co innego kupować od Chin. Chiny nie wyniosą swojej produkcji, bo nie muszą. Mają wystarczająco dużo ludzi u siebie, a jak się ręce skończą zainwestują w technologie. Stać ich na to. Jak się to wszystko skończy to pójdą na zachód kupować "nasze" firmy. Już to robią przykład Volvo. Mogą też zainwestować w zbrojenia, albo co tam innego. Wygrają także "wyścig o Afrykę" i zrobią na tym kolejne pieniądze, a my będziemy się u nich zadłużać nadal tak jak to teraz robimy. Wynik oczywisty.

  • 0

    15. ~...  2012-01-25 20:54:52  host: 46.115.35.74

    @14 Naprawdę nie mam zamiaru się kłócić, ale imo to mało jest rzeczy oczywistych. Mentalność Chińczyków to też nie jest stała. Wiadomo, że niektóre procesy (mentalne) z zachodu w ramach globalizacji się do nich przenoszą i przenosić będą. Teraz są zwarci i gotowi. Mnożą się itd. Myślę, że przy odpowiednio wysokim poziomie życia to się zmieni. Rozmawiając z Chińczykami zauważyłem też, że mają dość duże poczucie wspólnoty- coś na granicy zachowań nacjonalistycznych. Odmiennie też postrzegają przewroty i rewolucje. Np. Wałęsa miał rację, ale metody miał nie do zaakceptowania- to jest autentyczna opinia mieszkańca Pekinu:). Ja pozostanę optymistą i neohumanistą, choć to trochę naiwne. Z drugiej strony może tylko do pewnego czasu. Jednak patrząc jak ogromna "przepaść" mentalna dzieli nas choćby od średniowiecza, można mieć powody do optymizmu. PS Nie jestem idealistą, ale przy wystarczającej ilości jedzenia(w perspektywie kilku dekad dla około 10 mld ludzi) i odrobinie dobrej woli może jakoś to będzie.

  • 0

    16. ~Almaro  2012-01-26 08:51:35  host: 87-205-252-213.adsl.inetia.pl

    ~4 nie jak wynika z newsa nie tylko Networks stawia na huewai, zreszta ciezko tu dyskutować o sprzęcie mocno specjalistycznym (na rynku konsumenckim elektroniki też coraz lepiej sobie poczynają- ZTE). Chyba nikt nie pamięta, jak zaczynali Koreańczycy ;)

  • 0

    17.  2012-01-26 13:36:45

    Huawei oferuje przede wszystkim tani sprzet i stad jego sukces. A elementy sieci to taki sprzet ktorego nie widac. Jak jakosc jest podobna to po co przeplacac za Eryka lub NSN...

Dodaj swoją opinię