Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prawie miliard zł dywidendy od TP dla France Telecom

Prawie miliard zł dywidendy od TP dla France Telecom

WitekT 17 Marca 2009 20:09

0 0
Zarząd Telekomunikacji Polskiej zarekomenduje Walnemu Zgromadzeniu przeznaczenie na dywidendę ponad 2 mld zł - napisała spółka w komunikacie.

Dokładna kwota dywidendy to 2.003.473.531,50 zł, co będzie stanowiło 1,50 zł na jedną akcję.

Największym akcjonariuszem TP jest France Telecom, który posiada 665 mln akcji (bez jednej). Oznacza to, że po zatwierdzeniu wysokości dywidendy przez Walne Zgromadzenie, co będzie raczej tylko formalnością, France Telecom przypadnie 997,5 mln zł.

Skarb Państwa ciągle posiada niespełna 55,5 mln akcji TP. Z tytuły dywidendy przypadnie mu zatem około 83 mln zł.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19.  2009-03-17 21:55:12

    A czy Wy wiecie, że FT dopłaca do emerytur francuzkim rolnikom?

  • 0

    20. ~  2009-03-17 22:14:47  host: t02-16.opera-mini.net

    @19 no coty,na jakiej podstawie?mirekb

  • 0

    21. ~  2009-03-17 22:16:55  host: w3cache-5.wignet.pl

    No doplacaja z naszych pieniedzy (ci co maja w Orange i TP). Pewnie prezes Oliwa dostaje jakas premie od zabojadow za "pompowanko", ciekawe ile...

  • 0

    22.  2009-03-17 22:38:09

    21: myslisz? to tak ją wszyscy "pompują"?

  • 0

    23. ~  2009-03-17 22:40:10  host: host-89-231-97-53.warszawa.mm.pl

    Panie Witucki, faktycznie Pani Prezes Streżyńska dała Wam w kość! Jedziecie prawie na granicy opłacalności.......

  • 0

    24.  2009-03-17 22:53:16

    Plus jeszcze większe dywidendy potrafi wypłacić polskim właścicielom. No ale to się kończy. Play im kota pogoni w tym roku oj pogoni.

  • 0

    25. ~  2009-03-17 22:59:15  host: t02-05.opera-mini.net

    @7: cieszę się, że wreszcie to zauważyłeś. I za to nienawidzę całego FT. A tymi, którzy sprzedali TPSA i Ideę powinna zainteresować się prokuratura!

  • 0

    26. ~ta  2009-03-18 00:01:24  host: aul128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12: nie wypowiadaj się dziecko w sprawach dla dorosłych o których nie masz pojęcia.

  • 0

    27. ~b  2009-03-18 00:05:24  host: inet20909nj-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Dywidendy to normalna sprawa. Ale jest jedno ale. Ponoć mamy kryzys, zamiast inwestować TP wypłaca dywidendę, jednocześnie zwalniając ludzi. Czarno na białym widać jak działają korporacje. A ludzie dalej mają TP, bo myślą że to polska firma. Ale co się dziwić, jak pozwala się jej pobierać prawie 40zł za "utrzymanie łącza", jest monopolistą, a ludzie o świecie mają pojęcie jak żaby w klozecie;] Obywatelu! Pamiętaj! Jeśli rząd pragnie Twojego dobra, to ukryj swe dobra tak, aby ich nie znalazł!

  • 0

    28. ~pyta  2009-03-18 00:05:33  host: aul128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~janos84: To otwórz Polską sieć i zrób rozmowy po 5 groszy. Wiesz ile będziesz miał klientów. Były ostatnio przetargi. Czemu nie startowałeś??

  • 0

    29. ~Osiolek  2009-03-18 00:23:23  host: lanet-cz-39-5.etop.pl

    TP w kryzysie akurat dos stabilna byla - co innego ze raczej firmy oglaszaja nie wyplacanie dywidendy - 10% to jeszcze nie tragedia - ale skoro nie potrzebuja tej kasy na rozwoj , wykupy i inne przedsiewziecia to spoko - oplacalnosc nawet przy "wszystkich" kosztach jest duza - a lamenty o kary tym zabawniejsze.

  • 0

    30. ~  2009-03-18 06:16:30  host: 217.96.52.247

    za prestiz trzeba płacić :) po prostu wydoją żaobjady co sie da z nas i potem plajta albo podział na mniejsze spółki.

  • 0

    31.  2009-03-18 10:33:04

    Tak myślisz? To chyba prędzej samo FT padnie, niż TP/polskie Orange. wydaje mi się, że cały czas u siebie mają całkiem duże długi. A wypłata dywidendy to przecież normalna praktyka. To nie tylko FT zarobi, ale innni akcjonariusze także. No ale Ft jest głównym udziałowcem...

  • 0

    32. ~  2009-03-18 11:54:10  host: ddb183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zobaczcie na ceny rozmów w TPSA, chore abo za min 50 zeta itp. Orange to też dla mnie firma która dla mnie istnieje tylko wirtualnie.

  • 0

    33. ~get  2009-03-18 12:35:42  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    buhahah jak to wspaniale i prestiżowo być w orange ;D zamiast mieć tanie minuty jak w play, płaci się w każdej minucie fracuzom haracz, no po prostu marzenie być w takiej "prestiżowej" firmie z taki normalnie wypasionym płatnym logo :DDD

  • 0

    34. ~get  2009-03-18 12:36:39  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    @30 - a niech sobie plajtuje TP/orange, to naprawi rynek, zwiększy konkurencje i obniży ceny na rynku, bo dzisiaj orange ma najwyższe ceny i psuje rynek

  • 0

    35. ~hansen  2009-03-18 15:19:53  host: 217.96.52.247

    @31 z razji zawodu bywam na centralach tpsa i powiem ze jest tam coraz gorzej, bród, smród i jeszcze większa bieda, zamiast rozwijac siec i przestawić sie na dostawce netu bo z telefini głosowej nie da się żyć to pompuja pieniądze za granice - dla mnie dziwna polityka. FT pomoże Sarkozy nie bój żaby a tpsa nikt nie pomoże.

  • 0

    36. ~  2009-03-18 19:38:25  host: bin167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hansen piszesz glupoty. w ten sposob mozna pisac o kazdym polskim telco.

  • 0

    37. ~nx  2009-03-18 21:42:52  host: ehc104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby tp była nadal w polskich rękach to miliard został by u nas, a tak tylko 55 milionów na otarcie łez. Tak się robi interesy z bantustanami.

  • 0

    38. ~nick  2009-03-19 14:40:32  host: afgf143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    26. ~ta - a ty za to mondralo jestes wszechwiedzacy. Z okazji wymyslonego przez amerykanów kryzysu wmawia sie nam żebyśmy sobie poobniżali pensje podczas gdy zarząd dostaje podwyżki a zarząd innej firmy (w tym przypadku TP) rekomenduje wyprowadzenie z kraju prawie mld zł.

Dodaj swoją opinię