Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prawie działające Ubuntu na HTC Touch Pro2

Prawie działające Ubuntu na HTC Touch Pro2

Q! 10 Marca 2010 09:45

0 0

Niezawodnym programistom z XDA-Developers udało się przeportować system operacyjny Ubuntu na telefon HTC Touch Pro2.

Mimo iż sam system ma się uruchamiać na większości urządzeń bez problemu, to jednak poszczególne jego elementy nie działają poprawnie. Jak informują programiści z XDA, w tej wersji systemu nie skorzystamy z modułu WiFi, dźwięku czy funkcji zarządzania energią.

Występują też problemy z poprawnym działaniem klawiatury - nie skorzystamy na niej z klawisza Fn, tak więc alternatywne znaki nie będą dostępne. Poza tym nie działać ma również wiele innych funkcji, jednak szczegóły na ten temat nie zostały podane.






Źródło tekstu: xda-dev, pocketnow, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • -1

    1. ~Longman  2010-03-10 09:43:14  host: adcp6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mogli zainstalować Linux Minta - bazuje na ubunciaku a znacznie lepszy. Mam takowego w lapku, to wiem :-)

  • 0

    2. ~gonzo  2010-03-10 09:48:03  host: 193.201.36.36

    to nie jest htc hd2

  • 0

    3.  2010-03-10 09:52:32

    #2. ta, autor to chyba czytal w miedzyczasie cos innego.

  • 1

    4.  2010-03-10 10:18:04

    "przeportować system operacyjny"? Matko...

  • -1

    5.  2010-03-10 11:03:14

    Nadal wolicie androida ?

  • 2

    6.  2010-03-10 11:04:30

    goście z XDA są jak zwykle niezawodni, kiedyś Peter Chou CEO HTC powiedział "że z nimi nie da się żyć ale bez nich byłoby jeszcze trudniej"

  • 0

    7.  2010-03-10 11:35:05

    @5 a co ma do tego system w telefonie buhaha

  • 0

    8. ~  2010-03-10 11:40:54  host: kzq74.internetdsl.tpnet.pl

    5. adnroid jest przeciez na linuxsie ;)

  • 0

    9.  2010-03-10 11:43:51

    @7 skoro system w telefonie nic nie ma do tego to odpal Ubuntu na androidzie cwaniaku...

  • 0

    10. ~Patryczek  2010-03-10 11:50:56  host: gbn110.internetdsl.tpnet.pl

    a po co to wam?, telefony są za słabe na razie na takie coś

  • -1

    11. ~  2010-03-10 11:59:15  host: 83-238-232-181.adsl.inetia.pl

    Jacy oni niezawodni, jak kluczowa fuckjonalność nie jest dostępna?

  • 0

    12. ~TrustNoOne  2010-03-10 12:21:51  host: 109.243.205.162

    @ 11 - rob to samo co ta grupa to sie dowiesz dlaczego niezawodni..

  • 0

    13.  2010-03-10 12:26:36

    @9 to też nie jest odpalone na WM :) zresztą to jest tylko kwestia zrobienia boot loadera, a co do newsa to z miesiąc wcześniej zrobili to dla X1 i tam działa wifi

  • -1

    14. ~pytajnik  2010-03-10 12:45:47  host: 87-205-53-173.adsl.inetia.pl

    to po co to robia skoro tyle bledow?

  • 0

    15. ~pablo  2010-03-10 13:28:48  host: 77-255-42-125.adsl.inetia.pl

    tak nadal wolimy androida bo jest systemem dostosowanym do telefonow smartfonow,jak bym chcuał miec linuza to bym go zainstalował na laptopie

  • 0

    16. ~reval  2011-06-21 10:28:24  host: cp.vectra.pl

    W pełni popieram Longmana! Też mam tego pingwina na swoim lapku...moim zdaniem najlepsze distro, ale oczywiście bez KDE4 :)

Dodaj swoją opinię