Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prawie 2,5 mln zł na WOŚP z SMS-ów, MF dorzuci VAT

Prawie 2,5 mln zł na WOŚP z SMS-ów, MF dorzuci VAT

WitekT 14 Stycznia 2008 15:47

0 0
Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, użytkownicy telefonów komórkowych wysłali prawie 490 tys. SMS-ów na łączną kwotę prawie 2,5 mln zł netto.

Kwota VAT-u - w tym wypadku, bagatela, prawie 600 tys. zł - nie wpadnie bezpowrotnie do budżetu państwa, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Ministerstwo Finansów już zapowiedziało, że jeszcze w tym tygodniu powinna zapaść decyzja o pewnej formie "przekazania" tej kwoty na cel, w którym w tym roku grała Orkiestra. Szerzej pisaliśmy o tym a tej wiadomości.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~neon  2008-01-14 15:51:58  host: w3cache.wignet.pl

    Przydało by się info ile abonentów z poszczególnych operatorów wysłało smsów na orkiestrę. :)

  • 0

    2. ~  2008-01-14 15:57:32  host: 212.160.172.70

    Jak dla mnie jest to sprawa nadająca się do Trybunału Konstytucyjnego.

  • 0

    3. ~znawca  2008-01-14 16:01:53  host: atropos.tpi.pl

    A ile dorzucił Minister Finansów ze swojej pensji ?

  • 0

    4. ~  2008-01-14 16:05:33  host: ackw32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja pamiętam jak PO była w opozycji zarzucali że to PIS-u wina itd. że jakby chcieli to by ustawę zmienili, a teraz co PO jest u władzy i ustawy jakoś nie zmieniają!

  • 0

    5. ~  2008-01-14 16:05:34  host: goi42.internetdsl.tpnet.pl

    minister finansow to by jeszcze sobie pewnie z tego watu wziol 10% do swojej kieszeni. pewnie z plusa najwiecej sms wyslali.uzytkownicy.

  • 0

    6. ~  2008-01-14 16:09:30  host: ackw32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    5 a co to za różnica skąd najwięcej?

  • 0

    7. ~Franz  2008-01-14 16:13:25  host: 212.160.172.70

    Tusk zamiast zbierać do skarbonki na ulicy, powinien przeprowadzic reformy, zeby nie trzeba bylo zbierac. Co to za przyklad on daje?? CUDak jakiś.

  • 0

    8. ~  2008-01-14 16:21:52  host: ackw32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    7 tym bardziej że obiecali jak byli w opozycji że zmienią ten przepis, i to nie dla wośp, ale dla wszystkich innych organizacji, pamiętam jak Chlebowski się mądrował że wystarczy tylko chcieć, ale jak to ktoś powiedział to tylko chamska gra polityczna.

  • 0

    9. ~znawca  2008-01-14 16:26:03  host: atropos.tpi.pl

    Tak naobiecywali a teraz nie dotrzymują słowa, to była tylko kiełbasa wyborcza i puste słowa. Zmienić ministra finansów (dać swojego chłopa z PiS)

  • 0

    10. ~  2008-01-14 16:27:32  host: ackw32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9 nie pis, nie po, nie sld, po prostu wszyscy są tacy sami, co za różnica kto rządzi, i tak nikt nie realizuję swojego programu wyborczego.

  • 0

    11. ~neo  2008-01-14 16:33:19  host: emo237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powinna zapaść decyzja, czas pokaże czy tak się stanie, po drugie żeby nie było za dobrze to przy zakupie sprzętu - przez wosp - dla szpitali kto zapłaci vat, jak sądzicie. Taka stara zasada: "jak nie kijem to pałką".

  • 0

    12. ~Franz  2008-01-14 16:34:30  host: 212.160.172.70

    Wiecie dlaczego WOŚP zostanie wyróżniony w ten sposób (odliczenie VATu) od innych akcji charyt.? Bo pieniążki z VATu i tak trafią do szpitala, który jest własnością państwa. Natomiast fundusze z innych akcji ch. są przekazywane naprawdę potrzebującym, a nie jak w przypadku WOŚP, które zajmuje się wspieraniem upadających, źle zarządzanych państwowych szpitali. Przecież ten sprzęt tak czy inaczej powinien zostać zakupiony z naszych podatków (składek)!

  • 0

    13. ~  2008-01-14 17:20:59  host: inet20908na-2.eranet.pl

    Ludzie opanujcie sie troche , wasze polityczne zacietrzewienie i proba pieczenia politycznej pieczeni na ogniu ogolnopolskiej charytatywnej akcji jest przejawem niebywalej wprost malostkowosci. Pompa insulinowa czy respirator nie zwracaja uwagi na poglady polityczne , tylko robia swoje. Wstyd mi za was. Owsiak nie jest czlowiekiem z mojej bajki , a jego haslo "robta co chceta" to kompletny nonsens , co nie zmienia faktu , ze temu czlowiekowi naleza sie slowa najwyzszego uznania za porwanie umyslow i rak mlodych ludzi do czegos innego niz picie alkoholu i wciaganie "dropsow".

  • 0

    14.  2008-01-14 17:48:10

    Nic tylko narzekać. A tak właśnie dziś myślałem, że dobrze gdyby ktoś wpadał na pomysł wpłacenia przez MF Vatu za SMSy. No i jest ;-) GRATULUJE DOBREJ DECYZJI!

  • 0

    15. ~joh  2008-01-14 17:50:17  host: fv178.internetdsl.tpnet.pl

    13 w koncu jakis normalny czlowiek sie wypowiedzial - popieram i pozdrawiam :)

  • 0

    16. ~DZIADEK  2008-01-14 18:02:11  host: staticline13501.toya.net.pl

    Oj nazbierało się tych bezmózgowców oj nazbierało tylko nad tym ubolewać , a pisałem żeby babciom powyłączać telefony i nie tylko babciom !!!

  • 0

    17. ~skers  2008-01-14 18:13:51  host: host-89-228-253-78.olsztyn.mm.pl

    cos mi sie wydaje ze podczas ktoregos z finalow MF takze przekazalo caly vat

  • 0

    18. ~znawca  2008-01-14 18:25:05  host: atropos.tpi.pl

    #16, Dziadek: babciom to nie telefony ale dowody pozabierać :)

  • 0

    19. ~mx2  2008-01-16 21:16:51  host: nat-pr4.aster.pl

    igrzyska dla gawiedzi, a prawdziwe problemy tego kraju? Nikt się z Was nawet nie zainteresuje. Akcyza w paliwie, akcyza w wodzie i ściekach, akcyza w gazie... płacicie i nawet nie powiecie złego słowa. Horrendalnie wysoki VAT (22% wprowadzony przez niejakiego Balcerowicza - wtedy mówił, że potem się go zmniejszy...) Ludzie MYŚLCIE. Jesteście okradani przez swoje własne państwo.

Dodaj swoją opinię