Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Prawie 20 mln ludzi aktywnie korzysta z VoIP

Prawie 20 mln ludzi aktywnie korzysta z VoIP

WitekT 7 Lipca 2005 11:05

0 0

Najnowszy raport Point Topic powołując się na dane z końca marca podaje, że ponad 11 mln ludzi na całym świecie używa telefonii VoIP przynajmniej do części rozmów. Liczba ta obejmuje tylko osoby korzystające z rozwiązań sprzętowych.

Gdy doliczyć do tego ludzi wykorzystujących oprogramowanie na komputerze, liczba ta skacze do 17,5 mln.
Japonia to ciągle największy rynek. Samo “Yahoo! Japan" ma ponad 4,5 mln abonentów VoIP - powiedział John Bosnell, analityk Point Topic.

Za Japonią jest USA z 2,1 mln stałych użytkowników VoIP. Największym rynkiem w Europie może pochwalić się Francja - ma 1,2 mln abonentów telefonii internetowej.

Źródło tekstu: Dialog, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-172-79.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jakiej technologii wykonany jest wyświetlacz w Twoim głównym telefonie?

Apple chce sam produkować ekrany do smartfonów

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet